Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi az a termobárikus bomba?

Mi az a termobárikus bomba?

Figyelt kérdés
Wikipédián írják az orosz-ukrán háborúban hogy az oroszok elkezdtek termobárikus bombákat telepíteni. Az micsoda?

2022. márc. 1. 13:56
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
#10 Ezt sem tudtam, köszönöm a felvilágosítást! Remélem egyiknek a bevetésére se kerül sor. :/
2022. márc. 1. 16:20
 12/13 anonim ***** válasza:

"Remélem egyiknek a bevetésére se kerül sor. :/"


Én úgy tudom, hogy már bevetették:

https://www.youtube.com/watch?v=2cwjOvzLXQk

2022. márc. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#8 kazettás töltet (lőszer)

[link]

A lőszer sok kis apróbb töltetre válik szét "lefedve" egy területet (a nagy bomba, szétválik sok kis bombára). Egy területfegyver, nagyobb terület támadására szolgál. Több bomba = több ami el nem működik, ráadásul szétszóródva (háború után veszélyt jelent a civil lakosságra), pontatlan, precíziós csapásmérésre alkalmatlan. Ezért nagyon sok ország betiltotta, kivéve "természetesen" a legnagyobbak: USA, Oroszo., Kína. Ugyanez igaz a taposóaknákra is.

Hát nem furcsa az élet? Miközben a PC vezérelt hadseregek a f.szt is csipesszel fogják meg, addig a legpusztítóbb fegyverekkel (sőt tömegpusztító eszközökkel ld. nukleáris töltetek) pont a világ legnagyobb hadseregei rendelkeznek, akik a legjobban papolnak a világbékért?

2022. márc. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!