Pakisztán ki mellé áll az új hidegháborúban? Kína-Oroszország-Irán vagy pedig az USA-Egyesült Királyság mellé?
Mostanság mindenki az orosz-ukrán háborúról beszél, az Oroszország elleni szankciókat elemezi, és alig ejtenek szót erről:
"Indonézia és Törökország a BRICS tagjelöltjei. Rajtuk kívül már Argentína, Egyiptom, Irán, Nigéria és Szíria is jelezte, hogy szívesen csatlakozna a gazdasági társuláshoz"
Össze lehet vetni a névsort, hogy kik nem szavazták meg az Oroszország elleni szankciókat a BRICS tagok, tagjelöltek névsorával.
Pakisztán érdekből, kényszerből áll az USA mellett, túlzás lenne azt állítani, hogy barátok, de Indiával szemben hűvös, ellenséges a viszony, elemzők nem zárják ki az India-Pakisztán közötti háborút, és mindkét ország atomhatalom is.
India orosz-barát, orosz haditechnikai eszközökkel van felszerelve a hadserege, Pakisztán az USA-tól vásárol fegyvereket.
A Távol-Kelet is érdekesen funkcionál, az USA-val szemben olyan szövetségek jöttek létre, ahol a tagországok nem feltétlenül barátok, pl India nem csak Pakisztánnal, de Kínával szemben is háborúzott már, és a viták nem lettek lezárva, ahogy Kína sem feltétlenül Oroszország barátja, de ha hosszú távon működő képes szövetséget tudnak alkotni, az az amerikai dollár "világpénz" pozíciójára olyan veszélyt jelenthet, ami miatt újabb háborús konfliktusok alakulhatnak ki, és nem kizárt, hogy az egyik játékszer Pakisztán lesz... de ott atombomba is van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!