Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az U.S.A kimarad a mostani...

Az U.S.A kimarad a mostani atomháborúból?

Figyelt kérdés

Olvastam cikkeket, nyilatkozatok értékeléséről és azt mondták, hogy csak az EU országait éri atomcsapás orosz részről. Az usa kimarad. Talán emiatt van, hogy Biden lehetséges opcióként vázolta az atomháborút, hogy ha most lesz, akkor ők megússzák? Nagyon provokálják Putyint. Kollektív bűnösség szanciókkal. Minden orosz vagyonát lefoglalják, elkoboznak szállítmányokat, rakományokat hajókon, orosz sportolókat mind kizárnak minden eseményről, pedig nem tehetnek semmiről sem. Erre mondta is Medvegyev meg Putyin is hogy atomháború lehet belőle



Most ha megszornák európát (Eu + oroszok az urallig), akkor megmaradna USA és Kína. Amerikára úgysem tudnak atomot lőni, mert messze van. Egy óceán választja el a két kontinenst, addigra mire amerika partjaira érne lelövik valamivel. A mai korszerű atombombák pedig hidrogén alapúak, nem urán tehát enyhe rádióaktivitás lenne csak, Vagyis amerika így is úgy is túlélné. Minden háborúban Európát cseszték csak szét



2022. márc. 2. 12:10
1 2 3
 11/25 Hintalow ***** válasza:
83%
Milyen atomháborúból te datolya? 😅😂😂😂
2022. márc. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
95%
10) nem mondod komolyan hogy az a néhány tízezer amerikai katona tartotta vissza évtizedekig az oroszokat.az oroszoknak el kell adniuk a nyersanyagukat, tehát szükségük van az eu-ra.
2022. márc. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Shai-Hulud ***** válasza:
88%

Ha már erre kerül a sor, a NATO is hasonlóképpen fog eljárni. :-)

Valószínűleg Moszkva is sugárzóan szép város lesz.


Mellesleg: ma reggel próbarepülést tartott ez a repülőgép:

[link]

Érdemes elolvasni a cikket.

Természetesen erről az oroszok is tudnak. Éppen ezért NAGYON REMÉLEM, hogy Putyin környezetének lesz annyi esze, hogy nem indítanak atomháborút.

2022. márc. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
49%

13) úgy tudtam hogy atombunkerbe menekülne az ottani elit.

Az oroszok jobban állnak közép hatótávolságú rakétákkal mint az eu.

2022. márc. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

5@ Shai-Hulud "leve azért sem maradhat ki, mert NATO tag. A NATO alapszerződés szerint ..."


Nem tudom, te miért beszélsz félre? Nem olvasod el a kérdést kifejtő részt? Esetleg nem érted meg? Tudjuk hogy NATO tagnak be kell avatkozni egymás háborúiba. A kérdés világosan kifejtve arról szól, hogy nem jut el az USA abba a stádiumba hogy őt is támadás érje, mert az oroszok az első hullámban csak az EU-s NATO-t iktatják ki és viszont, úgyhogy Oroszország már nem lesz utána


Ill. a kérdés B része, ha fel is lövik az oroszok az interkontinentális rakétákt, azt leszedi a védőpajzs az óceánban ami hatalmas. Olvasd el a kifejtős részt utána kommentelj

köszönöm

2022. márc. 2. 14:13
 16/25 anonim ***** válasza:
Az óceánban van egy hatalmas védőpajzs?
2022. márc. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
A védőpajzs vagy kupola a neve a rakéta elhárító légvédelmi egységnek. Különféle tudományos technika alapján képes érzékeli egy elhárító rakéta az ellenzéges atomrakétát és megsemmisíti. Van amelyik infraszenzoros(hőreérzékeny), másik radarösszeköttetésben van a bázissal. Többféle technika alapján képesek beazonosítani az ellenséges rakétát és mivel az óceán hatalmas valamelyik biztos meg is semmisíti azt. Viszint mi európaiak azáltal hogy nagyon közel fekszünk Oroszországhoz, Belorussziához, de már Ukránból is tudna kilőni semmi esélyünk sincse
2022. márc. 2. 15:22
 18/25 A kérdező kommentje:
2022. márc. 2. 15:24
 19/25 Shai-Hulud ***** válasza:
83%

@15

Nos akkor, hogy ne beszéljek félre:


Ha az oroszok atomtámadást indítanának, alapvető, hogy nem CSAK európára lövik ki a tölteteiket, hanem az USA-ra is. Oroszország nagyjából 6300 atomtöltettel rendelkezik, a NATO valamivel többel, kb 6700-al.

[link]

Ezekből viszont elég kevés az interkontinentális rakéta, de azoknak hosszú röppályájuk miatt sokáig tart a célbaérés. Azt nem mondom, hogy bőven lenne idő mindet "levadászni", de jó eséllyel ezeket elfogó rakétákkal ("ellenrakétákkal") ki lehetne iktatni.


Ennél viszont jóval nagyobb fenyegetést jelentenek az atomtengeralattjárók, amelyek az ellenséges partokig el tudnak menni, és közvetlen közelről indítani atomtölteteket. Ezek a rakéták csak közepes hatótávolságúak, viszont gyakorlatilag nem kiiktathatóak, hiszen előre nem lehet tudni a kilövési pozíciót, és eléggé rövid idő alatt célba jutnak.

Ilyen fegyverrendszerei mindegyik nagyhatalomnak vannak, tehát illúzió azt hinni, hogy pl New Yorkot nem érheti atomcsapás. Sőt, könnyebben, mint Moszkvát, amely a szárazföld közepén fekszik.


Ezek a tengeralattjárók mindegyik fél részéről folyamatosan az ellenséges partok közelében cirkálnak, de még nemzetközi vizeken, így gyakorlatilag nem lehet fellépni ellenük. Mikor a "piros gombot" megnyomják, a tengeralattjárók felemelkednek a felszínre, és elindítják a rakétáikat. Nem véletlen, hogy a felek folyamatosan figyelik egymást, itt alapvető, hogy a rakétaindításra azonnal reagálni kell, mert a gyors ellencsapás illetve az azzal történő fenyegetés jelenti a biztosítékot az ellenséggel szemben.


A mostani fejlett rakétafigyelő rendszerek sem jelentenek garanciát arra, hogy MINDEN elindított rakétát ki lehet iktatni célbaérés előtt. Ha lenne ilyen garancia, akkor a kutya se gyártana méregdrága rakétákat, csak azért, hogy tüzijátékot rendezzenek vele az óceán, vagy valami gyéren lakott terület felett. Vagyis egy globális atomháború kirobbanásakor a támadó fél egyszerre az összes ellenfelet kell támadja, mert így van valamekkora esélye arra, hogy kevesebb válaszcsapást fog kapni - már ha sikerült megsemmisítenie az ellenség rakétakilövö bázisait.


A "védőpajzs" nem egy varázsszer, ez sem tud mindent hatástalanítani. A nagy távolságú interkontinentális rakétákat valószínűleg igen (ezért is nem helyezik már ezekre a hangsúlyt), de a közepes távolságú rakéták alacsonyan is jönnek, és hamarabb célba érnek - igaz, ezek kilövéséhez közelebb kell menni az ellenséghez, de ez nemzetközi vizeken is megoldható.


Vagyis az USA sem úszná meg a háborút sértetlenül, mindegyik fél rendelkezik olyan fegyverrendszerekkel, amelyekkel képes csapást mérni a másikra. És megismétlem: egy globális atomháborúnál nem csak az ellenség egy részére, nem CSAK Európára, és nem CSAK Amerikára kell csapást mérni, hanem pontosan időzítve EGYSZERRE mindenhol.


Természetesen hasonlóan pontosan megtervezett és részletesen kidolgozott AZONNALI ellencsapás várható az ellenség részéről, ami azt jelenti, hogy mielőtt a legelső rakéta becsapódna valahova, már az ellenség is elindította az összes rakátáját. Nincs olyan, hogy első hullám, meg második hullám... Egyetlen csapás van, és nincs második lehetőség.

2022. márc. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Szerintem most lesz elég baja Ukrajnával, szusszannia kell majd. Nem mellékesen az elkövetkező években a bevételeik is jelentősen meg fognak csappanni. Nehéz lesz, pláne úgy, hogy gázuk van, meg kőolajuk. Ha utána olvasol, rá fogsz jönni, hogy ez így elégnek tűnhet, de közel se lesz az. Egy szónak is száz a vége, úgy megszop@tják, hogy lesz neki elég baja, mintsem nekimenjen Európának.
2022. márc. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!