Moszkvát milyen légvédelmi rendszerrel védik? Van olyan szintű, mint az amerikai NORAD THAAD/AEGIS rendszere vagy ahhoz képest lóf***?
Mert nemcsak Washingtont de az egész USA-t egy nagyon durva többlépcsős rakétavédelmi rendszer védi.
És feltételezné az ember, hogyha Oroszország atomhatalom, akkor a fővárosát, a világ legnagyobb metropolisza nyugati mércével is durva védelemmel van ellátva.
De mint tudjuk élesben a csoda S400-as/Pantsir/TOR-M1 egyaránt csődöt mondott (mai napig szedi áldozatát az ukrán Bayraktar).
Az USA meg nyilván nem drónnal hanem hiperszonikus rakétákkal támadná Oroszországot, amit amúgy a THAAD le is tud szedni.
Vajon az oroszok a népüket is úgy védenék meg egy atomtámadástól, ahogy a kiskatonáikat a mostani háborúban? (ágyútöltelék)
Az USA légiereje sokszorosa a szovjet/orosz légierőnek. Ez így van most és így volt a Szovjetunió idején is. Többek közt emiatt a Szovjetek komolyan ráfeküdtek a földi légvédelemre. Ebben a fegyvernemben kimondottan jónak számítanak.
Nem mondom, hogy jobbak, mint a nyugati társaik, de vannak olyan jók.
" Nem mondom, hogy jobbak, mint a nyugati társaik, de vannak olyan jók."
De, konkrétan ebben jobbak, mint a jenkik.
" Ja és az usának még nincs működőképes hiperszonikus rakétája! "
Ahogyan szuperkavitációs torpedójuk sincsen, az amcsi torpedók még mindig 80-120 km/h-val totyognak. Ez a szint alig jobb, mint a II. világháborús német torpedók, azok is mentek 70-80 km/h-val.
Nincs az amcsiknak normális SPAAG-juk, azaz önjáró(!) légvédelmi fegyverzetük sem.
Komolyan védik, sőt nukleáris csapásmérés (ballisztikus rakéták) ellen csak azt védik (az USA meg Camp David-ed, a Salt alapján mindkét ország csak 1-1 célpontot védhet "komolyabban").
A török Bayraktar és a drónok meg folyamatosan szedni fogják az áldozatokat. Nem igényel repteret, szinte a célpont mellől indítható, egy repülőgéphez képest alacsonyabb repülési magasság. Nincs a világ egyetlen országának sem annyi légvédelmi eszköze hogy minden km2-et lefedjen. S ha le is lőnek 5-ből 4-et sebaj, veszünk még 10-et, nem kell rá pilótát képezni. Ha a földön a kezelőszemélyzetet nem tudják bemérni és el tud pucolni akkor már fél óra múlva indíthatja az újabb gépeket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!