Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Támogatnátok hogy a kormány...

Támogatnátok hogy a kormány megépítse az SMS Szent István csatahajó pontos mását a Balatonra?

Figyelt kérdés

Fantasztikus látvány volna a hatalmas csatahajó a balatonon,remek turisztikai látványosság lenne és növelné a Magyar nemzeti büszkeséget.


A turisztikai szezonban azaz nyáron turistákat szállitana át a Balatonon,télen pedig múzeumként üzemelne.


Persze a hajó külsőre pontosan egyezzne az eredetivel,belül azonban modern lenne a meghajtása meg nem lenne rajta egy rakat páncél mint az igazin stb.


A magyar kormány duplán jól járna a hajó újraépítésével,hisz amellett hogy újra láthatná a magyar nép az Osztrák-Magyar monarchia büszkeségét még pénzt is termelne a sok idevonzott túristával.


[link]


Támogatnátok a hajó újraépítését a Balatonra?



2021. márc. 27. 02:28
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
77%

A svájci meg a norvég életszínvonalasnak:

Norvégia az energiaszektoron gazdagodott meg. Ha mondjuk nálunk is találnának egy hatalmas kőolajmezőt...

Svájc földrajzi adottságainak köszönhetően kimaradt mindkét világháborúból, miközben degeszre keresték magukat a fegyver, műszer, stb szállításokon. Ez több évtizedre elegendő előnyt adott nekik.

Ha az európai országok megtennék azt a szívességet, hogy igen hosszasan háborúznának és minket kihagynának belőle, mi is jó sokat kereshetnénk rajta, pl. a gabonaeladásokkal.

Vagyis: Svájc is rossz hasonlat.

A mi megfelelőnk Nyugat-Európában talán Portugália. Mivel a belgák meg a hollandok is rendesen lehúzták a gyarmataikat. Nekünk pedig ilyen nem volt.

2021. márc. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
77%

Technikailag kivitelezhetetlen (ld. amit fent írtak a merülési mélységről). Gazdaságilag totális csőd lenne még akkor is ha az Adrián építenénk újra, soha nem hozná vissza az árát. A "turistacsatahajók" mindenhol leselejtezett, hadrendből kivont felszíni egységek, a fenntartási költségeket se nagyon hozzák be a látogatók, pedig sokszor olyan helyeken horgonyoznak amelyik országokban eleve több turista van.

A Balatoni turizmus fejlesztéséhez nem csatahajó kell, hanem olyan un. turisztikai attrakciók (és szálláshelyek) fejlesztése amivel a szezon kitolható, hogy ne csak 3 hónapról szóljon a Balaton.

2021. márc. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
11-es: bocsánat, így már mindent értek. A norvégoknak van olajuk, nekünk nincs (legalábbis annyi, mint nekik, biztos nincs). A svájciak évszázadok óta semlegesek, mi nem voltunk. A Beneluxok gyarmatosítottak, csak azért ennyire sikeresek. Akkor mondjuk egy finn életszínvonalban megegyezhetünk? Esetleg egy dánban? Egyik sem volt komoly gyarmatosító állam (sőt, Finnország épphogy 1917 előtt még önálló sem volt), egyiknek sincs sem olaja, sem egyéb komoly természetes erőforrásai, sőt, a finneknél egy időben még ilyen lájtos autoriter féldiktatúra is volt ('56 és 82 között).
2021. márc. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
77%
Egyelőre el van bénázva a Balaton úgy, ahogy van. A sok beépítés és bohóckodás helyett kellene valami értelmeset csinálni. És amilyen magasak az árak, nem hajómonstrum sem fog meghatni, hogy odamenjek.
2021. márc. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
0%
Írod, múzeumként is üzemelhetne. Például kiállíthatnák ott Mátyás király csontjait.
2021. márc. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

13: Köszönöm az intelligens véleményt, nocsak kezd az érdemi vita kibontakozni...

Svájc esetében nem a semlegességi politika a lényeg, hanem, hogy képesek voltak kimaradni mindkét(!) vh-ból (és sokat keresni mindkettőn). De ehhez kellett a katonaföldrajzi adottság is, őket lényegesen nehezebb lett volna lerohanni, mint nagyrészt síkságon elterülő magyar hazánkat. A Teleki-kormány, meg utódai mondhattak volna bármit, széles világba kürtölhették volna semlegességünket, mi Sztálin és Hitler haditérképein is ott szerepeltünk.

Amennyiben Németország nem lép, és a határ mindkét oldalán zajló felkészülési versenyt a Vörös Hadsereg nyeri, ők kezdenek támadással Kelet-Közép Európa és a német területek ellen, akkor

a Bécsre irányuló csapás a magyar Alföldön haladt volna keresztül. Függetlenül attól, hogy a magyarok milyen politikai álláspontot képviselnek. Legfeljebb ott is megszerveznek egy önprovokációt (ágyútűz a saját csapatokra) ,mint a finnek esetében. A nagyhatalmaktól ez nem idegen, lásd USA (tengeri incidens Észak-Vietnammal, 1964) vagy III. Birodalom (Gleiwitz).

[link]


Amennyiben Németország támad elsőnek, és mi semlegesek maradunk, nem lépünk be mellé szövetségesnek, a téma ismert kutatójának számító szakemberek szerint legkésőbb 1942-ben, amikor már nyilvánvalóvá vált, hogy egy szuszra nincs győzelem, a III. Birodalom (és készséges szövetségesei?) megszállják országunkat. (Ez a legrosszabbul a hazai zsidóságot érintette volna-totális kiirtással, és itt nem 7000 emberről volt szó, mint a dánok esetében- nem véletlenül kérték a vezetőik H-t, hogy tegye félre, rejtse el a Führerhez és Birodalmához fűződő ellenszenvét.

Ennek az engedő-kiszolgáló politikának a része volt a 2. magyar hadsereg kiküldése, beáldozása is.)

Röviden: Svájc és Svédország a második világháború nagy haszonélvezői voltak, nem ritkán egy-egy "termék", exportcikk kétfelé (mondjuk angol és német részre is) történő szállításával.

Dánia és a hozzá hasonló nyugat-európai államok esetében néha úgy érzem, sajnálom, hogy Sztálin Elvtárs kicsiny serege nem jutott még vagy 1000 km-rel odább, mert akkor, a tapasztalatok nyomán, nem lenne ennyi ballib hülye az EU nyugati felén, a vezetők között:)

Könnyű úgy erős gazdaságot építeni, hogy fölvehették a Marshall-segélyt, náluk kimaradt a közel fél évszázadig tartó szovjet megszállás és tervgazdálkodás, a "rendszerváltoztatással" járó kb. harmadik világháborúval felérő ipari-gazdasági leépítés, pusztulás.

A finnek meg Ausztriához hasonlóan, a hidegháborús időszak során elég sokat profitáltak a közvetítő kereskedelemből. Meg azért Rákosi szintű emberek ott sem vezettek országot.

Az tény, hogy a szingapúri módszert követve nagyon érdemes lenne megvizsgálni mind a dán, mind a finn szabályozásokat, mert ez a két ország sok mindent okosan csinált... előttünk járnak, mintául szolgálhatnak.

Tulajdonképpen a világon (legalábbis a fejlettebb felén) mindenhol találsz valamilyen kiugróan ötletes megoldást, amelyet érdemes lenne "ellopni", hazahozni. Esetenként továbbfejleszteni.

2021. márc. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

#16#

Svájc egy hagyományosan semleges állam, de önmagában az Alpok nem védené meg, 1798-ben pl a franciák elfoglalták.

A gazdasági ereje sem az iparban van, hanem, amit érdekes módon meg sem említettetek: a bankok.

Talán a legendás svájci banktitok az, ami miatt Svájc kimaradt mindkét világháborúból, a nagyhatalmaknak is haszna lehet abból, hogy van egy hely Európában, ahol biztonságban vannak az értékeik.

Erről volt is politikai vita, hogy mennyire etikus az, hogy a svájci bankok össze lopott értékekről sem adnak ki információt... nem adnak.

Svájc jóléti állam, de pl a nőknek csak 1971-ben adtak szavazati jogot, a nők egyenjogúságát csak 1981-ben ismerték el, illetve a már említett bank törvényük is inkább vaskalaposságra utal.

2021. márc. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Akkor Napóleon tehetségesebb hadvezér volt, mint Dolfi. Bár mindketten beleléptek ugyanabba a folyóba. (Oroszország.) S jól befürödtek. Igazából az oroszokkal kapcsolatban egyiküknek sem volt sok választása.

Úgy tudom, a német vezetés tervezte Svájc megszállását. Nem a semlegesség zavarta a szép tervet (Dánia is seml. volt) ,hanem

az, hogy a művelethez szükséges hadosztály/katona mennyiséget 1942 körül már nem állt módjukban összekaparni. A murmanszki fronttól El Alameinig mindenhol szükség volt a német hadosztályokra.

Magyarország megszállása 1944 tavaszán, lényegesen könnyebb, kevesebb erőforrást igénylő akció volt, mint a svájci lett volna.

2021. márc. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

#5


Nyilván egy turisztikai célú kialításról lenne szó nem pedig egy több száz tonnás hadihajóról

2021. márc. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Nem. Számolatlan butaságra szórják így is nagyjaink a közpénzeket, - ha neked kell ilyen, gyűjtsél rá egy életen át, építtesd meg, aztán hadd rozsdásodjon ott, ahová engedélyt adnak a kikötésére.
2021. márc. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!