Mi az a legkisebb távolság, amire a nemzetközi jogot és szerződéseket tiszteltben tartva, atomcsapás mérésére alkalmas orosz hadihajó megközelítheti egy tengerparttal rendelkező NATO tagország partjait?
#1 - definíció szerint a tengeralattjáró is hajó, azoknak egy speciális fajtája, amit tartós víz alatti tartózkodásra alakítottak ki. Tehát a kérdésem a tengeralattjárókat is lefedi.
És kérdésemet kiegészíte, természetesen tudok róla, hogy sok ideig tart kifutni a kikötőből és partközelbe érni, ezért ezt az esetleges képességet a hajók NATO partközelben való állomásoztatásával képzelem el.
Nem mindegy hogy 100 vagy 300km-re van a tengeralattjáró attól a partól, ha ballisztikus rakétákkal rendelkezel???
Volt egy hónapja hogy az orosz állami tv-ben arról hencegtek hogy Berlint vmi 106-sec,Londont meg Párizst 200sec alatt eltüntetnék...Kalinyingrádtól 1db kilőtt Sátán-2-vel..
Szerinted Floridától 300Km-re nincs a mélybe 2-3 atom tengeralattjáró,"csőre töltve"
1perc alatt simán oda érne a rakéta,az Amcsik fel sem ocsúdnának,és eltűnne egy pár keleti parti város. No persze igaz ez megfordítva is!!
A nemzetközi jog szerint a saját felségvizekre nem léphet be másik ország hadihajója engedély nélkül - akár van rajta nukleáris fegyver akár nincs. Ettől még a nagyhatalmak kölcsönösen szokták provokálni egymást légtér és tengeri határsértésekkel.
A nukleáris csapást egyébként nem hajókról indítják hanem szárazföldi kilövőállásokról + nehezen felderíthető tartalékként a tengeralattjárók. Ezeknek nem kell a célország közelébe menniük, pont az a lényege hogy kb. bárhol kolbászolhat a föld területének 2/3-át jelentő óceánok valamelyikén.
#3-as : nem mindegy. Minél közelebb kerülhet a célponthoz egy-egy indítóállás, annál nagyobb mozgástere van az agresszor országnak. Elég közelről indítva ugyanis egy régebbi rakéta is olyan gyorsan fog becsapódni, hogy az ellenségnek ne legyen ideje reagálni az indításra. A Sarmat 2 pedig, aminek a képességével hencegtek az állami TVben, még fejlesztés alatt áll, addig nem sokra mennek vele. A teljes nukleáris arzenáljukat sem fogják tudni lecserélni a rendszeresítés pillanatában. Tehát van jelentősége annak, hogy a régebbi rendszereket honnan tudják indítani, és az indítási pont függvényében mi az a legmesszebb fekvő település, aminek már nincs elég reakcióideje a rakéták semlegesítésére.
Illetve ezek függvényében lehet dönteni arról, hogy vajon Oroszország rendelkezik-e azzal a képességgel, vagy esetleg egy jobbal is, amivel szerinte a lengyel és román NATO rakétavédelmi bázisok igen.
Tengeri határ 200km a parttól.
Ezen boxol kina és japán.
Ja orosz állami média. Senki sem számol utána, hogy akkor a sátán2 rakétának elvileg 25200+km/h-val kellene haladnia.
Csak megemlìtem,hogy már csupán 7000km/h körül olyan közegellenállásból adodo hő terhelés éri a szerkezetet,hogy gyakorlatilag elolvad.
Az X-15 orra fehéren izzott repülés közben....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!