Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy esetleges világháborúban...

Egy esetleges világháborúban szerintetek mennyire lesz folyamatos élelmiszer ellátás?

Figyelt kérdés
2021. nov. 4. 15:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Anélkül éhenhalnak, tehát nagyon fontos lesz. Bár gondolom a fő szempont a katonák élelmezése lesz, visszajöhet még a jegyrendszer is a civilek számára.


Ha kölcsönösen atomcsapásokat mérnek egymásra a felek akkor az élelmiszer már kevésbé lesz fontos, már ha marad ehető, és marad ki megeszi.

2021. nov. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Egy valós 3. világháború pár percig fog tartani, amíg a rakéták célba érnek az atomtöltetekkel. Ha nem világháború, hanem helyi háború lenne, akkor nyilván azon a területen akadozna vagy meg is szűnne az élelmiszerellátás.
2021. nov. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mire gondolsz?atommal megszórt kontinensekre nem fog kelleni.

Vagy szerinted (is) újrajátszák a korábbi világháborúkat?

2021. nov. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
2. Ez nem igaz. Nem pár percig tartana. Ugyanis először hagynák,hogy nyírják egymást a népek. Aztán ha megunnák akkor vetnék be az erősebb dolgokat.
2021. nov. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

#2

Ez csak a hidegháborús stratégiákban volt így, mert kevésbé ismerték a radioaktív sugárzás hatását. Ott valóban az első csapás a nukleáris támadás lett volna, majd megindulnak a csapatok. Csak időközben rájöttek, hogyha erősen radioaktív területekre vezénylik a sereget, akkor a saját haderő is kipusztulna a sugárzástól. Egy mai globális háborúban már csak a végén vetnék be, vagy azért, hogy a makacsul kitartó ellenséget megtörjék, néhány atombombával, amellyel saját területet még nem veszélyeztetnek, vagy minimálisan kockáztatnak, vagy a bukás szélén álló fél utolsó dobásként ki lőne párat, de akkor a nyertesre állók visszalőnének.

2021. nov. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A gombafelhők árnyékában elég nehéz primőrt termelni, az atomtélben meg kimondottan tré lesz a helyzet. A forgatókönyv kb a következő:

Kitör a III. vh, ami pár nap alatt totális nukleáris apokalipszissá fejlődik. Mi most a változatosság kedvéért a nyugati oldalt erősítjük (vagy gyengítjük). Ez abban különbözik a komcsi időktől, hogy most nem amerikai atomot kapnánk, hanem ruszkit. Ne legyenek senkinek kétségei, Putyin megmondta, ha Moszkva elég, akkor minden NATO főváros is elhamvad, tehát Bp. is kapna egy pár megatonnás töltetet. Aztán mivel frontország vagyunk, minden nagyobb közlekedési csomópont, város, repülőtér, Paks, kapna egy kisebb 100-500 kT hatóerőt,ami egyenként Hirosima tíz-hússzorosa. Ha eddig nem esett le, minden szolgáltatás, közmű, villamos energia, közlekedés, áruszállítás megszűnne, az emberek teljesen magukra lennének utalva. Aki túléli ezt az apokalipszist, az pár napig még el lesz a romok alól kikapart kajával, otthoni konzervekkel. Aztán jönne a dögevés, de ennek hamar vége lenne, mert oszlásnak indulnának, végül jönne a kannibalizmus, azoknak, akik nem vetettek addig önkezűleg véget az életüknek a kilátástalanság, és az átélt borzalmak hatására, és elég erős bennük az életösztön. Pár hét alatt a világszerte kiterjedt és olthatatlan tüzek miatt teljesen besötétedne, szinte az összes város leégne, és az erdők is lángolnának. Pár hónap alatt az É-i féltekén tartósan -40 C alá süllyedne a hőmérséklet, és nyáron is bőven mínuszok röpködnének. A tartós sötétség miatt leállna a maradék bioszféra is a fotoszintézis hiánya miatt. Először a növények halnának ki, velük együtt a növényevők, aztán a ragadozók. Aki nincs biztos menedéken kb 10 évre elegendő kajával, annak is kampó miután megette az utolsó konzervjét. Szóval egy atomháború rendesen szét tudná cseszni bárki napját.

2021. nov. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#6

Épp ezért nem lenne belőle azonnal atomháború. Az elején hagyományos konvencionális hadviselés lenne, mert a cél a háború megnyeresé lenne. Mind Putyin, mind a nyugati vezetők tudják, még a kínai elnök is, hogy egy full atomháború nem megnyerhető. Amúgy a mai tüzérségi eszközökkel, terrorbombázással ugyanolyan kárt lehet okozni, mint egy atombombával, és az nem is jár radioaktív sugárzással, tehát a terület utána újra felhasználható lenne. A végén már lehet bevetnék, ha a vesztésre álló ellenséget atommal lehetne megtörni, mint a japcsikat 45-ben. Néhány atombombával, ami csak helyileg okozna sugárzást, nem globálisan.

2021. nov. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
5) manapság már nem fogsz tudni százezreket mozgósítani a világháború jegyében tehát egyszerűbb atommal kezdeni.
2021. nov. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A ruszkik új doktrínája szerint ha megtámadják őket hagyományos fegyverzettel, és vesztésre állnak, akkor ész nélkül bevetnek minden atomot, akár a hátországok ellen is. Eddig az volt, hogy csak atomra válaszolnak atommal. Éppen azért változtattak, mert a korszerű hagyományos precíziós fegyverzettel is olyan pusztítást lehet végezni mint korábban csak az atommal, és mennyiségileg precíziós eszközökből le vannak maradva nagyon az usa-tól. Magyarán, senki ne baxakodjon velük, mert sehogy se fog jól járni.

Ezerszer lejátszották már papíron, szimulációban a III. vh.-t, és mindig nagyon hamar atomtél lett a vége. Pár neokon háborúpárti a közelmúltban lehetségesnek tartotta, hogy kihasználva a technológiai fölényt, képes lenne az usa olyan elsőcsapást végrehajtani az oroszok ellen amit csak nagyon korlátozott válaszcsapás követne. Talán úgy kalkuláltak, hogy Európában legfeljebb 50 millióan, az usa-ban 20 millióan halnának meg, de Putyin bemutatta az új megtorló fegyverzetet, és mindjárt lehűltek a kedélyek. Ezért pakolták körbe a ruszkikat aegisekkel, meg Afganisztán is többek közt ezért kellett, de a mi szerencsénkre is, úgy néz ki füstbe ment ez a terv.

2021. nov. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#8

Nem is kell akkora erőket mozgosítani, a mai hadviseléshez elegendő a második világháborúban alkalmazott létszám kis része is.


#9

Logikátlan. Ha tele lönnék atommal Európát, akkor a radioaktív sugárzás később az orosz lakosságra is hatással lenne. Először nagy valószínűséggel a ruszkik is hagyományosan harcolnának. De azt én is írtam, hogyha a vesztes fél más megoldást nem lát, akkor lőné az atomot. Az első pár hétben még biztos próbálnának tárgyalni, az oroszok és az amerikaik sem komplett őrültek, hogy azonnal elpusztítsák a világot.

2021. nov. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!