Magyarország területe (földrajzi-domborzati
tulajdonságai alapján) mennyire védhető
katonailag/mekkora haderő lenne optimális a sikeres
védekezéshez háborús konfliktus esetén?
Mostani állapotában sz@r sík terep ha egy komolyabb haderő (nem a románok vagy az ukränok mert van sok cuccuk csak szét vannak rohadva a katonáik meg egyszerű felkelőktől besz@rnak) hanem egy német vagy olasz akár orosz amcsi végiggyalogolna rajtunk. Ha a magyar királyság területe lenne még mindig sokkal jobb lenne mivel lenne tengerpart így flotta és a partok jól védhetők délről semmi veszély nem fenyegetne max Törökország aki vissza akarná állítani a birodalmat (de erre az esély 0) a kárpátok megvédenének a legtöbb támadástól keletről, északról a lengyelek nem támadnának velük nincs miért rosszba lenni, nyugatról ha az osztrákok támadnak bécs 30 kilométer szóval azt megkockáztatni öngyilkosság lenne részükről csehek a világukat nem tudják a németek meg barátok ha már tőlük vesszük a hadi eszközök 90%-át szóval ezzel az adottságokkal amik most vannak 0-ák vagyunk védekezés szempontjából
2022. jan. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Eloszor is a 21. szazadban a haboru mar kicsit mas. Fokent legi uton tortenik. Igy a domborzat olyan rengeteget mar nem szamit, mint regen. De ha szamitana, akkor se lenne a helyzetunk olyan hu de jo, hiszen rengeteg hatarunk van, ami nem termeszetes hatar.
Igazabol itt mar minden a diplomacian mulik. Gyakorlatilag szerintem nem sok orszag van, aki egyedul meg tudna vedeni magat. Igy sokkal inkabb azon mulik, hogy kikkel vagy joban ugymond. Amig NATO tagok vagyunk, addig a helyzetunk viszonylag szerencsesnek mondhato.
2022. jan. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
2# na ilyenkor mi van jóba vagyunk a nyugattal a NATO révén de jóba vagyunk a ruszkikkal is na ilyenkor mi van? Akkor ki is lehet ellenünk?
2022. jan. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
#3
Katonailag az égvilágon semmi közünk nincs az oroszokhoz. Ellenben a NATO-nak elismert, megbecsült tagjai vagyunk, stratégialag nagyon fontos pozícióban. Ráadásul 2024-től szinte biztosan visszatér Trump az USA elnöki székébe, ez politikailag is feljavítja majd a kapcsolatokat.
2022. jan. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Sajnos tettek róla az I. Világháború után hogy ne legyen túl sok természetes határ, ezáltal védtelen legyen az ország. Manapság már átalakult a hadviselés, fontos lenne sok, felfegyverzett drón és erős légierő.
2022. jan. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Az attól függ, úgymint:
- mekkora haderő támad;
- melyik irányból.
Keleti irányból domborzatilag szinte teljesen sík a terep, pár kisebb folyó képez csak természetes akadályt. Egy gépesített hadsereg úgy jön át rajta mint kés a vajon.
A Dunántúlon más a helyzet, de ott sem annyira hű de nagyon tagolt, éppen csak dombocskák vannak.
Szóval úgy 2-3x szeres harcértékű túlerő már könnyen le tud folytatni eredményes offenzív műveleteket egy hasonló terepen.
2022. jan. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 Jégszív válasza:
Semennyire. Geopolitikailag a legszarabb helyen van.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!