Az USA képes lenne kivédeni egy orosz nukleáris csapást vagy minimalizálni a veszteséget?
Ne feledjük, hogy ott a NORAD a világ legdurvább légvédelmi parancsnoksága. Az AEGIS rakétarendszerrel felszerelt amerikai haditengerészet az egész világon hemzseg és bele se merek gondolni mi lenne ha az egészet összegyűjtenék az USA partjainál (brutális pajzs). A nyugati műholdak egy kerti vécét is képesek az űrből megfigyelni.
Az se mellékes, hogy az orosz haderő pokolian leszerepelt az ukrán háborúban nemcsak technikában, de sokkal kínosabb, hogy szervezettségben is (hátrahagyott tankok, kifogyott benzin). Márpedig egy nukleáris háborút svájci óraműpontossággal kell végrehajtani és lehet a csóró orosz gazdaság a jövőben nem is lesz képes ekkora atomarzenált fenntartani. A START szerződés miatt alapból is csupán ezer körül vannak az aktív robbanófejek, de az orosz viszonyokat elnézve simán elképzelhető, hogy csak pár száz ami hadrafogható (gondolom az USA hírszerzése sem hülye sejtik, hogy fogatlan az orosz medve)
Egy ellencsapást pedig ezzel a fejlett védelmi rendszeregyüttessel minimalizálni tudna az USA és ha pár városra mégis átjutna, akkor se remegne bele az amerikai gazdaság míg az orosz nemzetnek vége lenne és onnantól mehetne a full konvencionális támadás óriási USA fölénnyel a végtelen gáz- és olajmezőkért.
Mennyire reális, hogy az USA minimális veszteséggel jönne ki egy atomháborúból?
Nem szerepelt le az orosz, elavult technikát vittek, nem akarnak civilekrt ölni, stb
Hiperszónikus rakêtáik vannak az oroszoknak, plusz fejlett irányítási rendszer, elkerülik a védelmi zónákat automatice.
Másrészt egyszerre lőnék mindet, amit senki nem tudna leszedni, a jóisten se.
Ha bárki akkora előnybe lenne, n menne a bolhacirkusz, ahol kijelentik h nem szólnak bele a játékba előre.
A műholdak lennének az elsők, amit mindkét fél lőne bénítana, nem releváns a dolog.
#2: Mégis ki lenne az aki jópofizásból beszállna két atomhatalom "bulijába"?
Láthatjuk most, hogy Kína is egy aljas kis sunyi, aki az oroszok megsegítése helyett (nyilván ez volt a háttéralku) inkább kihasználja őket, majd gondolod belesodródnak miattuk egy atomháborúba?
Európa (Franciák, Angolok) pedig fülét-farkát behúzná és senki le se sz@**á őket.
Több ezer nukleáris bomba esetén biztosan van egy rakás olyan is, amit nem vesz ki. És azok jelentős kárt okoznak, hiszen csak egy-kettő is brutális pusztítást okoz.
Tehát ki tudná védeni a nagyrészét, de így is komoly veszteségek lennének.
#2 ó de bizony, nagyon is egyedül lennének hagyva ez esetben. Senki nem olyan agyhalott, hogy magától beszálljon mellettük egy nukleáris háborúba, hogy önmagát is pusztulásba sodorja.
#4: Ajánlom figyelmedbe: https://www.youtube.com/watch?v=3LPdmxnBkIU
Ha ez van Európában, akkor sejtheted milyen lehet a NORAD/AEGIS az USA partjainál.
Csak egy kis ízelítő: https://www.youtube.com/watch?v=1C-HNU7DO_8
Le tudna szedni TALÁN ha csak 1-2 töltet közelíteni olyan helyre ahol VAN aktív elhárítás. Ha viszont százszámra repkednek a töltetek akkor NEM. Márpedig egy nukleáris háborúban nem pár darab, hanem ezres nagyságrendű töltet repkedne, minden célra tucatnyi egyszerre.
AEGIS cirkálók... tényleg hatékony fegyverrendszer de, ad.1. a hatótávolsága bőven nem fedi le az USA-t (ami pár ezer km széles...), ad.2. a stratégiai töltetek nagy része nem bombázókon utazik a célpontig hanem ICBM töltetekben a légkör-világűr határán orbitális pályán közelítve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!