Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha az amerikaiak nem nyitják...

Ha az amerikaiak nem nyitják meg a nyugati frontot, a Vörös Hadsereg egész Európát elfoglalta volna?

Figyelt kérdés
A híres normandiai partraszállás után már csak az volt a kérdés ki éri el előbb Berlint, hisz a náci Németország kevesebb, mint egy év alatt teljesen összeomlott. Viszont ha a nyugati erők nem szállnak partra, akkor a szovjetek meddig nyomultak volna előre, mennyire lett volna kapacitásuk és engedték volna őket, nem lett volna új konfliktus?

2021. dec. 8. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Az amerikaiak nem nagyon akartak Berlinbe érni. Ha valóban ez lett volna a cél, akkor szerintem elfogadják Churchill balkáni partraszállasi tervét.
2021. dec. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Ha az amerikaiak nem nyitják meg a nyugati frontot (az olaszt sem) akkor a németek megállították volna az oroszokat.
2021. dec. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Ez egy jó kérdés. Szerintem Sztálin hajszolta volna a katonáit ameddig csak tudja.


Állitolag amikor valaki magasztalta a sikert, hogy a szovjetek elérték Berlint, azt vetette oda hogy Sándor cár Párizst is elérte...

2021. dec. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Igen, elfoglalta volna. Tény hogy jelentős német erőket kötött le a nyugati front is, de ugyebár Volokomanszknál, Sztálingrádnál, Kurszknál még sehol sem volt a nyugati front és a Szövetséges stratégai bombázások is csak később kezdtek el igazán felpörögni. Tovább tartott volna, több SZU katona esik el, de elverték volna a németeket akkor is.

#1 Berlint azért nem akarták elérni mert az oroszoknak ígérték, minek áldozzanak akkor érte saját erőket? Megálltak azon a vonalon amit előre lepacsiztak az asztal alatt Németország felosztásánál.

Churchill balkáni partraszállása megint csak felesleges művelet lett volna. Ráadásul egy jóval tagoltabb, összetettebb terepen kellett volna előre menni, hosszabb és bonyolultabb logisztikai úton. Churchill azért favorizálta mert nem bízott benne Sztálin betartja az ígéretét. Bár végül betartotta, odaadta Görögországot (hagyta hogy a görög kommunisták elvérezzenek és leverjék őket).

2021. dec. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

Kicsit neheebben érték volna el az oroszok Berlint, de elérték volna és be is vették volna, talán jobban szétlövik az ostromban, aztán meg a német front ugyanúgy összeomlott volna és akkor szinte akadálytalanul mentek volna az oroszok, ameddig csak akarnak.

A Vörös Hadsereg ereje egyre nőtt, a Vehrmacht meg egyre fogyott, az eredmény nem volt kétséges.

Aztán hogy mi jött volna utána, azt nehéz elképzelni, egy kommunista Európával hogyan bírtak volna az angolszászok, szerintem nem hideg, hanem rendes háború lett volna utána, vagy valami világforradalom, beleértve dél-Amerikát, Afrikát és talán Ázsiát is, hiszen nem lett volna könnyű az oroszokat megfékezni.

2021. dec. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
97%
#4 Egy horvátországi partszallásnak lettek volna előnyei. 44-re Boszniát Titóék szinte teljesen megtisztították a németektől, ide könnyen lehett volna légihídon jelentős erőket átdobni, igy biztosírani az átkelést a hegyeken, és utána megkezdeni a partraszállást. Olaszország biztos hadműveleti bázis lett volna, az Adriai tenger pedig nem túl széles. A parton nem volt számottevő védvonal, mint az atlanti partvidéken, és ha elérik a magyar határt, számolni lehetett volna a magyar kiugrással is.
2021. dec. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 hát ja nekünk, meg Kelet-Európának jobb lett volna ha így csinálják, de nem így tették sajna :( lepacsizták az asztal alatt Teheránban, Jaltában (majd a háború végén Postdamban a részleteket) hogy SZU érdekszféra leszünk. Ha partra szálltak volna Horvátországban akkor észak felé nyomulva pont összetalálkoznak a kelet felől érkező oroszokkal s jött volna a dilemma hogy akkor ki megy tovább keletre? Borítékolható konfrontáció, miközben nem ebben állapodtak meg.

Nem katonai volt a kérdés, sokkal inkább politikai. Nem akartak egyetlen saját embert sem feláldozni olyan területen folytatott műveletekért amit utána oda kell adjanak az oroszoknak. A stratégiai bombázások is inkább általános jellegűek voltak (a nyersanyag-szállítás, olajtermelés blokkolásával gyengítve általánosságban a német hadiipart) ami legalább annyira szolgálta a saját érdekeiket mint az oroszokét. Amint az oroszok belátható szárazföldi távolságba kerültek be is szüntették ezeket az akciókat.

2021. dec. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!