Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lehet, hogy a következő 1-2...

Lehet, hogy a következő 1-2 évben Ukrajna belefárad a háborúba és mégis beleegyezik a tűzszünetbe?

Figyelt kérdés

2022. dec. 29. 19:35
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
71%
Előbb fáradnak bele abba, hogy nem lesz kit kihajtaniuk a tűzvonalba...
2022. dec. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:

#7


A motiváció kérdéses. Tényleg felmerülhet, hogy egy szibériai sorozott mennyire érzi hazájának Herszont. De ugyanúgy kérdéses, hogy egy kárpátaljai besorozott magyar vajon meghalna-e a Krímért, ami nem is akar visszatérni Ukrajnához?


Az oroszok a helyieket is sorozzák egyébként, a donyecki és luhanszki népköztársaságokban már a háború elejétől küldik a fiatal férfiakat a frontra.

2022. dec. 29. 19:55
 13/48 A kérdező kommentje:

#9


A gazdasági hanyatlás érzete egyáltalán nem biztos, hogy elhozza a háború végét.

Ez egyébként Ukrajnát érinti jobban, nem Oroszországot.


Az viszont igaz, hogy Oroszország már most tűzszünetet szeretne, érzik a nehézségeket, de azért annyira nem állnak rosszul, hogy kapituláljanak Ukrajna előtt és mindent feladjanak. Ez szerintem nem fog megtörténni a következő 1-2 évben. Azt is figyelembe kell venni, hogy Oroszország atomhatalom, így nem biztos, hogy Ukrajna bármeddig elmehet. De például a Krím hagyományos katonai eszközökkel is nagyon jól, könnyen védhető a földrajzi helyzetéből adódóan nehéz elfoglalni.

2022. dec. 29. 20:10
 14/48 anonim ***** válasza:
26%
Ukrajna akkor fárad bele a háborúba, amikor az USA azt mondja.
2022. dec. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%

#13

Az atombomba az csak blöff. Nem vetik be, maximum tényleg, ha Szevasztopolt ostromolná az ukrán hadsereg. Csak az a nagy helyzet, hogy a Krímért is abszolút visszás lenne, mert egyébként Oroszországon kívül csak egy-két jelentéktelen állam ismeri el a Krímet Oroszország részeként. Ahogy az annektált 4 megyét is. A kínaiak és az indiaiak is már jelezték finoman az oroszoknak, hogy az atombomba bevetését verjék ki a fejükből.

2022. dec. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
100%
Szarajevót évekig ostromolták, a honvédelem sokkal erősebb motiváció, mint egy hódító háború.
2022. dec. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem fog belefáradni.

A jenkik 8 évig háborúztak Vietnamban, a vietkong nem fáradt bele.

A ruszkik 10 évig háborúztak Afganisztánban, az afgánok se fáradtak bele.

Aztán a jenkik is 20 évig háborúztak Afganisztánban, az afgánok abba se fáradtak bele.


Én úgy látom a közelmúlt történései alapján, hogy az ilyen háborúk két módon tudnak lezajlani.


1. Vagy gyorsan, azaz a támadó nagyhatalom viszonylag rövid idő alatt eléri a céljait, lásd jenkik részéről Grenada, Panama, Öbölháború, Koszovó, vagy a britek részéről a Falkland-szigeteki háború, vagy a ruszkik részéről az első csecsen háború, vagy a grúziai háború.


2. Minimum több évig, de akár egy évtizedig is elhúzódó konfliktus.



Ahogy jelenleg állnak a dolgok, számomra egyértelmű, hogy a kettes forgatókönyv valósul meg, hiszen a ruszkik még odáig sem jutottak 10 hónap alatt, hogy a hivatásos hadsereget felmorzsolják és/vagy a kormányt megdöntsék, az utána még további évekig húzódó gerillaharcokról nem is beszélve.


Szóval sokáig fogjuk még nap mint nap a háborús híreket olvasgatni.

2022. dec. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
31%
17 es. Ez mind igaz. És egyetértek. Egy aprócska eltérés azért van. Azokban a haburukban nem túrt nyakig bele a fél világ és nem egy atom nagyhatalomnak ge*iztek. Ez így kicsit atirhatja a dolgokat. Ez nem azt jelenti, hogy úgy gondolom végig kéne nézni az egészet de ettől függetlenül elég mélyen belekeveredett mindenki és bármelyik pillanatban egy taktika malőr és csúnyán elmérgesedhet.
2022. dec. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:

#17


Hivatalos tűzszünetre gondolok. Utána még lehetnek gerillaakciók, terrortámadások, incidensek, de ezeket kordában lehet tartani kemény ellenterrorral (lásd Oroszország is lerendezte a csecseneket, Izrael a palesztinokat).


Itt két modern hadsereg háborújáról van szó, modern, fejlett infrastruktúrával rendelkező országok között, azért ez egészen más, mint egy dzsungelháború a Vietkonggal vagy a hegyekben a Talibánnal, a sivatagban az Iszlám Állammal. Amiket említettél 5-10-20 éves háborúkat, azok inkább polgárháborús konfliktusok voltak. Két erős ország hadserege nem szokott ilyen sokáig háborúzni, nekem csak az iraki-iráni háború jutott eszembe, az tényleg elhúzódott 8 évig, lövészárokharcokkal, gáztámadásokkal, lett egy világháborús jellege annak is, pedig Irak ott is villámháborút, gyors győzelmet remélt, mint most Oroszország. Németország és a Szovjetunió, USA-Japán háborúja is "csak" négy évig tartott. A hasonlóan pusztító koreai háború 3 évig tartott, de ott nem is lett győztes, döntetlen lett az eredmény és tűzszünetet kötöttek.


Szerintem ennek a háborúnak sem úgy lesz vége, hogy Oroszország vagy Ukrajna kapitulál, elfogadja a másik követeléseit.

2022. dec. 29. 21:47
 20/48 anonim ***** válasza:
100%

#18

Tévedsz, mert Vietnam esetében a fél világ, az akkori szocialista blokk ugyanezt csinálta az USA-val, mint most a Nyugat az oroszokkal. És az USA is atomhatalom volt. Az afgán-szovjet háborút se hagyta szó nélkül a Nyugat.

2022. dec. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!