Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A NATO miért akarta mindenképp...

A NATO miért akarta mindenképpen megbuktatni a Kadhafi-rezsimet és utána miért hagyták magára az országot, miért nem stabilizálták?

Figyelt kérdés
Főleg a szomszédos Olaszország szempontjából volt furcsa ez a hozzáállás, akik jól együtt tudtak működni Kadhafival, fontos partner volt Líbia a háború előtt.

2020. dec. 21. 16:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy fent is írják az USA akarta megbuktatni a franciák, olaszok meg szépen felültek a vonatra hogy majd ők is hátha kapnak a zsíros olaj koncessziókból, meg újjáépítési alapokból és jól beleszólhatnak a felálló rezsimbe. Az USA nem sokat kockáztatott azzal hogy a levegőből bombázgatott csak némi cash-t füstölt el. Nem az nem az ő határai közelében van Líbia, ha balul sül el a story akkor sem az ő baja. Cserébe viszont besöpörhette gyorsan a belpolitikai hasznot, hogy lám-lám jól megreguláztunk egy véreskezű diktátort (aki még ráadásul elkezdett a kínaiak felé is táncolni - na ez volt az utolsó szeg Kadhahi a koporsójában). Ha ugyanez mondjuk Kuba, vagy más határközeli ország akkor oda már át is dobtak volna egy cirka 150 ezres kontingenst hogy rendet tartson amíg az új "demokratikus" (baráti) rezsim fel nem áll hogy az csinálja majd helyben a piszkos melót. Most szépen hátradől és azt mondja, tessék hozzátok van közelebb menjetek nyugodtan rendfenntartó erőkkel is (ne csak tanácsadókkal) ha annyira akarjátok Persze azért ne felejtsétek amit a buli elején lepacsiztunk, ki hány százalék olajat kap, különösen ami az amcsi cégeket illeti.

A katonailag egyedül szinte totálisan inkompetens, heterogén összetételű EU-ban meg sem akarat, sem képesség se nagyon van meg rá hogy bevonuljon rendet tenni. A mazsorett hadseregekből egy 50 ezres kontingenst sem lehetne összekalapozni és egyik politikai vezető sem meri felvállalni hogy egy csúnya kis aszimmetrikus háborúba belecsússzon. Nem süvegelnék meg egyik politikai vezetőt sem otthon amikor elkezdenének Líbiából a gyásztáviratok hazafelé szállingózni. A mi derék európai vezetőink képtelenek ennél sokkal kevésbé kockázatos és fajsúlyos kérdésben sem közös nevezőre jutni. Az is csak úgy megy hogy Merkel mutti az asztalra csap, na gyerekek akkor én elzárom a pénzcsapot. A németeknek meg úgy hiányzik egy ilyen kaland mint egy újabb szíriai menekülthullám. Az olaszoknál évek (évtized?) óta nincs stabil kormány. Mindenféle szivárványszínű koalíciók vannak akik hónapok alatt képesek egymást bebuktatni nemhogy előre tervezzenek. Soroljam még az okokat? :)

2020. dec. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!