Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek a NATO-nak bele...

Szerintetek a NATO-nak bele kellene avatkoznia ebbe a mostani háborús helyzetbe?

Figyelt kérdés

2022. febr. 24. 14:18
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Katonailag semmiképpen sem, de más módon igen
Kifejtem kommentben
54 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Ha az oroszoknak megjön az étvágyuk, nem sok választás lesz. Egyelőre kivárunk, mert Ukrajna nem NATO tagállam, de több NATO tagállammal is határos, így muszáj figyelni, mi történik ott.
2022. febr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Pont itt van a bibi, ha Ukrajna elvész és orosz (báb)vezetés lesz hatalmon, akkor sajna közvetlen szomszédai leszünk.
2022. febr. 24. 14:23
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ha a NATO támad, az garantált hadüzenet, és III. világháború. Lehet, hogy így sem ússzuk meg, de a NATO - amennyire én látom - nem akar a kezdeményezője lenni, válaszolni viszont biztos fog.
2022. febr. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Így igaz, amenniyben a NATO beszáll, akkor nagy gondok lehetnek
2022. febr. 24. 14:32
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Bár ez szigorú értelembe véve nem kapcsolatos a kérdéssel , de attól még azt meg szeretném jegyezni hogy a jelenlegi helyzet nagyon is azt mutatja hogy nagyon jó lenne végre valahára létrehozna egy " Kis Országok Ligája " nevű nemzetközi szövetséget amely ellenállna mind az amcsi és a ruszki illetve kínai imperializmusnak ...


Mert nem tudom hogy ti hogy vagytok vele , de nekem már a tököm tele van azzal hogy még mindig hepciháskodik a sok fasz nagyhatalom miközben ( mint szokásos ) elsősorban a kis országokban élők kell rettegjenek a következmények miatt ...


Amúgy meg azt nagyon is ellenezném hogy beavatkozzon a NATO Ukrajnában , mert az minden bizonnyal ránk is negatív hatással lenne , minimum olyan módon hogy akkor itt is ( relatív módon ) tele lennénk jenki katonával és az ( mondom mint amerikai katonai bázisokon felcseperedett személy ) enyhén szólva marhára de marhára nem lenne jó ...


Persze ha többnyire csak mexikói vagy egyéb nem angolszász származású katonák lennének akkor az lenne a jobbik eset , hiszen azokra messze nem annyira jellemző a pöffeszkedés mint az " igazi " amerikai hasonmásaikra .


Amúgy meg félreértés ne essék , én ( a kissé csípős hangzású kijelentéseim ellenére ) egyáltalán nem utálom az amerikaikat úgy általában meg nem tartom Amerikát a " Nagy Sátánnak " , csak történetesen nincs jó véleményem az amerikai hadseregről illetve az amerikai imperialista törekvésekről .



Magyarán szólva , szerintem ha már lassan 31 éve kivonultak innen a ruszkik , akkor nehogy már jöjjenek a helyükbe amcsik .


Minden katona maradjon a saját országában és azt védje , ez kéne legyen a mottó .

2022. febr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Fújhatod a Caputova liba már bele akarna mászni ( kérdezheted, hogy ennek mi köze a dologhoz ), de Szlovákia Nato tag. Ki tudja miképp hatna ez a többi tagállamra.
2022. febr. 24. 15:19
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint Caputová kijelentette azt hogy Szlovákia katonailag kéne beavatkozzon Ukrajnában a jelenleg ukrán állam oldalán ?


Mert most néztem meg az angol nyelvű Twitter oldalát ( [link] ) ahol úgy látszik hogy csupán az orosz beavatkozást ítélte el , viszont attól még könnyen lehet hogy más sajtóorgánumot használva ezt mondta , tehát annak örülnék is ha kijavítanál ez ügyben mert érdekel ...


Egyébként meg azthiszem hogy nem fogok többet kommentálni erről az ügyről , hiszen úgysem vagyok túl jól informált ( arról nem is beszélve hogy most valószínűleg el fog kezdődni a " száz szakértő száz különféle dolgot mondd " korszaka ) de remélem hogy nem fog tovább terjedni ez a háború illetve hogy hamar véget fog érni ...


És bár ez nyilván önismétlés , de azt is remélem hogy ( talán ) végre valahára meg fogjuk élni azt a korszakot is amikor az oroszok és az amerikaiak csupán a saját problémáikra fognak koncentrálni , hiszen szerintem nem lenne túlzás azt mondani hogy szinte mindig hulla szaga van annak amit itt Európában művelnek külpolitika gyanánt .

2022. febr. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Mivel beszélem a szlovák nyelvet, és olvastam egy kijelentést, melyben azt mondta, segíteni fog Ukrajnának a konfliktus kezelésében
2022. febr. 24. 16:25
 9/18 A kérdező kommentje:

Ám adom a lefordított reakcióját.



[link]

2022. febr. 24. 16:28
 10/18 anonim ***** válasza:

Oksa köszi !


Amúgy meg ( csak a kíváncsiság kedvéért ) azt részletezte hogy konkrétan milyen módon segítene Szlovákia Ukrajnának ?


Például direkt módon szlovák katonák átküldésével vagy pedig csak indirekt logisztikai jellegű módon ?

2022. febr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!