Vegyi fegyverekkel, mustárgázzal megállítható egy páncélos roham, tank menetoszlop vagy az csak gyalogság ellen jó?
A tankok általában zártak és nem szivárog be a személyzethez semmi. Annyira, hogy a hidegháborúban olyan tankokat is terveztek, amik még egy atomrobbanás közvetlen hatásait is kibírták volna, hővel, lökéshullámmal, sugárzással együtt. A mai tankokban már alapvető felszereltségnek számítanak a vegyvédelmi berendezések is, tehát elméletben mindenféle vegyi támadástól védve vannak.
Nyilván itt most az MBT-kről van szó, a nyitott tetejű tankokra ez értelemszerűen nem érvényes (mondjuk nem tudom hány nyitott tank van még hadrendben).
A harci gázokat nem csupán humanitárius okokból nem használják, hanem azért is, mert a harctéren használhatatlanok. A gáz elleni védőfelszerelés full sztenderd dolognak számít ma már minden hadseregben, szinte minden jármű úgy van kialakítva, hogy kiszűrje a harci gázokat. Egy katonában a harci gázok jelentős kárt nem tudnak tenni. Emellett tök kiszámíthatatlanok, alacsony pontosságúak, és gyakran a támadó csapatokat is ugyanúgy hátráltatják.
2-es: a mustárgáz csak azért volt halálos az első világháborúban, mert akkor még nem tudták szakszerűen kezelni. Később gyakorlatilag a mustárgáznak kitett katonák kevesebb, mint 1%-ánál volt a támadásnak halálos kimenetele.
Nem minden harckocsi bír NBC szűrővel, meg ha nem is jut be a harci gáz, de az abban megfürdött harckocsiról hosszú, időigényes, embert és eszközt lekötő dolog levakarni a trutyit.
A harci gázzal szennyezett terepszakaszokat mindenki kerüli, akinek van esze, függetlenül hogy milyen modern és alapos felszereltséggel bír.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!