Ha a 3.birodalom plusz 2 millió fővel rendelkezett volna akkor simán megnyerhette volna a második világháborút?
Hitler szláv utálata taktikai szinten is megjelent, pedig a balti államokban, Ukrajnában esélye lehetett volna arra, hogy a "felszabadítókat" támogassák, de ehelyett rövid idő alatt tömeges partizán akciókkal is szembe kellett nézni a németeknek, aminek fő oka egyértelműen a legyőzöttekkel szembeni kegyetlenkedések voltak.
Nem mellesleg az egész Szovjetunió elleni háború lényegi kérdésére soha nem volt válasz: hogyan akarta azon a hatalmas területen fenntartani a rendet?
A Szovjetunió területe 22miliió 400ezer kilométer volt, egész Európa területe annak kb a fele, és abban már benne vannak a szovjet területek.
Nyugat-Európa meghódítása után ott bábkormányok jöttek létre, a Szovjetuniót esztelenül rohanték le, úgy hogy a frontvonal mögött sem tudták uralni a területeket, a sorozatos rossz döntések miatt már lényegében 1943-ra elvesztették a háborút.
Németországnak sosem volt esélye megnyerni a háborút.
A keleti front bukásra volt ítélve. A cél az Arkhangelsk-Astrakhan vonal volt, aminek közelébe sem értek. Ahogy a 3-as írja, a szlávellenes ideológiájuk miatt az itt élőket nem tudták beintegrálni, és képtelenek voltak a rend fenntartására. A szovjet ipari kapacitást szinte teljesen áttelepítették az Urál mögé, szóval még ha el is érték volna az AA-vonalat, a szovjetek továbbra is harcképesek maradtak volna. Még ha a németek el is foglalták volna a kaukázusi olajmezőket, a szovjetek készek voltak a teljes infrastruktúrát elpusztítani és partizánháborút folytatni, szóval az ottani olajkapacitásnak csupán a töredékét tudták volna felhasználni a németek.
A nyugati fronton és az afrikai fronton szintén semmi esélyük nem volt a németeknek. A Királyi Haditengerészet végig uralta a Földközi-tengert, a németek képtelenek lettek volna az ottani olajmezőkből kinyert olajat a német ipari területekre eljuttatni. Ahogy láttuk, az Afrika Korps ill. az olasz mediterrán csapatok súlyos logisztikai problémákkal küzködtek.
A Seelöwe-hadművelet halva született ötlet volt. Nagy-Britannia megszállására a németeknek sem a légiereje, sem a haditengerészete nem volt kész.
6-os, két dologról feledkezel meg.
A, a németeknek nem volt meg az ipari kapacitás arra, hogy minden várost erőddé alakítsanak. '44-re a Luftwaffe ki lett herélve, teljes légifölénye volt a szövetségeseknek. Egyszerűen széjjelbombázták volna az infrastruktúrájukat.
B, tegyük fel, hogy a németek valóban minden nagyobb városból erődöt csinálnak. Ezesetben a szövetségesek szimplán ostrom alá veszik őket, és kiéheztetik a lakosságot. Ha ez túl lassú, akkor pedig '45 Augusztusára ott az atombomba. A Fat Man és a Little Boy nem Japán ellen készült, a németekre tervezték ledobni, csak a háború hamarabb véget ért.
#6: ezzel a taktikával csak egy valami vérzett volna ki: a körülzárt, élelmiszer-, üzemanyag-, gyógyszer- és egyéb utánpótlástól elvágott város. Berlinben csak pár hétig tartott az ostrom, de a lakosság már így is éhezett, a dögöket ették az utcáról. Még pár hónap már azt sem - nem volt külső utánpótlás mint Leningrádban, ott ha nem is eleget, de be tudtak juttatni utánpótlást a csapatoknak, meg valamicskét a lakosságnak.
A német gazdaság, infrastruktúra már így is romokban hevert, a tartalék, tartalékát élték fel. Még jobban szétbombázzák, még több ember hal meg, ennyi történt volna. Lehet vitatkozni az egyes taktikai elemeken, de a II. Vh-t nem nyerhették meg - annyival nagyobb volt a Szövetségesek erőforrás fölénye.
Elhúzódik még fél évig a háború, meghal még + pár millió ember, ennyi történt volna. A Szövetségeseknek eszük ágában sem volt tárgyalásos úton semmit lezárni. Senki sem tenné a biztos győzelem tudatában.
A kurkszki csata után már esélyük sem volt a győzelemre.
Ott meg is mutatkozott a különbség, a csatában az oroszok lényegesen nagyobb veszteségeket szenvedtek el, mégis a németek roppantak össze - az oroszoknak még volt tartalékuk, a németek oda irányították a haderő jelentős részét, nem volt több tartalékuk, és tönkre verték őket.
Ami a csata után történt, az már a védekezésről szólt a németeknél, a háború már elbukott.
Arról meg valóban nem kellene megfeledkezni, hogy a németeknek szerencséje volt, hogy hamarabb véget ért a háború, mint ahogy az atombomba bevethető állapotba került.
Már a kurszki csata is egy kétségbeesett próbálkozás volt a németek részéről, addigra Hitler "főgenerálisnak" képzelte magát, míg az orosz oldalon kb 1942-re rájöttek arra, hogy a háborút nem lehet a pártszékházból megnyerni, a hadászati lépéseket Sztálin a tábornokokra bízta.
Hitler sorozatos hülyeségei miatt 1943-ra már az oroszoké volt a kezdeményezés, azt akarték Kurszknál megtörni, nem sikerült...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!