Vikingek VS tatárok, kik nyernének egy csatában?
Figyelt kérdés
Adott egy változatos terep: erdő, nyílt terek, mezők, enyhén dimbes-dombos olyan "átlagos európai". A létszám egyforma, a tatárok nyilván lóval rendelkeznek, a vikingeknek kevésbé jellemző de nekik is lehet. Szóval ki nyerne?2022. máj. 30. 20:47
11/21 anonim válasza:
Tatárok. A vikingek csak anyira voétak jók,hogy x ponton civileket kaszaboljanak. Szervezett ellenféllel szemben meg se tudtak mukkanni.
12/21 anonim válasza:
Hát ha csak annyira voltak képesek akkor a bizánci uralkodók csak poénból alkalmazták őket testőrnek ugye ?
13/21 anonim válasza:
#12 mert masszív, nagydarab, jó fizikumú figurák voltak. Teljesen más viszont tele bendővel, pihent helyzetből 1 vs 1 közelharc és más egy háború. Harctéren, hadjáratnál az a hadsereg van fölényben amelyik szervezettebben, összehangoltabban és leginkább gyorsabban, okosabban manőverezik. Ebben pedig a tatárok sokkal jobbak voltak (nem csak a vikingeknél, de nagyon sok európai "lovagi" hadseregnél is - ld. Muhi csata).
14/21 anonim válasza:
13# a történelem rá világított hogy a gerilla harcmodor sokszor felül kerekedik a szervezettségen. Egy jókor jó helyen történő hirtelen rajtaütés nagyot fordíthat egy háborún. És ebbe a vikingek jók voltak mikor megtánadtak egy monostort konkrétan az ott lévő katonák fel se fogták mi történik és már halottak voltak.
15/21 anonim válasza:
#14 más egy rajtaütés és más egy szervezett háború. Az aszimmetrikus harcmodor is akkor működik hatékonyan ha szervezetten történik nem pedig ad-hoc módon. A tatárok ellen nem sokra mentek volna, mivel a mozgékonyságukkal felderítették, kontroll alatt tartották a teljes területet. Ott nem tudtak volna sehova észrevétlen belopakodni. Pont hogy a tatárok egyik kedvenc taktikája volt a hirtelen rajtaütésszerű támadások az ellenfél utánpótlásán, pihenőidejüket töltő alakulatain. Meglepően nagy távokat tudtak megtenni és váratlanul megjelenni 1-1 területen.
16/21 anonim válasza:
15# pont ahogy a vikingek. Tekintve hogy felfedezték Amerikát. Ők is a rajtaütés szerű támadásokba voltak jók .
17/21 anonim válasza:
#16 a vízparti településeknél, tenger felől közelítve igen, szárazföldön már nem igazán...
18/21 anonim válasza:
Hát azért az erdőbe igen q vikingek hozzá voltak szokva az alapból kemény norvég erdőkhöz a fjørd-ok mentén vagy beljebb a szárazföldbe így a mongolok lovas harcmodora nem sokat érne így egy erdőben esetleg sőt inkább hátrány . A sztyeppén sokkal nagyobb esélyük lenne
19/21 anonim válasza:
12 Ennyi erővel a komcsik miért csináltak AVHt nyilasokból?
20/21 anonim válasza:
#18 a mongoloknak volt annyi esze hogy a nagyon tagolt terep felé nem mozdultak el és nem erdőkben vívták a csatákat ahol nem tudtak manőverezni. S ja, egy vízparti településen tenger felől történő rajtaütésben, a vikingek a jobbak, tagolt terepen, hideg, zord északi erdőségekben valószínűleg szintén, nyílt terepen, normál csatában meg a mongolok, ennyi. A mongolok igázták le a fél világot, nem a vikingek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!