A légvédelmi ágyúval hogyan találták el a repülőket?
Figyelt kérdés
Ez nagyon hülye kérdés lesz, de nem vagyok otthon a hadseregben. Játszottam a Battlefield v-el és a type 10-es ágyú elméletileg egy légvédelmi ágyú, meg a flak 88 is az, de ezekkel régen hogy találták el a repülőket, még a gépágyút megértem, mert annak viszonylag nagy a tűzgyorsasága, de ezekkel az ágyúkkal, hogyan találták el a gyors gépeket?2022. ápr. 30. 14:08
1/4 anonim válasza:
Golyó és repülő röppályát kiszámolja a számítógép. A harci repülök nem úgy manővereznek mint a Top gun c. Filmben
2/4 anonim válasza:
A régi, nagykaliberű légvédelmi ágyúk (tehát 40mm-nél nagyobb, lassan tüzelő ágyúk) úgy működtek, hogy egy mai szemmel igen csak primitív számítógéppel (ami sokkal közelebb ált igazából egy számológéphez) kiszámolták a gép repülési magasságát és sebességet, ezen információk alapján megkapták, hogy nagyjából hova kell lőni, illetve azt is be tudták állítani, hogy a lövedék milyen magasságban robbanjon fel és szórja szét a repeszeket. Az ilyen típusú ágyúk elsősorban inkább csak a formációban repülő stratégiai bombázók ellen voltak hatásosak, ezért vagy teljesen áttért a könnyebb, kisebb kaliberű légvédelmi ágyúkra vagy géppuskákra, amelyek kisebb kaliberű lőszert használtak és magasabb tuzgyorsasággal rendelkeztek, amelyek hatékonyabbnak bizonyultak az alacsonyan repülő és agilis vadászgépek és kisebb bombázók ellen is.
3/4 anonim válasza:
A lövedékeken lehetett beállítani, hogy hány másodperc után azaz milyen magasan robbanjanak. Ahhoz, hogy leszedjen egy repülőt, nem kellett közvetlen találat, elég lehetett egy közeli robbanás is.
Ha tudsz egy kicsit angolul, akkor a többit, hogy hogyan céloztak, milyen taktikákat használt a légvédelem, illetve azok kikerülésére a pilóták, akkor itt hagyok egy korabeli nagyon jó oktatóanyagot az amerikai légierőtől:
4/4 anonim válasza:
Nem kellett eltalálni a lövedékkel a repülőt. Az ágyúból kilőtt gránát felrobbant X magasságban/távolságban (amit előtte beállítottak rajta) és a repeszek akár többszáz méteres körben pusztítottak utána a levegőben. Minél közelebb robbant fel a gránát a repülőhöz, annál nagyobb volt az esély, hogy leszedje az égről. Nem kellett eltalálni, csak a közelébe lőni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!