Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » 1 versus 1-ben, egy köztes...

1 versus 1-ben, egy köztes területen megütközve melyik lett volna a legerősebb hadsereg a 2. világháborúban?

Figyelt kérdés

2022. szept. 1. 20:03
A kérdező szavazást indított:
Amerika
Nagy-Britannia
Németország
Szovjetunió
21 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

A modern hadviselés egyik legfontosabb lényege pont az, hogy nem frontálisan egmyásnak rohanva ütköznek meg a felek, mint anno a hunok...

vagyhát a hunok pont rossz példa, hisz ők is taktikáztak, ál-visszavonultak stb...:D


Meg pl hogy hasonlítod a brittek viziflottáját a németek tankjaihoz? Mi a küzdőtér?:D

2022. szept. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Legalábbis ne a saját területükön, pl. a szovjetek nagy előnyben voltak a -40 fokban, közel az erőforrásokhoz, vagy a britek is az angliai csatában, hazai pályán.

A flottát ne vegyük ide szerintem, egyes országok nem fejlesztették annyira, esetleg nem is volt szükségük rá igazán.

2022. szept. 1. 20:14
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

#2 amikor a ruszkik bevették Berlint nem a saját területükön voltak... Egyébként a Vh. elején létszámban, technikai eszközök számában a ruszki hadsereg volt a legnagyobb csak sz.rul volt vezetve. A francia hadsereg is nagyobb volt mint a német (lövegek, harckocsik, szállítóeszközök, repülők számában is), de ugyanúgy elcseszett módon volt vezetve.

Az amcsi volt a legkisebb... a Vh elején. Viszont az amcsiknak volt a legnagyobb ipari kapacitása, potenciálja (hiába verték a mellüket a ruszkik hogy vas és acél országa) ergo ők tudták volna a legtöbb fegyvert gyártani.

2022. szept. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 tobas ***** válasza:
100%
Azért kérdés, hogy melyik hadsereg? Azért eléggé nagy a különbség egy 1939-es és egy 1945-ös hadsereg felszereltsége között az összes felsorolt nemzetnél.
2022. szept. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 tobas ***** válasza:
81%
Na meg milyen az a csata? Van légierő, van tüzérség? Kis pontban összpontosul vagy nagyobb front vonalon? Amúgy a második világháború eléggé sok ideig és nagy kiterjedésben zajlott ezen négy ország területén kívül.
2022. szept. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 kürasszír ***** válasza:
57%

Kedves kérdező!


Hadtörténészek között nagyjából konszenzus van, hogy a II. világháború egészében mi volt a katonai erősorrend az egyes nagyhatalmak között, de ezt igazán szárazföldi hadsereg, légierő és haditengerészet terén külön-külön lehet felàllítani.


NAGYHATALMAK KATONAI ERŐSORRENDJE A II. VILÁGHÁBORÚBAN:


SZÁRAZFÖLDI HADSEREG:

1.) Szovjetunió

2.) USA

3.) Németország

4.) Nagy-Britannia

5.) Franciaország

6.) Japán

7.) Olaszország


LÉGIERŐ:

1.) USA

2.) Nagy-Britannia

3.) Németország

4.) Szovjetunió

5.) Japán

6.) Franciaország / Olaszország


HADITENGERÉSZET:

1.) USA

2.) Nagy-Britannia

3.) Japán

4.) Franciaország

5.) Olaszország

6.) Németország

7.) Szovjetunió

2022. szept. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyjából döntetlen lenne a 3 szuperhatalom között. A németek kevesebb erőforrásuk miatt nem nyernének, de a jobb haderejük miatt meg tudnák állítani az ellenséget. Az USA viszont legyőzhetné Oroszországot, erőforrásban és emberanyagban is erősebb volt hosszú távon.
2022. szept. 6. 13:09
 8/13 anonim ***** válasza:

Érdekességként hozzátenném, hogy milyen apróságok is számíthatnak.

A szovjet-finn téli háborúban nem csak a megfélemlített és nem igazán hozzáértő orosz tisztikar halmozott hibát hibára, amely egy évvel korábban alaposan meg lett Sztálin által tisztogatva, hiszen a kivégzett, vagy börtönbe zárt katonák helyére mi sem volt egyszerűbb, mint tömegeket előléptetni, de közülük sokan nem váltak be, a rang mellé hiányzott a tapasztalat, az iskolázottság, szóval az is hozzájárult a szovjet fiaskóhoz, hogy véletlenül sok délvidékről származó egységet küldtek a finn télbe, ráadásul gépesített csapatokat, akik elakdtak a nagy hóban és nemegyszer még a kimentésükre küldött alakulatot is ki kellett menteni.

Nem nagyon tudtak válogatni, mert röviddel előtte annektálták Lengyelország keleti részét, ahol indokolt volt a katonai jelenlét és már szervezték a baltikumi megszállást is.

Ezek nagy része nem ismerte az orosz telet sem. Meg aztán egy moszkvai sem sokat bóklászik a szabadban a mínusz negyven fokban, sietve behúzódnak az emberek a meleg szobába, ha csak tehetik.

Ekkor nagyon megtanulták a leckét, hogyan béníthat meg az időjárás gépesített hadseregeket.

Rá is jöttek hamar, hogy ha szibériai lövészeket küldtek volna, akkor azok megették volna keresztbe a finneket, mert őket nem zavarja a hideg, nekik olyan hosszú az extrém időjárás, hogy muszáj a szabadban huzamos időket tartózkodni, így tudják, mit kell tenni ilyenkor.

Először alapos előkészítéssel brossúrát, tananyagot szerkesztettek, amolyan tanfolyamot a téli hadviselés körülményeire felkészítőt, de ez kevés volt, hiszen számos olyan helyzet adódhatott, ami előre nem volt látható.

Aztán veterán, tapasztalt szibériai lövészeket szórtak szét különféle ezredekhez, akik járták a táborokat, tanították a katonákat, tiszteket, hogyan kell a kegyetlen hideg hómezőkön megélni, innen a Vörös Hadsereg primitívségének a legendája, mert ezek sok évszázad alatt megtanult végtelenül egyszerű, de hatékony apró kis trükkök voltak, amelyeket alkalmazva ott is boldogultak, ahol más elpusztult volna.

2022. szept. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
3# a francia hadsereg egy vicc volt. Megrekedt 1918-ban a katonák morálja is addig tartott amíg rájöttek hogy basszus a németek tudnak kerülni északról aztán röhögve végigvonultak egészen párizsig. A szovjet haderő nagy volt de gyengén felszerelt szóval ez se indok
2022. szept. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

6# qq száraz adatok nem jelentősek a létszám béli fölény nem számít nem a középkorban vagyunk.


Gondoljunk 56-os forradalomra az osztrákok a miénknél jóval nagyobb haderőt vonultattak ellenünk és még a horvátok meg a románok is lázongtak mégis szét vertük őket csak az oroszok segítségével tudtak nyerni .


Vagy az OMM a szerb haderő ellen az 1. Vh-ba mi elég kevés katonát vezényeltünk oda és mégis nyertünk .


Szóval ne a puszta számadatokat tartsd mindig szem előtt mert az semmit nem számít ennyi erővel akárki le tudná győzni a sajátjánál kisebb hadsereggel rendelkező országot. Szegény Szlovénia 8 ezer katonával mit kapna így

2022. szept. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!