Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nem építenek erődöket?

Miért nem építenek erődöket?

Figyelt kérdés
Ugye fontos a mobilitás, de egy Magyarország méretű ország esetében minek? Ukrajnában is Magyarország mérettartományának mélységében megy a harc, az oroszok Donyecből simán ellőnek rakétával Kárpátaljára. Miért nem célszerű akkor ilyen "lőszerszivacs" erődöket építeni teletoszva rakétákkal?

2022. jún. 18. 23:41
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Szevasztopol nagyon sokáig ellenállt, még úgy is, hogy egy direkt erődromboló nehéz mozsarat vetettek be ellene.

Szingapúrt tenger felőli támadásra készítették fel, a japánok közvetlenül nem is vesződtek vele, egyszerűen kicsit messzebb szálltak partra.

Az I. világháborúban Psemysl (bocs) erődje is jól szerepelt, de egy erőd feladata egyébként sem az, hogy bevehetetlen legyen, olyan nincs is.

2022. jún. 19. 02:52
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Építenek megerősített védelmi pontokat, de önálló erődök építésének nincs túl sok teteje. Az Azovstalt sem védte meg az oda telepített - SZU időkből visszamaradt - bunkerrendszer. Ha bekerítették, elvágták a külvilágtól akkor nem ér sokkal többet mint egy barlang. Lehet nagyobb erő kell a felszámolásához mint egy sima védett pontnak, de a kiépítésének a költségei egy idő múlva nem lesznek arányban az elérhető taktikai előnnyel.

#10 a légvédelmi rendszerek eléggé sérülékenyek ha nem integrált légvédelmi rendszer részét képezik. Megsorozzák cirkálórakétákkal a radarállomását és kész. Az nem 10 méter beton alatt van, mert akkor nem tud "dolgozni". A mostani precíziós fegyverek pontossága pár nagyságrenddel nagyobb mint a II. Vh. freefal légibombái voltak. Radar nélkül meg már nem légvédelmi eszköz többé, max. rövid-hatótávolságú manpads "tudású".

2022. jún. 19. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 kürasszír ***** válasza:
100%

# 11


Az erődök nem érték meg a beléjük fektetett pénzt.


Szingapúr erődjének kiépítése 6 db nagy, flotta repülőgép-hordozó árába került.


Egyébként Szingapúrban nem az volt a baj, hogy Szingapúr szigete a szárazföldtől elválasztó tengerszoros felől védhetetlen lett volna, hanem az, hogy a brit parancsnok, Percival tábornok nem tette meg a szükséges védelmi előkészületeket.


A japánok azonban a keskeny tengerszoros felől kezdték az ostromot, át is keltek rajta.

2022. jún. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!