Ha Hitler elfoglalja nagy britanniát akkor megnyerte volna a ll. világháborút?
"és európában is a szovjetek lettek volna az egyetlen ellenség, (miután a többit elfoglalta) őket pedig simán leclappelte volna, főleg ha japán a másik oldalról megtámadja"
Egyrészt a szovjetek így is elpicsázták a németeket, a háború bőven azelőtt eldőlt, hogy a németek jelentős erőforrásokat szántak a nyugati frontra.
Másrészt a japánok mégis hogyan támadnák meg a szovjeteket keletről? Tudod mi van ott? Szibéria. Mész 200 kilométert, mégtöbb Szibéria. Mész ezer kilométert, és még mindig Szibéria. Onnan már csak 4000 kilométer van, és eléred Szibéria határát. Sok szerencsét!
Tudod mire van szükség ahhoz, hogy egy offenzívát le tudj folytatni? Katonákra. És a katonáknak mire van szüksége? Kajára, lőszerre, ruhára, üzemanyagra. Hogyan juttatod el ezeket? Vasúttal, teherautókkal, lovaskocsikkal. Min közlekednek ezek az eszközök? Vasúton, illetve utakon. Tudod mi van Szibériában? Semmi. 1941-ben van kemény két sávnyi vasút, és csókolom.
Oroszországot Kelet irányából nem lehetett elfoglalni. És akkor arról még szó sem esett, hogy a szovjetek kétszer is szétverték a japókat: 1939-ben, és 1945-ben.
"Amúgy ha nagyon akarja el tudta volna foglalni?"
Nem. Kürasszír szokta a gazdasági részét az egyenletnek boncolgatni, de nagyon röviden a Brit Birodalom egymaga jelentősen nagyobb ipari kapacitással rendelkezett, mint a németek, ha a németek az összes energiájukat a tengeri- és légifölény biztosításába fektetik, az angolok akkor is lenyomták volna őket mindkét fronton. Nem mellesleg ebben az esetben a szovjetek gyakorlatilag ellenállás nélkül elsétálnak Berlinig.
A németeknek nem volt elég repülőgépük, sem elég hadihajójuk ahhoz, hogy a La Manche csatornát az ellenőrzésük alatt tartsák. Enélkül bármiféle invázió lehetetlen feladat, és még ha ez meg is lett volna, akkor sem garantált a siker (lásd: 1942, Dieppe-i partraszállás, ahol a német harmadrangú csapatok szétverték a légi és tengeri fölénnyel rendelkező elit, kishíján tízszeres erőfölényben lévő szövetséges csapatokat). Ezen túl Németországnak nem volt elég csapatszállító hajója, partraszálló hajója pedig egyáltalán nem volt.
Összefoglalva: ha a németek elégséges erőforrást szenteltek volna ahhoz, hogy egy Nagy-britanniai partraszállás lehetséges legyen, egyrészt akkor sem biztos, hogy sikeresen el tudták volna foglalni a szigetet, másrészt a szovjetek már 1942 környékén szétverték volna őket a keleti fronton, '43-'44 környékén besétálnak Berlinbe. Ha addig nem támadják meg a szovjeteket, amíg el nem foglalják Nagy-Britanniát (amihez meg kellett volna nyerni a légiharcot Anglia felett 1940-ben), akkor az leghamarabb 1944-45 környékén lett volna lehetséges, amire a szovjetek már biztos, hogy megtámadták volna Németországot, és akkor a szovjetek minimális ellenállással ott vannak Berlinben.
Kedves kérdező!
Semmi katonai realitása sem volt annak, hogy Hitler elfoglalja angliát.
Anglia sikeres inváziójához ugyanis 2 minimális feltétel lett volna szükséges 1940-ben:
1.) TELJES LÉGI FÖLÉNY KIVÍVÁSA. Ez nem sikerült, mivel a németek az angliai csatát elveszítették.
2.) TELJES HADITENGERÉSZETI FÖLÉNY KIVÍVÁSA. Ami szintén lehetetlen lett volna, mert a brit haditengerészet kb. 10 : 1 arányú erőfölényben volt a németekkel szemben a csatornán.
Az angliai csata elveszítésében döntő tényező volt a brit repülőgépgyártás németnél sokkal nagyobb teljesítménye 1940-1941-ben. A brit ipar sokkal több repülőgépet tudott gyártani, mint a német, ez kevéssé ismert tény.
REPÜLŐGÉPGYÁRTÁS VOLUMENE:
1940:
Német: 10 826 db
Brit: 15 049 db
1941:
Német: 11 776 db
Brit: 20 094 db
Mellesleg arról se feledkezzünk meg, hogy a német inváziót 1940. júniusában hatalmas létszámú brit haderő várta, ugyanis ekkorra a britek már 1 650 000 katonát mozgósítottak az ország védelmére. Forrás: Frieser, Karl-Heinz: The Blitzkrieg Legend: The 1940 Campaign in the West, Annapolis, Naval Institute Press (2005)
Vagyis semmi realitása sem volt egy sikeres angliai német inváziónak.
# 7
Ha Hitlernek a valóságban semmi reális katonai lehetősége sem volt Anglia elfoglalására, akkor azt a kérdést sem lehet komolyan vehetően megválaszolni, hogy mi lett volna, ha sikerül.
# 9
EZT ÍRTAD: "Anglia jelentéktelen ország volt."
Bocs, de ez kapásból nem igaz, Nagy-Britannia katonai és gazdasági nagyhatalom volt a II. világháború idején.
A II. világháborúban a britek rendelkeztek az összes hadviselő fél közül a 2. legerősebb légierővel, messze, több tízezer darab saját gyártású repülőgéppel megelőzve a 3. helyezett németeket.
A II. világháborúban a britek rendelkeztek a 2. legerősebb haditengerészettel, több, mint kétszer és félszer akkora haditengerészetük volt, mint a 3. helyezett Japánnak.
A brit hadiipar termelése pedig több téren a németet is magasan felülmúlta a II. világháborúban.
BRIT ÉS NÉMET HADITERMELÉS A II. VILÁGHÁBORÚBAN.
REPÜLŐGÉP:
Brit: 177 025 db
Német: 133 387 db
TANK ÉS ÖNJÁRÓ LÖVEG:
Brit: 47 862 db
Német: 67 429 db
KATONAI GÉPJÁRMŰ:
Brit: 1 475 521 db
Német: 159 147 db
ÁGYÚ:
Brit: 226 113 db
Német: 73 484 db
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!