Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha a 3.birodalom plusz 2...

Ha a 3.birodalom plusz 2 millió fővel rendelkezett volna akkor simán megnyerhette volna a második világháborút?

Figyelt kérdés
Ha lett volna Hitlernek még vagy 2 millió katonája akkor leverték volna az amcsi-ruszki hadsereget?

2021. márc. 13. 03:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Nem, akkor sem. Nem az élőerő nagyságával volt a legfőbb gond, hanem az erőforrásokkal (kőolaj, ipari nyersanyagok miazmás). Kis túlzással a Szövetségesek ha átállnak teljes haditermelésre akkor több tankot, repülőt gyártottak volna mint a tengely összesen kerékpárt (az USA-nak még volt bőven ipari tartaléka, nem állt át a teljes gazdaság haditermelésre). Ha lett volna +2 millió fő élőerő, akkor csak annyi történik hogy + fél év a háború lezárása (meg ideszórják az atombombákat nem japánra), több SZU veszteség, de összességében csak +2 millió német halott/hadifogoly.
2021. márc. 13. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A nagy Levin ***** válasza:
93%
Valószínűleg nem. A harmadik birodalom sorsa nem elsősorban a katonák létszámán, hanem a rossz stratégiai döntéseken múlt.
2021. márc. 13. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Hitler szláv utálata taktikai szinten is megjelent, pedig a balti államokban, Ukrajnában esélye lehetett volna arra, hogy a "felszabadítókat" támogassák, de ehelyett rövid idő alatt tömeges partizán akciókkal is szembe kellett nézni a németeknek, aminek fő oka egyértelműen a legyőzöttekkel szembeni kegyetlenkedések voltak.

Nem mellesleg az egész Szovjetunió elleni háború lényegi kérdésére soha nem volt válasz: hogyan akarta azon a hatalmas területen fenntartani a rendet?

A Szovjetunió területe 22miliió 400ezer kilométer volt, egész Európa területe annak kb a fele, és abban már benne vannak a szovjet területek.

Nyugat-Európa meghódítása után ott bábkormányok jöttek létre, a Szovjetuniót esztelenül rohanték le, úgy hogy a frontvonal mögött sem tudták uralni a területeket, a sorozatos rossz döntések miatt már lényegében 1943-ra elvesztették a háborút.

2021. márc. 13. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
26%
Így is simán megnyerhette volna. Nem létszámhiány hanem emberi hülyeség miatt bukott.
2021. márc. 13. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Németországnak sosem volt esélye megnyerni a háborút.


A keleti front bukásra volt ítélve. A cél az Arkhangelsk-Astrakhan vonal volt, aminek közelébe sem értek. Ahogy a 3-as írja, a szlávellenes ideológiájuk miatt az itt élőket nem tudták beintegrálni, és képtelenek voltak a rend fenntartására. A szovjet ipari kapacitást szinte teljesen áttelepítették az Urál mögé, szóval még ha el is érték volna az AA-vonalat, a szovjetek továbbra is harcképesek maradtak volna. Még ha a németek el is foglalták volna a kaukázusi olajmezőket, a szovjetek készek voltak a teljes infrastruktúrát elpusztítani és partizánháborút folytatni, szóval az ottani olajkapacitásnak csupán a töredékét tudták volna felhasználni a németek.


A nyugati fronton és az afrikai fronton szintén semmi esélyük nem volt a németeknek. A Királyi Haditengerészet végig uralta a Földközi-tengert, a németek képtelenek lettek volna az ottani olajmezőkből kinyert olajat a német ipari területekre eljuttatni. Ahogy láttuk, az Afrika Korps ill. az olasz mediterrán csapatok súlyos logisztikai problémákkal küzködtek.


A Seelöwe-hadművelet halva született ötlet volt. Nagy-Britannia megszállására a németeknek sem a légiereje, sem a haditengerészete nem volt kész.

2021. márc. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 kretens ***** válasza:
46%
Hát utólag mindig könnyebb okosabbnak lenni.Például ha a németek a Kurkszki tankcsata után azonnal megkezdték volna több mélységi védelem kiépitését Németország határainak a közelében és a Német városokat szisztematikusan átalakitani erődökké amire 43-őszétől bőven lett volna még kapacitásuk és a teljes lakósság kiképzését mire a Szovjet és a szövetséges csapatok elérték volna Németország határát a kézi páncéltörő használatára nos akkor könnyen előállhatott volna egy olyan helyzet hogy kényszeres nyugvópontra kerül a háború.Csak egy példa amit nem mindenki tud.A mai Kalinyingrád tehát a régi nevén Königzbergben a németek 45-április elején több mint húszezer kézi páncéltörővel felfegyverzett katonát is hátrahagytak és nem nehéz kimatekozni hogy ha ennek csak a tizede ér célba az is kétezer kilőtt Szovjet tankot jelentett volna.Nem véletlen hogy ez a város csak Berlin eleste után egy héttel adta meg magát bár a Szovjet erők mindent bevetettek de csak a kilőtt tankjaik roncsait gyarapitották igy csak a körbezárás maradt.Egyébként meg ezt a várost úgy alakitották át a fanatikus német egységek hogy előre berobbantottak úgy városrészeket hogy az gépesitett egységek és tankok számára átjárhatatlanná vált és direkt úgy kialakitva hogy csak egy irányból legyen támadható ott viszont meg várta őket a kézi páncéltörők és géppuskák ezrei.Csak gondoljunk bele mert lett volna rá idejük ilyen átalakitásokra még több város esetében is Németországon kivül aminek az lett volna a célja hogy kivéreztessék a Szovjet és szövetséges erőket mire elérik Németországot nos fenn állhatott volna az a helyzet hogy parkolópályára kerül a háború és tárgyalásos úton lezárni.
2021. márc. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

6-os, két dologról feledkezel meg.


A, a németeknek nem volt meg az ipari kapacitás arra, hogy minden várost erőddé alakítsanak. '44-re a Luftwaffe ki lett herélve, teljes légifölénye volt a szövetségeseknek. Egyszerűen széjjelbombázták volna az infrastruktúrájukat.


B, tegyük fel, hogy a németek valóban minden nagyobb városból erődöt csinálnak. Ezesetben a szövetségesek szimplán ostrom alá veszik őket, és kiéheztetik a lakosságot. Ha ez túl lassú, akkor pedig '45 Augusztusára ott az atombomba. A Fat Man és a Little Boy nem Japán ellen készült, a németekre tervezték ledobni, csak a háború hamarabb véget ért.

2021. márc. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#6: ezzel a taktikával csak egy valami vérzett volna ki: a körülzárt, élelmiszer-, üzemanyag-, gyógyszer- és egyéb utánpótlástól elvágott város. Berlinben csak pár hétig tartott az ostrom, de a lakosság már így is éhezett, a dögöket ették az utcáról. Még pár hónap már azt sem - nem volt külső utánpótlás mint Leningrádban, ott ha nem is eleget, de be tudtak juttatni utánpótlást a csapatoknak, meg valamicskét a lakosságnak.

A német gazdaság, infrastruktúra már így is romokban hevert, a tartalék, tartalékát élték fel. Még jobban szétbombázzák, még több ember hal meg, ennyi történt volna. Lehet vitatkozni az egyes taktikai elemeken, de a II. Vh-t nem nyerhették meg - annyival nagyobb volt a Szövetségesek erőforrás fölénye.

Elhúzódik még fél évig a háború, meghal még + pár millió ember, ennyi történt volna. A Szövetségeseknek eszük ágában sem volt tárgyalásos úton semmit lezárni. Senki sem tenné a biztos győzelem tudatában.

2021. márc. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A kurkszki csata után már esélyük sem volt a győzelemre.

Ott meg is mutatkozott a különbség, a csatában az oroszok lényegesen nagyobb veszteségeket szenvedtek el, mégis a németek roppantak össze - az oroszoknak még volt tartalékuk, a németek oda irányították a haderő jelentős részét, nem volt több tartalékuk, és tönkre verték őket.

Ami a csata után történt, az már a védekezésről szólt a németeknél, a háború már elbukott.

Arról meg valóban nem kellene megfeledkezni, hogy a németeknek szerencséje volt, hogy hamarabb véget ért a háború, mint ahogy az atombomba bevethető állapotba került.

2021. márc. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Már a kurszki csata is egy kétségbeesett próbálkozás volt a németek részéről, addigra Hitler "főgenerálisnak" képzelte magát, míg az orosz oldalon kb 1942-re rájöttek arra, hogy a háborút nem lehet a pártszékházból megnyerni, a hadászati lépéseket Sztálin a tábornokokra bízta.

Hitler sorozatos hülyeségei miatt 1943-ra már az oroszoké volt a kezdeményezés, azt akarték Kurszknál megtörni, nem sikerült...

2021. márc. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!