A hidegháború fokozódásával az USA majd Kína jegybanki tartalékait is el fogja kobozni, mint Oroszországét? Ezzel sikerülne megleckéztetni, meggyengíteni és helyes útra terelni Kínát?
Oroszországtól 150 milliárd dollárt koboznak el az amerikaiak. Ennyi volt az orosz jegybank devizatartaléka az USA-ban, főként amerikai állampapírokban. A tervek szerint az elrabolt pénzt, majd az amerikai cégek kapják, akik ellátják modern fegyverekkel Ukrajnát és segítenek az ország újjáépítésében, megerősítésében.
Kínának tízszer ennyi van az amerikaiaknál, 1500 milliárd dollár. Ennek elkobzása Amerika számára is jelentős tétel lenne, a 30000 milliárd dolláros amerikai államadósság körülbelül 5%-a. Kínának viszont nagy veszteséget okozhatnának ezzel a lépéssel (éves kínai GDP 8%-a az összeg) vagy csak az ezzel való fenyegetéssel is nyomást helyeznek Kínára.
Ehhez valami hasonlóan nagy dolognak kéne történnie mint Oroszország esetében Ukrajna lerohanása.
Csak úgy nyilván nem tesznek ilyet, mert egyrészt nem akarnak feleslegesen nehezebb helyzetbe kerülni ők sem, és a nemzetközi megítélésük is sokat esne.
#9, 10
A világ nem csak a Nyugatból áll, de mivel ők alkotják a világgazdaság 50%-át, így az ő szavuk a meghatározó. A katonai fölény is náluk van.
A harmadik világ országai közül is a többség az Amerikai Egyesült Államok által meghatározott világrendhez, politikai igényekhez igazodik inkább, mivel ők az erősebbek, befolyásosabbak.
Kína, Oroszország, Irán, Kazahsztán, Mianmar, Belarusz, Venezuela, Kuba, Üzbegisztán, Türkmenisztán, Tádzsikisztán, Észak-Korea, Szíria, Eritrea csak a világ GDP 20%-át termelik meg.
#7 Oroszországnak és Kínának nem ugyanaz a súlya.
Kínát nem lehet annyira elszigetelni ,mint az oroszokat. Ahhoz túl erős. Nézd meg az Apple a VW, BMW stb legnagyobb piacai. Ebbe az egész világ csúnyán letérdelne. Nem csak a Kínai szegényedne el hanem az Amerikai meg a német is. Viszont a Kínai az túlélt egy Mao rendszert. Na egy Amerikainak magyarázd meg , hogy nincs ez meg az meg amaz. Őket tehát magát a társadalmat jobban érinti
# 13
A nyugat az utóbbi 30 évben szervezte ki az ipari termelése javát Kínába.
Ahogy kiszervezte, úgy a nyugat újra is iparosíthatja magát. A tőke adott hozzá.
#14 Ez igaz. Sőt erre vannak jelek is. Pl az Intel Európában épít Chip gyárakat meg az AMD is Amerikában épít gyárakat stb.
Csak ez idő ha egyik napról a másikra kell ezt megcsinálni az nem fog menni
#13: Persze, hogy egy kínai izolációtól letérdelne átmenetileg mindenki, de én sem írtam mást. Egyszerűen ez nem érdeke egyik félnek sem.
Viszont a nyugati "piacoknak" megvan az az előnye, hogy ott a fizetőképes kereslet és ott az innováció, mert akármennyire is másolnak és fejlesztenek a kínaiak, nekik még mindig csak a bérgyártó szerep jut. A kínai gyártókapacitásokat ki lehetne építeni nyugaton is ( ahogy részben megvoltak korábban is ) csak fájdalmasan drága lenne.
A kínaiak pedig egyszerűen megbszhatnák az iparukat :D
Egy ilyen elméleti izoláció olyan terhet jelentene mindkét oldal számára, hogy mindkettő belerokkanna. De mint írtam, ezt látják mindkét oldalon és egyelőre még mindkét oldal profitálni akar a jelenlegi helyzetből, erre utal az is hogy a kínaiak nem álltak az oroszok mellé.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!