Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Igaz, hogy '45-ben ha Hitler...

Igaz, hogy '45-ben ha Hitler nem öli le a szovjeteket, azok lerohanják egész Európát? Most már ez meg is történhet?

Figyelt kérdés

Ismert, hogy Lengyelország szétosztása után Sztálin hadserege felsorakozott a nyugati határra. A tervük Európa teljes megszállása volt. Hitler nem akart még leszámolni a komcsikkal, mert még nem végzett az angolokkal, de kénytelen volt. Hitler kizárólag azért támadta meg a Szovjetuniót, hogy megvédjen minket, mert azok lerohanták volna Európát.


Most hasonló a helyzet. A teljes orosz hadsereg 130 ezer fővel felsorakoztak Európa határára. Lehet hogy most bevonulnak ide? Többen vannak és jobb fegyvereik vannak azoknál a 20 ezres kis nató egységnél, akik ott dekkolnak vigyázva a gyarmatokra.



2022. febr. 21. 21:52
 81/105 kürasszír ***** válasza:

# 80


Svédország titkosszolgálata óriási segítséget nyújtott a szövetségeseknek.


A német Bismarck csatahajó kifutásáról is a svédek tájékoztatták a briteket 1941-ben.

2023. máj. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/105 anonim ***** válasza:
#81 de mi Svájcról beszélünk leginkább.
2023. máj. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/105 kürasszír ***** válasza:

# 82


Svájc sem Németországot támogatta.


Ugyanis a II. világháború során a svájci hadsereg végig mozgósítva volt, és teljes harckészültségben állt egy esetleges német támadás ellen.


Németországnak részletesen kidolgozott hadierve készült Svájc megtámadására, ez volt az "Operation Tannenbaum".


Hitler nyíltan hangoztatta, hogy megveti és gyűlöli Svájcot.

2023. máj. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/105 anonim ***** válasza:

Mégis eléggé jól együttműködött velük (ami az anyagiakat - bankokat stb. - illeti)

Nyilván volt még egy halom ország, akiket gyűlölt, megvetett, mégis megszállta. Svájc lehet, hogy mozgósította a haderejét, de gondolom, simán lerohanhatták volna, ha akarják. Feltételezem, nem csak a "svájci hadsereg mozgósítása" tartotta Hitlert vissza.

2023. máj. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/105 A kérdező kommentje:
Valóban érdekes belegondolni, hogy ha Adolf Hitler nem semmisíti meg Sztálin Vörös hadseregét a Világháború kezdetén, akkor most orosz gyarmat lennénk brüsszeli helyett...?
2023. jún. 8. 16:14
 86/105 anonim ***** válasza:
70%
"Orosz gyarmat" voltunk, ellenben brüsszeli gyarmat soha.
2023. jún. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/105 anonim ***** válasza:

86- Hú már nem is követtem hogy jutottunk ideáig, én kb. másfél éve szóltam hozzá ehhez utoljára ...de ezen most megakadt a tekintetem.

Szóval igazad van, viszont most ha úgy tetszik német gyarmat vagyunk ...és azok bizony voltunk már, bár nem tudom, hogy ennek mekkora a jelentősége.

Egyébként merem remélni, hogy aki "brüsszelezik" az szimbolikusan használja a belga főváros nevét.

2023. jún. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/105 anonim ***** válasza:
70%

"Szóval igazad van, viszont most ha úgy tetszik német gyarmat vagyunk ...és azok bizony voltunk már, bár nem tudom, hogy ennek mekkora a jelentősége."

Német gyarmat jelenleg pláne nem vagyunk, nem is értem, hogy jönne. Szerintem aki ilyeneket mond, nincs tisztában a gyarmat szó jelentésével, pedig nem ártana, ha ismerne bizonyos szavak jelentését, akkor tudna gondolkozni, és mások véleményét megérteni, és lenne értelme a vitának, eszmecserének, sőt a szimpla beszédnek is, hiszen aki nem tudja mit beszél, az jobb, ha befogja a száját, mert csak egyesek hasznos idiótája lesz.



"Egyébként merem remélni, hogy aki "brüsszelezik" az szimbolikusan használja a belga főváros nevét."

Úgy jön neki, hogy a Fidesz tolja, hogy az EU-ra azt mondja, hogy Brüsszel, (mert az mumusosabban hangzik, jobban lehet építeni rá egy gyűlöletkampányt, hiszen az EU-ra nem lehet, mert az EU-s pénz, tehát a goebbelsi retorika alapján külön kell választani a kettőt.)


Gyarmatról már csak azért sem lehet beszélni, mert mi pitiztünk nagyon azért, hogy tagok legyünk, és elfogadtunk egy halom értékrendet, és kaptunk egy rakás lóvét. Az EU-ban demokrácia van, és az egy "klub" jogokkal hasznokkal és kötelezettségekkel.

2023. jún. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/105 anonim ***** válasza:
54%

88- Figyelj ez mind oké, de akkor tisztázzuk hogy orosz gyarmat se voltunk soha. Az eleve szovjet lett volna és világos, hogy a Magyar Népköztársaság masszívan alá volt rendelve a Szovjetuniónak ...de ez papíron a magyar kormány beleegyezésével volt így. Illetve effektíve kizsákmányolva nem voltunk, ahogy azt a gyarmatokkal szokás tenni.


Szóval én abból indultam ki, hogy a gyarmat szót most lazán értelmezzük.

A helyzet pedig az hogy mocskosul ki vagyunk szolgáltatva Németországnak. Lényegében az egész ország gazdasága arra a koncepcióra épül hogy összeszerelünk dolgokat a német ipari vállalatoknak és ha kell akkor olyan munkatörvényt írunk amilyet a Volkswagen rendel. Bizony a "rabszolgatörvényt" nem Putyin kérésére írta a drága kormányunk.


Kb. ugyanolyan egyoldalú a kiszolgáltatottságunk e téren mint energia téren Oroszország felé, de hajlok rá hogy ennek valamivel nagyobb a jelentősége. Az meg ugye nem újdonság a magyar történelemben, hogy egy németajkú államnak vagyunk kiszolgáltatva.


Persze most újabban lefekszünk kínai meg dél-koreai cégeknek is, ...ami amúgy diverzifikálás szempontjából nem is baj, csak hát világos hogy ugyanúgy alacsony hozzáadott értékű dolgokról van szó, na meg némi jó kis környezetszennyezésről.


Brüsszelről meg annyit, hogy az EU tényleg borzalmasan működik és egyre inkább arról szól az egész hóbelevanc, hogy a centrum országok jólétét menedzselje bármi áron. Az pedig elég unalmas már, hogy ha az ember kritizálni merészeli a szent és sérthetetlen nyugati intézményrendszert akkor egyből #agymosottfideszes, meg #putyinügynök, meg ostoba paraszt, meg ilyenek.

2023. jún. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/105 kürasszír ***** válasza:
100%

# 89


Megnocsáss, de tévedsz.


Magyarország totálisan alá volt rendelve a Szovjetuniónak. Mert:


1.) A Magyar Népköztársaság szovjet katonai megszállás alatt állt, itt állomásozott a szovjet Dél Hadseregcsoport, amely önmagában jóval erősebb volt, mint a teljes magyar haderő


2.) A Magyar Népköztársaság vezetőit a szovjetek jelölték ki. Akár Rákosi, akár Kádár pártfőtitkárrá, azaz magyar csúcsvezetővé történő kinevezése a szovjet központi bizottságban dőlt el.


3.) A szovjetek közvetlenül beavatkozás a magyar ügyekbe: Rákosi leváltásakor, 1956 leverésekor, vagy amikor Brezsnyev parancsára le kellett váltani Fock Jenő miniszterelnököt és Nyers Rezsőt.


A mai magyar viszony Németországgal teljesen más, nyílt titok, hogy a német kormány és Orbán Viktor viszonya ellenséges.


A német kormány azonban nem tudná úgy ķénye-kedve szerint lecserélni a magyar vezetést, mint a szovjetek tudták a kommunista magyart.

2023. jún. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!