Az Afrika Korps idején még legyőzhetetlennek hitték magukat a németek? mikor volt a nagy fordulópont? és váratlanul, vagy fokozatosan jött el?
#1 a németeknek soha nem volt esélyük a győzelemre. Nekimentek a világ legerősebb ipari hatalmainak akik ha nagyon akarták volna több tankot gyártanak mint a németek kerékpárt. Borítékolható volt a vereség, csak a lefolyása, ütemezése volt kérdéses. Ennek során 1-2 csata ide vagy oda szinte tökmindegy, sok lúd előbb-utóbb disznót győz.
A "fordulópont" fokozatosan jött el vereségek sorozatával, ami felőrölte a németek ipari és élőerő-forrásait. Az első vereség az Angliai csata volt, utána jöttek a szárazföldiek amikor Moszkva alatt (pontosabban felette) megállították őket, Sztálingrád stb. stb. Ettől még az Afrikai intervenció elején tele voltak önbizalommal, ami El-Alameinnél már a napnál világosabban látszott (csúfos vereség lesz a vége Afrikában IS).
Jaj kettes,attól hogy mindenhova bemásolod a biciklis propagandádat az még nem lesz igaz.
Sokra mentek a ruszkik meg az amcsik a sok ócska tankal,a németek ezerszer jobb gépeket gyártottak.
2-es nézd meg a harci elismeréseket mikor egy német páncélos 50-orosz tankot is kilőtt . Esélyük,megvolt a győzelemre csak a politika más hogy végzet.
Mert soha nem a katona adja meg magát,ha nem a politika csinál hátra arcot .
#4
Nem volt esélyük. Sok kicsi sokra megy. Igaz hogy az Oroszok T42-es (talán ez a típus) képtelen volt a Tigris páncélját átlőni. De túl kevesen voltak. Végül a nagyobb haderő felül kerekedik. A németek mindig túlerővel szemben harcoltak.
Amúgy az nem teljesen igaz hogy mindenben ők voltak a legfejlettebbek, de az igen hogy nagyon fejlettek voltak akkor. A fegyverek, járművek utánpótlása volt az egyik legnagyobb probléma.
Amikor befuccsolt a barbarossa-terv és bekerítettek,elfogtak 300e német elit katonát meg egy csomó felszerelést.azután jött a legendás Kurszk,onnantól kezdve pedig a mennyiségi fölény döntött.sztálingrádba pedig bevitték a tankokat amiket ott tettek ártalmatlanná a szűk házak között.
Továbbá azt is kizártnak tartották hogy a szövetségesek partra szálljanak és nyissanak egy nyugati frontot,de ez utóbbiak inkább stratégiai hibák voltak, akárcsak a szövetségesek bombázását megakadályozni képtelen,fejletlen luftwaffe.
Valóban nem volt esélyük ekkora hatalmakkal szemben.
Inkább forduló pontok voltak. Mivel a szövetségesek légi fölénye folyamatosan nőtt, ezért hiába voltak jobbak a szárazföldi eszközeik, egy idő után semmit sem ért.
A másik az ember anyag. Ennyi veszteséget nem tudott pótolni Németország.
Ez a két tényező vezetett főleg a vereséghez.
Egyébként az egyik legfontosabb pont a moszkvai csata volt, ahova távol keletről hoztak át harcedzett alakulatokat Sorge jelentése alapján. Azaz a japánok lemondtak az oroszok megtámadásáról.
Legyen,eklatáns példa Budapest ostroma,mikor ugye 75-ezer katona meg állít 180-ezer támadó katonát 102-napra .
Világtörténelemben,sem lehet ilyen harci cselekményt olvasni .
Erre ,mondják hogy nem a katona,adja meg magát ha nem a politika .
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!