Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A stratégiai nehézbombázóknak...

A stratégiai nehézbombázóknak manapság milyen előnye van az ICBM-ekkel/cirkálórakétákkal/vadászbombázókkal szemben? Mire használják őket ami miatt megéri fenntartani?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=IcQeZ_w8ro0


Gondolok itt elsősorban az orosz gépekre, mert azért az USA haderejébe jól illeszkedik az a felfogás, hogy a teljes légtérfölény megszerzését követően precíz GPS irányítású bombákkal (amelyek még mindig olcsóbbak mint a Tomahawk cirkálórakéták) szórhatják meg tömegesen a buckalakókat.


Azonban az orosz haderőben tényleg nem tudom milyen létjogosultsága van.

Még egy Ukrajna ellen se tudják uralni a légteret olyan szinten hogy full biztonságban beküldjenek ilyen gépeket.


Ha pedig nagyobb/távolabbi országokat akarnak támadni (USA vagy Skandinávia) oda úgyse elég egy ilyen gép, mert úgy leszedik mint a legyet, effektíve pedig egy Kalibr cirkálórakéta sokkal hatékonyabb és gyorsabb nem beszélve egy ICBM-ről vagy Kinzhal-ról (mondjuk ez utóbbit vadászbombázó indítja).


Ráadásul tudtommal ezek a bombázók is cirkálórakétákat hordoznak, a Glonass vezérlésű bombák (ha van egyáltalán ilyen) pedig láthatjuk Ukrajnában mennyire jellemzően hatékony (mint fehér holló a heringvadászatban).



2022. júl. 19. 20:10
1 2
 11/13 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

A Szovjeteknek több harcászati rakétájuk volt. Az R-17-es Elbruszt és a Temp-et, közismerten a Scud-ok, kizárólagosan atom / vegyifegyver hordozónak tekintették. A Tocskát már többé-kevésbé precíziós fegyvernek tekintették, repterek ellen kazettás töltetekkel alkalmazták volna, az NVA-nak (Nationale Volksarmee) is adtak belőle hagyományos robbanófejjel, de otthon is azzal volt. És legerősebb harcászati rakétájuk, ami a pontosságot jelenti, az OTR-23 Oka volt, 30 - 150 méteres CEP-el, és a hatótávja 600 - 300 km között terjedt.


Az Öbölháborúban a Patriot nem volt képes lelőni a Scud-ok nagy részét, úgy, hogy egy 1960-as évekből származó primitív de legalább batárnagy rakéta volt, amit Iraki katonák alkalmaztak, Iraki képzettséggel és vezetéssel.


A Scud-ok is szerencsefüggően a sivatag közepén, a semmibe csapódtak be, vagy egy hotelbe, ahol megszállt 150 Amerikai katona, és 30 meghalt a romok alatt.


Most Iszkanderjük van, nem esik semmilyen egyezmény korlátozása alá, és használják is, csak céltalanul.


[link]


[link]


A Zsitomir oblasztybeli Ozerne katonai reptér ez, L-39-es Alcák és Szu-27UB Flanker-ek szoktak lenni békeidőben.


Ezek jóeséllyel Iszkanderek lehettek, csak repesz-romboló / kazettás töltet helyett sima robbanófejet kaptak, ami ütött egy lyukat, és nem tudott semmi kiterjedt kárt okozni. Meg az Ukrán Légierő az soha nem látott modernizációt, én kímélném az ő Szuhojaikat, a háború után jók lennének hadizsákmánynak, Orosz tulajdonba kerülve.

2022. júl. 20. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
57%
Sokan nem fogtok velem egyetérteni, de nem is várom el, hogy ez így legyen! Ennek ellenére azt gondolom, hogy egy olyan világban, ahol 5000 (!) km hatósugarú precíziós (!) fegyverek vannak rendszerben (!), a létezésük, fenntartásuk, használatuk nem több, mint "farok méregetés"! Teljesen értelmetlen környezetszennyezésnek tartom, hogy t időnként elégetnek a semmire n medence kerozint - abban a tévképzetben, hogy majd mindenki sokkal jobban fog tartani tőlünk! Nem fog! -Jókat röhögnek az ellentétes pólusú katonai tömb stratégiai elemzői - és megy minden tovább pontosan ugyanúgy, mint azt megelőzően! Szerintem ez az egész egy teljesen szükségtelen és a környezetre rendkívül káros bohóckodás, amely sehová nem vezet - a vég időpontjának előrébb hozásán kívül!
2022. júl. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Jeffrey Spender ***** válasza:

#12


Az ICBM-eknek is megvan a tudományos értékük.


Az ICBM-eket várospusztításra, ritkán katonai célpontok ellen találták ki, "szimpla" ballisztikus (parabola) pályán jutnak célba, azonban repülésükkör rendszerint átlépik a Kármán-vonalat. A régebbi ICBM-ek csak érintették, de pályára nem állítják őket. A továbbfejlesztett ICBM-eket FOBS-ra keresztelve a fegyver harci része Föld körüli pályára áll, majd valamivel később, egy pályamódosítással elhagyja azt és a beavatkozás időpontjától és programozásától függően becsapódik a célterületen. Ez a repülési profil azt jelenti, hogy a hatótávolsága gyakorlatilag végtelen, továbbá a Föld körüli pályán repül.


Az ICBM-ek számát csökkentették, de megsemmisítés, lángvágózás helyett az R-36-osokból vagy lehet SS-18 Satan-nak is nevezni, Ciklon és Dnyeper polgári célú űrrakéták lettek.


Egyszerűbb az ICBM átalakítása űrrakétára, mint külön hordozórakéta fejlesztésével vesződni.


Ugyanazt a technológiát lehet jó és rossz célra használni.

2022. júl. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!