Van értelme embereket rejtő bunkerek építésének?
Arra a bunkerre gondoltam, amelyikre #2 is...
Kíváncsi lennék, egy kilencszeres hangsebességgel száguldó hiperkemény rakétahegy milyen mélyen tud behatolni mondjuk gránitba? Gondolom, ez kiszámolható.
Ideiglenesen funkció képtelenné nem tehető bunker nincs (ha a céltárgy túlságosan védett, akkor rombolják a felszíni infrastruktúrát, a bevezető utakat, az áramellátást stb.). Ugyanakkor a magas értékű céltárgy sértetlen marad. Nem mindegy hogy csak pár napra, hétre nem használható (mert nem kap mondjuk áramot, vagy nem jutnak oda az üzemeltetők) vagy az évek alatt felhúzott sok-sok millió dolláros berendezés megy ripityára.
Hasonló elven gondolkozva építenek a repülőgépeknek is megerősített hangárokat. Bár ezek precíziós fegyverekkel kiüthetők, de ahhoz oda kell menni felé és ott megszórni. Nehezebb feladat (több gépet - nagyobb erőt - igényel) legyűrni a komplett légvédelmet, a berepülő gépeket biztosítani és a célobjektum leggyengébb pontjait több precíziós fegyverrel támadni mint 500 km-ről robotrepülőgépet beküldeni, vagy akár egyetlen gép pár repeszbombájával ripityára zúzni a védtelen betonplaccon ácsorgó csillió dolláros gépeket.
Persze hogy létezik, bunker ws bunkerromboló
Mindig tudnak olyan bunkert építeni amit az aktuális bunkerromboló nem ér el, ezért fejlesztenek modernebb bunkerrombolót, amire modernebb mélyebben fekvő bunkert építenek, amire megint fejlettebb bunkerrombolót fejlesztenek.
A verseny örökké fog tartani.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!