A NATO miért akarta mindenképpen megbuktatni a Kadhafi-rezsimet és utána miért hagyták magára az országot, miért nem stabilizálták?
Az USA volt természetesen vezető szerepben, de NATO hadművelet zajlott és az európai nagyhatalmak, Franciaország, az Egyesült Királyság, Olaszország is részt vettek, nyíltan kiálltak a rezsimváltás, Kadhafi eltávolítása mellett.
A NATO nagyhatalmak közül csak Németország ellenezte ezt.
Oroszország is ellenezte Európában, de az ugye nem NATO tag.
Mondjuk ez jellemző, hogy az USA megbuktatja a neki nem tetsző diktátort, aztán az ország ott marad káoszban (pl. Irak, Afganisztán), de azt se lehet elvárni, hogy ők válasszák ki, hogy ki irányítsa az országot egy diktátor után. Persze általában van, akit támogatnak "fű alatt", de az, hogy egy ország nem tud helyreállni a hatalomért harcoló belső ellentétek miatt, az nem feltétlenül az USA/NATO hibája, mert nem az ő feladatuk kiválasztani az ország vezetőjét.
Itthon meg azon nyafognak egyesek, hogy az EU beleszól a belügyekbe (amit sajnos nem tesz), de máshol meg miért nem szól bele az USA/NATO.
Lehet, hogy Boszniában, Afganisztánban, Irakban vitatható sikerű volt a nemzetépítés, stabilizáció, de a NATO dolgozott rajta, voltak (rész)eredmények.
Líbiában meg sem próbálták. Magára hagyták az intervenció után, mint Szomáliát. Pedig annál fontosabb, Európa számára stratégiai jelentőségű ország.
Szerintem már bánják,hogy a Kadhafi-rezsimet megbuktatták.Ezután kezdődött el az Arab-tavasz,ami után kezdődött a Migrációs-válság,ami a mai napig tart,és élő probléma.Kadhafi nagyon jól kezelte,és féken tartotta az Európába történő migrációt.
Ez nagy hiba volt,hogy megbuktatták.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!