Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hitler legyőzhette volna a...

Hitler legyőzhette volna a szovjetuniót, ha nem kezd el kegyetlenkedni a lakossággal?

Figyelt kérdés
A szovjet területeken az emberek felszabadítóként ünnepelték a németeket, sőt az ukránok hajlandóak voltak harcolni is a németek oldalán de hitler fajelmélete miatt elkezdtek kegyetlenkedni a lakossággal. Így nem hogy nem harcoltak velük hanem partizán akciókba kezdtek ellenük amit az így is nehézkes német logisztika nagyon megsínlett.

2021. ápr. 15. 14:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Ha lett volna a birtokában pár zeppelin akkor biztos.
2021. ápr. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Rossz idopontot valasztott ... nem a tel bekoszontevel kell elmenni a tajgaba harcolni ... Hitler megvarhatta volna a tavaszt.
2021. ápr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Te komolyan copy pastelted az egyik válaszomat? Nem szégyelled magad?
2021. ápr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Hm...


1941. június 22, ez nekem nem tűnik télnek.

Ekkot támadta meg Hitler a Szovjetuniót.

Az ukrán területen ünnepelték, (ott se sokáig), mert leginkább őket sanyargatta, de az ős oroszok,kozákok azért nem voltak elragadtatva.

2021. ápr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Igazad van 4-es a Barbarossa hadművelet valoban juniusban kezdodott es decemberben ahogy jottek a minuszok, vege is lett :)
2021. ápr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Voltak Hitlerista oroszok szép számmal,sok kozák is harcolt az orosz felszabadító hadseregeben: [link]


[link]

2021. ápr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Túl későn támadott, persze az egész vezérkar ellenezte titokban, nyíltan csak Mainstein és Rundstedt kritizálta Hitler támadási időponti tervét. Keitel a vezértábornagy pedig csak egy bólogató báb volt. A hadműveletet jól megtervezték, de kora tavasszal kellett volna indítani.
2021. ápr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem Hitler kezdett el, hanem a magyar Második Hadtest. Hitler katonáit meg is lepte, hogy embereket égettek élve, végigerőszakolták az orosz nőket és fosztogattak. Ők ehhez nem voltak hozzászokva.
2021. ápr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Nem. A németeknek esélyük sem volt a Barbarossa hadművelet sikerességére.


Gyakori mítosz, hogy ha a németek valahogy beveszik Moszkvát, akkor megnyerik a háborút. Ez tévedés. Maguk a németek is azzal terveztek, hogy Decemberben már az Arkhangelsk-Astrakhan vonal mentén lesznek. Moszkvának szeptemberben kellett volna elesnie. A valóságban erre esély sem volt.


Miért? Gondolkozzunk el egy kicsit. A német határtól számítva az A-A vonal kb 2000 kilométerre volt. Ha a német iparvidéket nézzük, akkor ez a szám több, mint 3000 kilométer. A frontvonal szintúgy egyre szélesült volna, míg a Barbarossa hadművelet elején csupán 600km széles fronton kellett harcolni, ez decemberben már 1500km volt. Ahhoz, hogy ezt a frontot ilyen hosszan, ilyen messze fenntartsák, egy elképesztően modern, motorizált, robosztus, és flexibilis logisztikai hálózatra lett volna szükség.


A németek erre a feladatra elsősorban lovakat használtak. 1941-ben. Egy olyan ország megszállására, ahol legendásan hideg a tél. A németeknek a Barbarossa hadművelet KEZDETEKOR csupán a csapataik 20%-a volt motorizált. Ez a szám ezután csak csökkent.


Ezzel a német vezérkar tisztában volt, illetve azzal is, hogy az orosz vasúthálózat, ami keskenyebb nyomtávolságú volt, nem állt a rendelkezésükre. De az ideológia miatt tévesen azt hitték, hogy ők majd a logisztikát helyettesíthetik bátorsággal meg az árja faj fölényevel.


2-es: "Hitler megvarhatta volna a tavaszt."


Te ne úgy képzeld el az orosz tavaszt, mint az ittenit. Oroszországban mindössze két évszakban tudtak a németek effektíven harcolni: nyáron és ősszel. Télen a hideg miatt megnőtt a hadtápigény (kellett a téli felszerelés), a német járművek nem bírták a hideget, a lovak halálra fagytak (gyakran ezeket a döglött lovakat a német katonák meg is érték, mert más nem nagyon volt). Az oroszok számára ez nem volt különösebb hátrány, a hadsereg ellátását úgy tervezték, hogy az télen is jól működjön, a járműveik továbbra is működtek, illetve a jobb motorizáltság miatt nem kényszerültek lovakat használni olyan mértékben, mint a németek.


Tavasszal nem lehet manőverharcot folytatni Oroszországban, mert amikor 5 hónapnyi hó és jég elolvad, akkor az egész ország egy bazi nagy mocsár lesz. A mocsárban a földutak (a szovjet utak laza 90%-a) használhatatlanok voltak, a járművek folyamatosan elakadtak. Ez tovább súlyosbította a németek logisztikai problémáit.

2021. ápr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
A japánoknak az Amerikaiak helyett a ruszkikat kellet volna támadni,akkor könnyebb dolga lett volna a németeknek.
2021. ápr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!