Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Genfi Egyezményt mi célból...

A Genfi Egyezményt mi célból hozták létre?

Figyelt kérdés
Hiszen köztudott, hogy egy háborúban sokszor a katonák jóindulatán múlik hogy be tartják-e, ugyanakkor a betartatását független résztvevőnek szinte lehetetlen.

2022. nov. 4. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Hogy ne állat mód őljék halomra egymást a katonák ha nem muszáj


Pl: a hadifoglyokat minek lemészárolni?

2022. nov. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

1.

Fogalmam sincs az ukránok mért csinálják!

2022. nov. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 "a hadifoglyokat minek lemészárolni?"

Például mert olcsóbb egy-két golyó mint évekig etetni-itatni őket.

2022. nov. 4. 19:45
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

a Genfi Egyezményt még senki nem tartotta be...


Ahogy a #3-as írja, olcsóbb nem betartani.


...és ahogy a kérdező elővezette, a katonák jóindulatán múlik minden...

2022. nov. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
A KRESZ-t sem tartja be senki, mégis jó, hogy van.
2022. nov. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Isti22 ***** válasza:
92%

"Az I., II., III. és IV. egyezmény sorban 49., 50., 129. és 146. cikke az összes részes államot arra kötelezi, hogy azok törvényi erővel minősítsék bűncselekménynek az egyezmények súlyos megsértésének eseteit. Ezzel válik lehetővé, hogy a részes államok saját büntetőjogi eszközeikkel lépjenek fel a jogsértő személyekkel szemben. "


Magyarul igen, persze, a harcolók jóindulatán múlik, hogy mit tartanak be belőle, viszont a tetteik következményei már rajtuk kívül állókon. És ez minden törvény alapja. Hogy én agyonverlek-e az utcán, az az én jóindulatomon múlik, betartatni lehetetlen. Csak épp lesz következménye a tettemnek.

2022. nov. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

A XIX. század végén fektették le az alapjait, hogy kereteket adjon az öldöklésnek, illetve egyes hallgatólagos megállapodáson alapuló szabályokat írásbeli formába öntsön. Ettől még ez az amit nem igazán szoktak a harcoló felek a gyakorlatban betartani, de tök jól lehet rá hivatkozni, démonizálni vele az ellenséget hogy milyen gonosz mert nem tartja be 😅

Hadifoglyokat egyébként korábban sem volt szokás csak úgy válogatás nélkül leöldösni. Na nem holmi humanitárius okból. Az ókorban eladták rabszolgának, a középkorban meg elhurcolták gályarabnak, vagy bányákban nehéz fizikai munkára. Akkor végeztek ki tömegesen hadifoglyokat ha elrettentés volt a cél.

Most sem végzik automatikusan ki (persze a harctéren elég könnyen eljárhat a katona keze, nem simogatják azt aki 5 perccel korábban még lőtt rá és leszedte mondjuk a bajtársát). Két okból sem:

a) Értékes túsz, csere és alkualap (a hozzátartozó hazavárja így nyomásgyakorlásra, beszervezésre alkalmas) meg tök jól lehet mutogatni a TV-ben könnyen szemmel előadott nyilatkoztatok felolvasgatására.

b) Ha tuja a katona hogy mindenképpen meghal akkor nem adja meg magát. Kitart az utolsó töltényig. A teljes kifüstölés viszont további erőforrásokat köt le. Olcsóbb és egyszerűbb ha megadja magát és csak terelgetni, őrizni kell.

2022. nov. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salamon Bálint ***** válasza:
100%
#7: pontosan. Honvedsegnel mi is ugy tanultuk, hogy azt adjuk az ellenseges hafifogolynak, amit mi is elvarnank a helyzetukben.
2022. nov. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!