Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A kisebb, rövid idejű katonai...

A kisebb, rövid idejű katonai határsértéseknek, provokációknak mi a célja?

Figyelt kérdés

Héten volt hír, hogy egy amerikai romboló két kilométerre "betévedt" az orosz felségvizekre.

[link]


Az oroszok sem fogják vissza magukat. Gyakori eset, hogy a légierő Alaszka, Finnország, Svédország, Norvégia vagy a balti államok légterének határában vonul el, olykor NATO tagállam felségvize fölé, más ország légterébe "téved" az orosz katonai repülőgép.

[link]



2020. nov. 28. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen "adok-kapok" jellegű műbalhé. Egyébiránt ezek tesztek is egy füst alatt. Amikor "betéved egy ártatlan kötelék" a szemben álló fél fennhatósága alá tartozó területre, akkor már ezerrel fel van készülve az éppen provokációt végrehajtó fél arra, hogy a provokációjának következményeire adott válaszlépéseket lekövesse - a rendelkezésére álló komplex eszközparkkal. Tegye fel a kezét, aki nem rögzítené le az összes elektromágneses hullámtartományban az összes elektromágneses tevékenységet (kielemzésre), miután beküld x irányból egy két gépből álló köteléket a tiltott zónák egyikébe! Nem véletlen, hogy ugyanarra a provokációra többféle védelmi protokollt is kidolgoznak egy provokáció esetére a provokált felek, - hogy ne legyen annyira egyértelmű a reakciók menete. Szerintem az sem a valóságtól elrugaszkodott gondolat, hogy ezeknek a provokációknak a végrehajtásakor a célországban aktív kémek is többszörösen vizslatnak minden rezdülést. Lényegében egymást idegesítik és egymás képességeit tesztelik ezekkel a gyerekes, ám tapasztaltok megszerzésére közel sem alkalmatlan módszerekkel.
2020. nov. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tesztelgetik a másik készültségét, radar felderítőképességét, reagálását és reakció idejét.

És persze van, amikor csak szimpla politikai provokáció az egész.

2020. nov. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az oroszok ezt mondták. Az amerikaiak nem kommentálták. Tekintettel arra, hogy az orosz hajó egy tengeralattjáró- elhárító, az is elképzelhető, hogy az amerikai hajó direkt vonta magára figyelmet. Esetleg valahol közelben egy amerikai tengeralattjáró végzett titkos műveletet. Ha az orosz hajó a betervezett menetvonalát követi felfedezhette volna. Az amerikai hajó belépett az orosz vizekre, erre az orosz hajó irányt változatott. Az amerikai elérte a célját. Nem provokálta az oroszt, hanem nemzetközi vizekre hajózott, maga után húzta a z oroszt.

Persze ez csak egy elmélet...

2020. nov. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyiknek más és más... ahogy az #1-es és #2-es is írja a másik védelmi képességeinek felmérése, ahogy a #3-as is írja elterelés, de lehet politikai célja is amikor belföldön kommunikálni kell egy kis "cécót".
2020. nov. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!