Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Honvédség vagy Rendőrség?

Honvédség vagy Rendőrség?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mostanában szolgálatot tévő honvédségi katonák és rendőrök segítségét kérném. Nagy döntés előtt állok, ugyanis nem tudom már lassan 3 éve eldönteni, hogy Honvédségre vagy Rendőrségi képzésre menjek.


Ha honvédségre mennék akkor az Acélkocka nevezetű képzésre mennék. Későbbi cél: Különleges Műveleti csoportban szolgálni.


Ha rendőrségire akkor pedig kutyás rendőrnek. Későbbi cél: Valamilyen bevetési osztályban lenni. ( Akár TEK, Bűnügyi bevetés vagy ilyen hasonló akció csoportok)


Mind a kettő hívogat, de nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne az amit csinálnék hosszú távon és ehhez kérném a pró és kontrákat.



2021. ápr. 22. 22:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
70%
He értelmes vagy akkor honvédnek menj, ha hülye akkor rendőrnek.
2021. ápr. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Valamilyen pontosabb válasz hogy miert inkabb a honvédség mint a rendőrség? De köszönöm a választ!
2021. ápr. 22. 22:19
 3/28 anonim ***** válasza:
37%
A te egyéni élethelyzetedtől és képességeitől is függ, illetve mi a személyes jövőképed. Azt tudnod kell, hogy a felvételi követelmények a "különleges" alakulatoknál mindenhol nagyon magasak, a jelentkezők töredéke képes átmenni a szűrőkön. Ha a fizu érdekel akkor a honvédség többet fizet - de magasabb is a kockázat (a TEK ritkán keveredik effektív tűzharcba, míg misszióban sajnos előfordulnak belövések, útmenti pokolgépek stb.), illetve hosszabb időre vagy távol a családtól (4-6 hónap a misszió) Rendőrségnél ritkán hívnak be ha nem vagy szolgálatban, de ott viszont a beosztásod - főleg az első "zöldfülű" időszakban sokszor fog éjszakára esni).
2021. ápr. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
7%
Neked a zöld mellény + alkoholszonda való kérdező.
2021. ápr. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Nagyon szívesen segítek, de jó lenne többet tudni, mert eléggé hiányoznak a konkrétumok a kérdésedből. Ami biztos, hogy ha kifejezetten különleges műveleti katona akarsz lenni, akkor felesleges altiszti képzésre menned. A céltudatossággal nincsen semmi baj, de az írásod alapján jelenleg igencsak messze állsz a különleges műveleti szolgálathoz szükséges mentalitástól, ami nem baj, ha 16-17 éves vagy (írásod alapján ennyinek tippellek), de ha ettől esetleg idősebb, akkor már most elengedheted a dolgot.


Mindenesetre a TEK-hez sem egyszerű bekerülni, és akkor még finoman fogalmaztam.


A katonai és a rendőrségi pálya annyira más, hogy itt nem pro és kontra érvekről kell beszélni, hanem arról, hogy te mit szeretnél. Ne mástól várd, hogy meghozza a döntést. Akarsz külföldre menni? Akarsz fegyveres harcban részt venni? Készen állsz arra hogy 30-35 éves korodig nem lesz magánéleted? Stb. Ezeket kell mérlegelni.

2021. ápr. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

"Ha a fizu érdekel akkor a honvédség többet fizet - de magasabb is a kockázat (a TEK ritkán keveredik effektív tűzharcba, míg misszióban sajnos előfordulnak belövések, útmenti pokolgépek stb.), illetve hosszabb időre vagy távol a családtól (4-6 hónap a misszió) Rendőrségnél ritkán hívnak be ha nem vagy szolgálatban, de ott viszont a beosztásod - főleg az első "zöldfülű" időszakban sokszor fog éjszakára esni)."



Nagyjából ennyi a lényeg. Ha életed végéig szeretnél egy remegőkezű nyámnyila páva maradni akkor válaszd a rendőri pályát. Ha igazi férfi akarsz lenni akire minden ember felnéz akkor katonának jelentkezz.

2021. ápr. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
69%
A kettő eléggé ég és föld. Katonának lenni hivatás, oda csak komoly emberek jelentkezzenek komoly elhatározással. Rendőrnek meg a söpredék szokott, az aljanép.
2021. ápr. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok. A kérdező közben írt privátot. Mivel nincsen benne semmilyen érzékeny infó, bemásolom ide.


"Írtad , hogy kellenek konkrétumok és hogy szívesen segítesz! Igazabol 18 éves vagyok és már 2 éve kezdtem el edzeni, mert már akkor kialakult bennem, hogyha kell akkor mindent itt hagyok és mindent megteszek csak azert, hogy különleges műveletis lehessek. Leginkább tűzharcban szeretnék részt venni vagy kutyásként vagy kutya nélkül de mindeféleképp olyan emberek mellett akikről tudom, hogy mindig ott vannak ha beüt a szar. Szeretnék az átlagtól jobb lenni ezert is tervezek oda menni. Ami a rendőrségben tetszik az a bevetési rész és az hogy egy hosszú műszak után haz tudok menni. Meg még a járőrözés és helyszínelés. A katonaságban a gyakorlatok és a missziók azok amik nagyon tetszenek, illetve a közösség és a honvédség eszközei. (Ide mindent beleértve, a kézi fegyverektől a tankokig) Nem várom senkitől hogy helyettem döntsön En igazabol csak nem tudok dönteni, egyik héten még inkább ezt a munkát végeznék utána meg a másikat, ezért kértem segítséget ebben. Ha esetleg kellenek még konkrétumok akkor nagyon szívesen megírom. Köszönöm előre a válaszod!"


Nem a kedvedet akarom elvenni, de amíg nem tudod te magad eldönteni, mi sem tudunk segíteni semmilyen pro és kontra felsorolással. A rendőrségnél és a honvédségnél is megkaphatod a közösségi élményt, ehhez még csak TEK vagy különleges műveleti szolgálat sem szükséges. Szép karrier eljutni egy MEKTA egységig a rendőrségnél, vagy rohamlövész osztagig a honvédségnél (én az utóbbinál vagyok, bár ez nem volt kérdés).


Neked én ennyi alapján egyértelműen a rendőrségi pályát javasolnám. Egyértelműen hiányzik belőled sok minden, ami a különleges műveleti szolgálathoz szükséges. Persze ettől katona még lehetsz egy reguláris harcoló alakulatnál.

2021. ápr. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
88%

"Katonának lenni hivatás, oda csak komoly emberek jelentkezzenek komoly elhatározással."


Lehet régen így volt de manapság tele van idiótákkal ez is.

2021. ápr. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

8


Ha nem tolakodás, mennyit keresel ?


Illetve mások is leírhatják nyugodtan.

2021. ápr. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!