Az új hidegháborúban a két tömb függetlenedése egymástól mennyire növeli a világháború kockázatát?
Korábban mindig azt mondták, hogy a mai globalizált világban az országok olyan nagy mértékben összefonódtak egymásra vannak utalva, hogy senkinek nem érné meg háborúzni.
Viszont az utóbbi években az USA célul tűzte ki, hogy gazdaságileg egyre inkább függetlenedjen Kínától, csökkenjen a függőség. Kína is hasonló stratégiát dolgozott ki, egyre kevésbé függ Amerikától a gazdaságuk, pénzügyileg, technológiailag is saját lábra áll az ázsiai nagyhatalom.
Oroszország is sokat dolgozott rajta, hogy önállósodjon, a külső szankciók ne jelentsenek nagy veszélyt a gazdaságra, a hazai cégek képesek legyenek ellátni az országot.
Tehát gazdasági, globalizációs szempontból szerintem sokat változott a világ az utóbbi 5-10 évben, visszafelé haladunk. Csökken az együttműködés, fokozódik az izoláció. Esetleg Amerika Európával, Japánnal működik együtt, másik oldalon pedig Oroszország-Kína együttműködés alakul.
ha kína betámadja pár héten belül taivant, akkor esélyes, hogy kitörhet.
szélsőséges esetben az usa hadba kezd kínával, magára hagyva európát.
a magára hagyott európának pedig hadat üzen putyin.
Na ne csináljunk már bohócot a világgazdaságból.
Pontosan most látjuk hogy mennyire is globalizált a termelés. A német és amerikai autógyárak azért állnak mert a távolkeleti chipgyártók nem nekik gyártanak.
A szállítás azért akadozik, mert a covid alatt feltorlódtak konténerek az amerikai részen.
Az összes amerikai megavállalat kínában gyártat. Nincs egy rohadt telefon már ami ne kínában készülne, a kínaiak meg lopják a technológiát nyugatról, amellett hogy nekik ez a piac. A nyugati tőke emelte fel Kína egy jelentős rétegét a mai életszínvonalra.
Világháború már nem lesz,mert a fegyvereladás nem a legnagyobb biznisz.
Lokális harcokkal fogják alakítani a világot és terelni a gazdaságokat,embereket,fogyasztást.
Pont ellenkező irányba ment el a világ - a még intenzívebb globalizáció felé. Leválhatnának az amcsik Kínáról, csak akkor véget érne a mostani fogyasztói társadalom modellje, az olcsó kínai áruk, "az inkább veszek egy újat mert megjavítani drágább lenne" korszaka.
Az első hidegháborúban elég jeges volt a helyzet, mégsem tört ki a III. világháború - most sem fog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!