Ki nyerne egy ilyen háborúban abban az esetben,ha senki sem veti be az atomot?
Ha Franciaország jelentéktelen az USA-hoz képest, akkor Anglia és Németország mit mondjanak ?
Izrael az történelme során fegyverkezett Franciaországtól, a repülők, a britektől harckocsit vettek, az USA-tól repülők és harckocsik, és végül eljutottak oda, hogy önálló harckocsi, repülőre is képesek lennének, és saját légvédelmi rendszerek, amik a világűrig terjednek ki.
És a nyersanyagot Dél-Afrikából szerzik be.
# 20
A Szovjetunió dicsősége is erősen viszonylagos.
Az 1980-as évek Magyarországának életszínvonala jó háromszorosa volt a szovjetnek, a rokonaim ledöbbentek, amikor 1986-ban a Szovjetunióba látogattak, hogy ott mekkora szegénység van, négy dolgot lehetett a boltban vásárolni: olajos halkonzervet, kovászos uborkát, fekete kenyeret és gumicsizmát.
A tervutasításos gazdaság, és a szocializmusra való látszólagos törekvés volt a fenéje mindennek, nem pedig elfogadni az általános gazdasági törvényszerűségűeket, hanem azt akarták egy képmutató ideológiához erőszakolni.
A kommunizmus az jó volt a hatalmi elitnek, de az átlagembernek abszolút nem.
Ukrajnának sem alakultak jól a dolgok.
30 év is történelem, szigorúan véve.
Azért nem nevezném sikersztorinak az oroszok nélküli Ukrajnát, miután kaptak ajándékba egy Franciaország méretű mezőgazdasági, nehézipari, energetikai, és hadiiparral bíró országot, sikerült kb mindent elsikkasztani, ellopni, elkótyavetyélni, a népet nyomorba dönteni, nagyjából megszüntetni az államiságot, a közigazgatást, majd taktikusan dörgölőzni az EU-val és NATO-val, és eladni a népnek, hogy nyugodtan lehet követelőzni, üzengetni, jön a nyugati demokrácia, jólét, piacgazdaság, szétkapják Oroszországot a történelmi bűneikért, és az élet szép lesz.
Nos, nem pont úgy alakult, de ilyen a történelem, majd megszokják.
Nekem a kommunizmusról van egy kedvenc leírásom:
„A villa ki volt világítva lampionokkal, és színes selyempapírokkal volt díszítve. A bejárat előtt jobbra vadászok álltak díszegyenruhában, balra pártifjúság kék inggel és vörös nyakkendővel. Az ünnepelt ugyanis nemcsak pártember, hanem természetesen vadász is volt. Oldalt a parkolóban állt néhány amerikai limuzin, két szovjet katonai kocsi, több motorkerékpár és néhány hintó. Egy rendőrségi autó is jelen volt…”1 – visszaemlékezés-kötetében Merán Fülöp tudósít egy emblematikus, 1946-os eseményről, a csákberényi párttitkár születésnapjáról.
– „Egy hosszúkás asztalon sült malac, kaviár, pulyka. És vaddisznóhús, fácánsült és töltött liba. Ólomkristály kancsókból töltögetik a poharakba az erős Merán-borokat csókakői és orondi elkobzott szőleinkből. Hölgyek is jelen vannak, részben csinosak és az új divat szerint öltözve. A háziasszony nagyon elegáns és szép.” A leírásban szerzőnk a házigazdáról is megemlékezik: „A pártvezér ezen a napon 40 éves lett. Jó kedve van, és elég szimpatikus.”
Ez ugyan Magyarországon volt, de a Szovjetunióban is ugyanez ment.
Nekik jó volt a kommunizmus, de az átlagembernek nagyon nem.
A Szovjetunió az csak abban volt előrelépés a Cári Oroszországhoz képest, hogy iparosították, meg az analfabétaságot jól felszámolták. De a szemlélet az maradt.
És a mostani Oroszországot és Ukrajnát nem kell bemutatni.
A cégért cserélték, a kocsma attól még ugyanaz maradt.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!