Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen büntetés vár arra a...

Milyen büntetés vár arra a magyar hadköteles személyre, aki sorkötelességét megtagadja, pl bújkál?

Figyelt kérdés
Ha besoroznának, és nem vonulnék be, mit kaphatnék? Lelőnének? Köteles lennék lövöldözni, még ha pl vallási okokból tiltaná a lelkiismeretem? Nem bújhatnék el pl a saját pincémben, köteles lennék kockáztatni az életem?
2022. márc. 8. 20:13
1 2
 1/14 Humor Herold ***** válasza:
96%
Ha besoroznak nem biztos hogy harcolni kéne.Sok más feladatok elvégzéséhez is kellenek majd az emberek háború idején.
2022. márc. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert a 44 millió ukránból kb 12 hadra fogható. Hol látsz te 12 millió ukrán katonát?


Nem hülyék ott sem, hogy fegyvert adnak boldog boldogtalannak.. mert már voltak visszaélések. Csak az kap fegyvert aki volt sorkatona.

2022. márc. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Hát ha engem akaratom ellenére soroznának be, az első alkalommal mikor teli táras éles fegyvert adnak a kezembe, annyi embert lőnék le magam körül, ahányat csak tudnék...


Aztán nesze nekik kötelező sorozás...

2022. márc. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hármas. Pont ugyan olyan szerencsétlen embereket akarsz megölni, mint amilyen te vagy abban a helyzetben? Ne légy már agyatlan. Ők ugyan úgy nem akarnak ott lenni...
2022. márc. 8. 20:35
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

3as, simán meg is tagadhatod és megúszod valamennyi börtönnel. Pl a jehováknál ez bevett szokás, mert nekik a vallásuk tiltja, hogy a kezükbe vegyenek fegyvert. Ha valami komoly indoklást kérnek, hát mondd, hogy jeova tanúja vagy, de úgysem fognak gyúzködni, szóval ha megtagadod, megtagadod.


A te módszered szerint meg vagy agyonlőnek helyben, vagy életfogytot kapsz.

2022. márc. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Humor Herold ***** válasza:
69%

Egyébként nekem a kérdésről egy kép jutott eszembe a gyerekkoromból.Mikor pici gyerekként nem akartam iskolába menni, és az anyukám vitt el. Az otthonomtól 2 perc sétára volt a suli.Már otthon elkezdtem a hisztit, hogy én nem akarok menni.Aztán csak rám erőszakolta az anyukám.Felöltöztetett,és elindultunk...de még útközbe is hisztiztem és sírtam,és megpróbáltam ellenállni.Kb. úgy húzott :) Miközben mellettünk elment egyedül egy jóval kisebb kislány nálam.Anyukám meg is jegyezte hogy nézd meg ő milyen szépen egyedül elmegy én meg itt hisztizek nagyfiú létemre.Persze nem hatott meg a dolog,de sajnos muszáj volt beletörődni hogy aznap iskolába kellett menni :)

Na, kb. így tudom ezt elképzelni...odavonszolnak és azt mondják hogy légy férfi :) Láthatod, velem egyszer már megtörtént :)

2022. márc. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
6, hát azért van különbség aközött, hogy az épülésedet szolgáló intézménybe küldenek, ahol tudást adnak, vagy ölni és pusztítani küldenek..:DDe az igaz, van aki ellenkezik, van aki zokszó nélkül bevonul. Csak itt azért az intézmény célja és elve egészen más, mint az iskoláé.
2022. márc. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Humor Herold ***** válasza:
53%

#7

Hát 6-7 évesen elhiheted hogy úgy éltem meg mintha ölni,pusztítani küldenének oda...csak épp mintha én lennék az áldozat :D

2022. márc. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nyugatra menekülnék.
2022. márc. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hetes, ez nagyon találó. De mégsem ugyan az a szitu. Pl itt volt a tanárok kötelező oltása. Volt lehetősége, hogy munkahelyet vált. Vagy az osztrákok. Szabadon távozhatott aki nem akar oltakozni. De egy háború esetén nem távozhatsz szabadon, hogy majd megyek Ciprusra utcát seperni. Aztán ha most van munkahelyed, akkor ugyan az, mint ha iskolába lennél. Pedig nem vagy köteles dolgozni. Ha érted mire gondolok. Teszem azt, van egy földrengés, és azt mondja az állam, hogy köteles vagyok a romeltakarításban segíteni. Teljes mellszélességgel támogatom. De a halálba küldeni bárkit, aki nem akar menni, azt én simán gyilkosságnak tekintem.
2022. márc. 8. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!