Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Varsói Szerződés milyen...

Jeffrey Spender kérdése:

A Varsói Szerződés milyen indokkal kezdett volna háborúba a NATO ellen annak idején, a Hidegháborúban, 1946 - 1991 között ?

Figyelt kérdés
Szorgalmasan, nagy lelkesedéssel vázolták a 7 nap alatt a Rajnáig és azon túlra haditerveket, minden irányba, még Jugoszlávia ellen is, de hirtelen / törvénytelen háború nincsen, okmegjelölés is kellett volna a támadás megkezdéséhez és "elfogadtatásához", milyen alapon indították volna az offenzívát ?
2022. jan. 17. 15:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen következtetéseken nem vonnék le az orosz harckocsikról.

Az oroszoknál sokszor olyankor sem volt opció a visszavonulás, amikor az észszerű lett volna, plusz egy támadó gépnek sem hátrány az, ha manőverezni tud - azok nem támadásra tervezettek voltak, hanem hiányosan tervezettek, de a kérdés szempontjából lényegtelen.

Az évek, évtizedek alatt lett volna számtalan alkalom, lehetőség háborút kirobbantani, de a vezetők bármennyire is vaskalaposak voltak, annyi józanság mindegyikben volt, hogy mindkét oldalon átlátták, egyik fél sem győzhet, csak vesztesek lennének.

2022. jan. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

#10


Nem, ezek hivatalosan használt fogalmak, tankönyvi definíciókkal, és hadgyakorlatokon is látni, hogy a földfal mögött elbújva a teknő teljes rejtésben van, és csak a torony egy része és a löveg kandikál ki a Nyugati harckocsiknál.



#11


Az mennyire volt súlyos, amikor 1991-ben a Kreml-be / Fehér Házba belelőttek, mert puccsot akartak, és visszafordítani / elodázni a Szovjetunió összeomlását / államcsődjét ?

2022. jan. 17. 16:57
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

#12

Az szovjet belügy volt, de közel volt egy második szovjet polgárháború, ami nagyon nem lett volna vicces, hiszen tele volt a SZU atomrakétákkal.

2022. jan. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Fent teljesen jól leírták. A cassus bellit majd legyártják utólag. Akkor lett volna háború - azaz III. vh - ha valamelyik konfliktust hagyják eszkalálódni, abból pedig volt bőven: Kuba, Szuez, Korea (biz' ott is azért ültek tárgyalóasztalhoz mert látták hogy óhatatlanul belecsúsznának egy atomháborúba), Berlin és még hosszasan lehetne sorolni a kisebb-nagyobb "eseményeket". Szerencsére a politikusok fejében elég bölcsesség volt mindkét oldalon, hogy ne menjenek el a falig és ne robbanjon ki az atomháború. Merthogy az lett volna belőle, ezzel mindkét oldal tisztában volt. Akárki is izmozik jobban a szárazföldi műveletekkel a NATO nem várta volna meg amíg az oroszok a Rajnáig jutnak, ahogy a SZU sem várta volna meg hogy a határain legyenek a NATO erők. Annál sokkal korábban bevetett volna valamelyik fél kisebb taktikai atomfegyvert - amire a másik válaszok - amire az még nagyobbat dob le - és így tovább, 2-3 nap és a fővárosok felett potyognak a töltetek.
2022. jan. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

#14


Atom a Nyugat baja lett volna, ők telepítettek elkeseredésükben atomaknazárat, amit Clyde Lee Conrad elárult, de átjátszva annyit ért volna, mint a Maginot-vonal: megkerülik.

2022. jan. 17. 23:17
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
#15 akkor majd a "megkerülő" csapatok fejére potyogtatják rá. Az "atomakna" nem egy 200 tonnás bunker, hanem egy kisméretű taktikai, szállítható töltet, arrébb is rakható és bőven volt raktáron repülőgépekről bevethető, rakétákkal célba juttatható eszköz is. Az "atomaknazár" nem egy előre telepített védvonal volt, hanem csak opcionálisan kijelölt esetleges telepítési pontok ahova végszükség esetén egy dzsippel odaviszik a töltetet és lerakják.
2022. jan. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

#16


Mindkét oldal tele volt durvábbnál durvább árulókkal, pl. Aldrich Ames egy szürke, jelentéktelen, kisegér CIA alkalmazott volt, mégis a szivárogtatásával jelentős károkat okozott, Robert Hanssen FBI-osként többezer dokumentumot adott át nekik, olyan témákról, mint az USA atomháborús forgatókönyvei, fejlesztések alatt álló fegyverrendszerek, és a sima katonák között is, mint a Clyde Lee Conrad.


De mi vesz egyáltalán rá valakit, hogy Nyugatról a Szovjetekhez pártoljon, és 20 évet is eltölthessen effektív kémkedéssel ?

2022. jan. 17. 23:48
 18/19 A kérdező kommentje:
Clyde Lee Conrad-ról is csak Belovai miatt szereztek tudomást, ha ő nem súg, tovább ment volna a súlyos bomlasztás.
2022. jan. 17. 23:49
 19/19 anonim ***** válasza:
Igaza van a kérdezőnek. Az orosz tankok rossz hull-down tulajdonságúak és emellett, amit nem is említett az pedig az, hogy gyenge az ágyú lehajlásuk is. Egyetlen pozitív tulajdonságuk a nagy alfa, nagy DPM és a nagy HP melletti troll páncéljuk. Erre kell építeni. Az RNG nekik kedvez többnyire
2022. aug. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!