Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Valójában a Don-kanyarnál a 2...

Valójában a Don-kanyarnál a 2 magyar hadtest azért veszített mert a szemben álló orosz védelmi erők ekkor már jelentős amerikai segélyt kaptak, ellátmány,öltözet, és fegyverek tekintetében?

Figyelt kérdés

Még a wikipédia is ír róla, hogy a 2 magyar hadtst mikor a hídfőállásokat védte vagy foglalta el a Don-kanyar felé, a fogságba ejtett oroszoknál új egyenruhákat, amerikai konzerveket találtak, és vadonatúj fegyvereket.

Ami teljesen kizárt lett volna az orosz fél részéről, mert akkoriban a Vörös Hadsereg a Sztálingrádnál felvonuló német haderőre összpontosított.

minden utánpótlási útvonal, ellátmány ide volt irányítva, a többi másodlagos volt.

Az usa már ekkor támogatta az oroszokat,színfalak mögött együttműködve velük, egészen Berlin felosztásig?

Itt már érdekellentétbe kerültek?

[link]


Ellátási problémák alcím alatt, ezt írták:

''ezzel egy időben a szembenálló szovjet csapatok minőségében és felszereltségében jelentős javulás volt megfigyelhető: a fogságba esett szovjet katonáknál amerikai húskonzervet, vadonatúj fegyvereket és egyenruhát találtak.''


2021. ápr. 15. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Nem kaptak azok semmit.
2021. ápr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem igaz. Először is, hadsereg nem pedig hadtest. És nem a jenki fegyverek miatt bukott el a hadsereg, hanem mert eleve bukásra volt ítéltetve. Egy jobb felszerelésű, ugyanakkora német hadsereget is bucira vertek volna az oroszok, abban a szituban, ami egyébként Sztálingrádnál, és később a Bagratyionban is sikerült nekik.
2021. ápr. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Azért vesztett, mert hatalmas volt a túlerő.

Azért vesztett, mert gyenge és kevés hadianyaggal (fegyver lőszer) rendelkezett és kor.vára nem kapott megfelelő pótlást.

Azért vesztett, mert akkora területet kellett volna védenie, amihez kb. háromszor akkora haderő kellett volna.

Végül de nem utolsó sorban azért vezetett, mert elküldték őket egy olyan háborúba, ami megnyerhetetlen volt.

2021. ápr. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Churchill beszélte rá az USA-t a háttér támogatásra, és ők küldtek is rendesen az akkori angol protektorátusokon keresztül.

Egyébként ekkorra az orosz csapatok rendezték soraikat, az ellentámadás az orosztél közepére volt tervezve. Bő tapasztalataik voltak, hogy telet plusz támadást európai hadsereg nem bír ki.

2021. ápr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

"Churchill beszélte rá az USA-t a háttér támogatásra, és ők küldtek is rendesen az akkori angol protektorátusokon keresztül."


A land lease még jóval a barbarossa hadművelet előtt megalakult amikor még a szovjetúnió németország szövetségese volt

2021. ápr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Fsms ***** válasza:
100%

Nem.

Oroszok létszámban fölényben voltak, téli felszereléssel. Fegyverzetük jobb volt, páncélosaik voltak.

Magyar haderő kevesebben voltak, téli felszerelés nélkül, páncél elhárító fegyverek nélkül.

Nem volt kérdéses, hogy az oroszok győznek.

2021. ápr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az oroszok valóban kaptak segélyt az amerikaiaktól. Azonban 1942 telén még a német tengeralattjárók igen szépen aprították a segélyszállító konvojokat.


Egyébként pedig Sztálingrádnál nem amerikai shermanok, hanem T34 harckocsik, támadtak. Nem amerikai gyártmányú repülőgépek biztosították a légteret a német felderítő gépek ellen, azért hogy ne fedezzék fel a Don túloldalán a hatalmas csapatösszevonást. És végül a támadást nem segélyből kapott tüzérségi eszközökkel készítették elő, hanem orosz lövegekkel.

2021. ápr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az amerikaiak elég sok nyers- és hadianyagot, felszerelést (gépkocsikból kaptak elég sokat) szállítottak amiből jutott minden frontszakaszra. Nem dedikáltan Sztálingrádnál harcoló csapatokhoz vitték, hanem mikor hova. Ez összességében hatott a háborúra, ami minden frontszakaszon érzékeltette a hatását. A fegyverzet, kézifegyverek, harckocsik, lövegek stb. egyébként mind orosz gyártmány volt (mégha volt is benne az USA-tól kapott nyersanyag "bedolgozva").

A valódi okot leírták fent: többszörös túlerő, mind élőerőben, mind harceszközök terén. Túl nagy frontszakaszt kellett védeni, kevés felszereléssel. Egyébként ha kisebb a frontszakasz, vagy több a korszerű felszerelés valószínűleg akkor is elpáholnak minket. Egyszerűen azért mert az oroszoknak mindenből több volt. Akkor teszem fel nem tízszeres, hanem húszszoros túlerővel támadják az adott frontszakaszt.

2021. ápr. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
7-es: A don-kanyari harcok idejére már végetért a "Második Boldog Időszak" (Zweite Glückliche Zeit), a német U-boat csapatok már közel sem voltak olyan sikeresek, mint mondjuk 1940 vége 1941 eleje környékén, vagy 1942 első felében. Ekkorra már az amerikai hadtáphajók mind konvojokban közlekedtek, a briteknél megvolt a "Huff-Duff", az Enigmát is feltörték már ('43 elején a Kriegsmarine berakott mégegy rotort, akkor egy ideig biztonságosan kommunikálhattak), kisérőanyahajókat is bevetettek a rombolók mellett.
2021. ápr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9

Az utolsó sikeresebb időszak 43 elején volt, február-március között, majd jött a "fekete május", ahol 42 U-Boot süllyedt el, és a Kriegsmarine U Boot-flottája többé nem tudott azon szinten mozogni, mint előtte. Partmenti őrjáratozásra csökkent a tengók tevékenysége, néha-néha megtámadtak egy-egy kisebb konvojt, ha eltávolodtak a partoktól, illetve Dönitz megpróbálkozott a Monszun-csoporttal, hogy támogatni tudják Japánt.

2021. ápr. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!