Olvastam, hogy sok fegyver ami náluk van az nem saját fejlesztés csak részben , mert Amerikai fegyvereik vannak amiket japánban átdolgoznak, mint az F-2. Miért nem fejlesztenek saját fegyvereket ?
Csinálnak, például a jelenleg rendszeresített gépkarabélyuk, a Howa Type 20 hazai gyártmány. ATGM-ekből szintén csak hazai gyártmányú fegyvereket alkalmaznak. A légvédelmi rendszereik nagyrésze szintén japán. A harckocsijaik szintén hazai tervezésüek.
Vadászgépeket tervezni és gyártani egyszerűen bitang drága és nehéz feladat. Főleg annak tekintetében, hogy az USA évtizedek óta jobbnál jobb platformokat gyárt.
2022. jún. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
2/5 anonim válasza:
Az 1. jól írja. A HOWA Ázsia egyik legnagyobb fegyvergyára. Sok külföldi cégnek is bedolgoznak bérmunkába.
2022. jún. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
3/5 anonim válasza:
Csinálnak, de ha készen megkapják a technológiát a licence-vel együtt ami jó és működőképes akkor gazdaságilag nem célszerű rengeteg pénzt beleölve ugyanazokat a KFI fázisokon végigmenni csak azért hogy saját logó legyen az eszközön. A fegyvereknek nem csak a gyártása, de a fejlesztése is horribilis költségű. Ha kapsz licence-t akkor utóbbit lespórolod vele (az sincs ingyen, de még úgy is olcsóbb).
2022. jún. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
4/5 anonim válasza:
Elég sok saját fejlesztésük van*, gyártani meg majdnem mindent ők gyártanak. Ami külföldi, azt is többnyire licensz alapján maguk gyártják.
Ahol licenszet vesznek, ott többnyire gazdaságossági okok állnak a háttérben. Akkora darabszámra, mint amekkorára Japánnak repülőgépekből, helikopterekből szüksége van, nem éri meg méregdrága fejlesztésekbe ölni a pénzt, olcsóbb megvenni egy már bevált gép licenszét.
Az sem ritka megoldás a védelmi iparban, hogy külföldi részegységeket használjanak egyes olyan bonyolult fegyverrendszereknél, mint a repülők vagy a harckocsik. Pl a fél világ a németek 120 mm-es harckocsi lövegét használja.
A korábbi válaszokhoz hozzátenném, hogy Japán többek között azért nem tervez és gyárt bizonyos fegyvereket (pl. vadászgépeket), mert szigorú fegyvertexport-tilalom van náluk életben. Ez azt jelenti, hogy a Japánban tervezett és gyártott fegyvereket vagy csak hazai alkalmazásra gyártják, vagy limitált exportra, ugyanis a törvényeik alapján nem exportálhatnak fegyvereket kommunista országokba, ENSZ-embargó alatt lévő országokba, és olyan országokba, amelyek vagy jelenleg, vagy előreláthatóan a jövőben nemzetközi konfliktusok részvevői lesznek.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!