Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Létezhettek olyan világháborús...

Létezhettek olyan világháborús katonák akik '39-től '45-ig folyamatosan szolgálatra voltak fogva közlegényként aktív harci helyzetben, és túl is vészelték?

Figyelt kérdés
nem kezdte ez ki nagyon az embert? végig lehet harcolni éveket a legnagyobb veszélyeztetett helyezetekben is?
2022. okt. 2. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Nekem apám úgy 42-45-ig folyamatosan szolálatra voltak szokva és harcolt is. Nagyon kemény volt, párszor majdnem meghalt. Volt fogságban mindenhol. Az oroszok tahók voltak, a franciák büdösek az amcsiknál gohányt és csokit is kapott. Jó dolog, férfimunka volt azt mondta. Már nem él persze
2022. okt. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyapám végig harcolta Romániát a Bécsi döntés nyomán, aztán kizavarták a Don kanyarhoz, ott elég kemény volt a meló... aztán mire hazasétált, itthon letartóztatták az oroszok és elvitték Szibériába.
2022. okt. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 folyt


Életre szóló lelki sérüléseket szerzett.

Sosem volt már az aki előtte. Agresszív lett és alkoholista

2022. okt. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nem volt, hogy valaki minden nap a fronton volt. Gyakorlatilag az összes hadseregben bevett szokás volt a rotáció, tehát a katonák pár nap, hét, hónap után vagy át lettek rakva a front csendesebb részére, vagy visszavonták őket a hátországba, vagy átrakták őket egy másik, nyugisabb frontra. A németeknél például a keleti fronton teljesen kimerült egységeket gyakran ideiglenesen átrakták Norvégiába, Dániába, Lengyelországba, egyéb megszállt területekre, távol a harctól. A szövetségesek általában az Egyesült Királyságba, később Franciaországba vonták vissza a csapataikat (vagy Ausztráliába a Csendes-óceáni fronton). A szovjeteknél nem volt elképzelhetetlen, hogy egy egység sosem került teljesen kivonásra a frontról, de ők is igyekeztek valamennyire rotálni a csapataikat a front csendesebb részeire.
2022. okt. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagypapám '42 tavaszán vonult be, nem katonának készült, lovász volt, de sorozott állományként vitték. Kiképzés után irány a keleti front, az elején még volt 1-2 levél, utána semmi, '47 nyarán ment haza.

Nem lett sem alkoholista, sem agresszív, 3 gyerek, 4 unoka, de az ott látott szörnyűségek örökre nyomot hagytak benne. Néha mesélt a háborús "élményeiről", de volt amit nem tudott szavakba önteni, volt amikor könnybe lábadt a szeme amikor olyan dolgot mesélt el. Viszont hazajött mert élni akart (igaz ehhez szerencse is kell, sokszor csak hajszálon múlott az élete).

Amikor k.rva nagy sz.rság ért az életemben erőt adott a története. Hogy b.ssza meg, sírhat a szám sok mindenért, de wazze' nagypapám a -40 fokban, a háborúban, a hadifogságban bármikor cserélt volna a "rossz" helyzetemmel ahol nem lőnek rám, fedél van a fejem felett és van mit ennem. Egy jó nagy tockost kiosztana az öreg, hogy ne siránkozzak :)

2022. okt. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt néhány német katona, mint Rudel, vagy Hartmann, akik az egész háborút végig harcoltak. Lengyeleknél is fixen voltak olyan harcosok, akik 39. szeptemberétől 45. májusáig harcoltak.
2022. okt. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Első feleségem apja nagyon megszívta.

Három év volt a Horthy hadseregben a katonaság, éppen végzett volna vele, amikor kitört a háború, így le sem szerelték. Végigharcolta az egészet és már itthon fogták el az egységével együtt, elvitték a ruszkik öt évre Szibériába.

Aztán mire hazakerült, itthon már megváltozott a helyzet, úgy fogadták, mint aki egy szovjet börtönből szabadult és egy Horthysta hadseregben szolgált.

Ennyi idő alatt már valami rangot kapott, de csak tisztes volt, nem emlékszem milyen, talán tizedes, de azt elnézték szerencsére neki, de ő nagyon kivette a részét a háborúból.

Aztán nem hogy megbecsülték volna, hogy olyan sokat harcolt a hazáért, hanem élete végéig gyanakodva figyelték, eleinte vegzálták is, időnként jelentkeznie kellett a rendőrségen, meg nem kaphatott útlevelet, sok helyen nem is dolgozhatott, szóval megbízhatatlan, gyanús embernek számított szegény.

2022. okt. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!