Nem kellett volan egyszerre túl nagy fába vágnia a fejszét.
2020. okt. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
12/15 anonim válasza:
Hallgat a tábornokaira
2020. okt. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
13/15 Nagyfater válasza:
Sehogy. Még akkor sem, ha Hitler nem egy bakatiszt lett volna, hanem egy Napóleonhoz, vagy Zsukovhoz hasonló tudású hadvezér, és akkor sem, ha hallgat a tábornokaira. Sokféleképpen alakulhatott volna a háború, de mindenképpen Hitler vereségével kellett végződnie. A Szovjetunió Sztálin kezdeti súlyos hibái ellenére is előnyben volt az óriási számbeli és területi (!) fölényével, ami miatt egyszerűen lehetetlen volt (lett volna) tartósan biztosítani az utánpótlást, és a megszállók sem bírták volna sokáig az otthontól való távollétet a számukra idegen körülmények között, különös tekintettel a kőkemény orosz télre. De ez csak az érem egyik oldala. Hitler előbb-utóbb valamilyen formában megsértette volna Amerika érdekeit - ma már tudjuk, hogy titkos tervei között szerepelt Amerika lerohanása, voltak is ilyen irányú "tapogatózásai" (német tengeralatjárók hajókat süllyesztettek el Amerika partjainál) -, és akkor Hitler sorsa ugyanúgy megpecsételődött volna, ahogyan az amerikaiak hadbalépésével megpecsételődött. Talán ha sikerül megépítenie az atombombát, akkor némi esélye lehetett volna, de az atombomba sorozatgyártása még jóval a háború után sem volt egyszerű.
2020. okt. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
14/15 anonim válasza:
Akkor lett volna esélye, ha a Birodalom felett és a frontokon meg tudta volna őrizni a légifőlényt, stratégiai bombázókat alkalmazott volna a Szövetséges hatalmak hátországa felett, valamint a tengeralattjárói sikerrel tudták volna megakadályozni Nagy Britannia utánpótlását.
Ehhez a kezdetben elhanyagolt sugárhajtású gépek fejlesztését hamarabb, valamint a háború utolsó szakaszában kifejlesztett lopakodó tengeralattjárókat hamarabb fejlesztették volna ki.
Ezeket végül is előállították, csak elkéstek vele.
2020. okt. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
15/15 anonim válasza:
Leginkább ha el sem kezdi, vagyis megelégszik a diplomáciai úton megszerzett területekkel.
De megállhatott volna még Lengyelországnak a Molotov-Ribbentrop paktum szerinti felosztása után is.
Legkésőbb az 1940-es villámháború sikere után is lett volna még esélye az akkori erőfölényre támaszkodva, győztes helyzetben fegyverszünetet kötni és konszolidálni a helyzetét.
Abba viszont, hogy utána még nekiment nyugaton Angliának, keleten pedig a Szovjetuniónak, felrúgva a korábbi megállapodást, már bele volt kódolva a bukás.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!