Hitler ha a valosággal is fglalkozott volna, s hajlando lett volna korábban belátni, hogy vesztett, ez mikortol volt a számára nyilvánvalo?
Amikor Sztálin megállította Sztálingrádnál.
Ezen az ütközeten múlt hogy legyőzi -e a Szovjeteket vagy sem?
Hitler és Sztálin rendezte úgy, hogy ezen múljon.
#4, #5-nek:
Hitler és Sztáin is pontosan tudta hogy ha Hitler nem tudja villámháborúban, még a tél beállta előtt elfoglalni a Szovjetúniót, akkor már nem is fogja tudni. Túl hosszúra nyújtotta az utánpótlási vonalat, és az utánpótlás alapja is kifogyott. Mivel a Szovjetek úgy hátráltak hogy mindent felégettek maguk mögött, így Hitler nem tudott semmit sem szerezni . Sztálin teljes ipartelepeket költöztetett az ország másik végébe, hogy a nácik semmihez ne jussanak hozzá. Amikor Sztálingrádnál megállították, már annyira ki volt merülve a Német hadvezetés, hogy ha Hitlernek van egy csöpp józan esze, akkor megpróbálkozik a békekötéssel.
De azt Sztálin nem fogadta volna el. Nyilvánvalóan többszörös túlerővel rendelkezett. Olyannal amely nem hogy a Szovjetúnióból verte ki a nácikat, de végigverte őket fél Európán a szövetséges országokat is megverve!
A Szovjeteket Hitler már eleve qrvára benézte!
Már 42-ben belátta.
Másolom egyik korábbi hozzászólásomból.
“ Íme Hitler és Mannerheim (finn marsall és főparancsnok) 1942-es beszélgetése
(amit utána Sztálinnak megküldött, ennek köszönheti, hogy nem lett felelősségre vonva a háború után)
https://www.youtube.com/watch?v=TrZNMPRhrT8
Pl. ilyeneket mond Hitler a Szovjetunióról, érzelmektől nem teljesen összeszedetten:
14:45-től
H: "Ha valaki azt mondta volna nekem, hogy ez az állam 35 ezer tankot tud csatába küldeni azt mondtam volna neki hogy elment az eszed."
M: 35 ezret?
H: Igen 35 ezer. Mostanáig 34 ezer tankot pusztítottunk el. Ha egy tábornokom azt mondta volna hogy egy állam 35 ezer tankot tud előállítani, akkor azt mondtam volna neki, hogy ön drága uram mindent duplán lát vagy tízszeresen, ez őrültség, magának látomásai vannak. Mi nem gondoltuk ezt lehetségesnek. Már mondtam önnek, hogy felfedeztünk egy gyárat Klámárovszkájában* , ami két évvel korábban még csak egy mezőgazdasági falu volt, el sem tudtuk képzelni hogy tank gyár lesz, ami első fázisban 30 ezer munkást foglalkoztatott, amikor teljesen kész lett 60 ezer munkást. Egyetlen egy tank gyár, amit elfoglaltunk, egy gigantikus gyár.
...
M: Akkor gondolja el, hogy nekik volt szabadon 20, majdnem 25 évük hogy felkészítsék magukat. És mindent fegyverkezésre fordítottak, csak fegyverekre!
H: Aahh (sóhajtozik Hitler), ahogy mondja. Korábban beszéltem erről az elnökével (Risto Ryti finn elnökkel). Erről nem volt korábban elképzelésem. Egyre jobban fáj a szívemnek, hogy ezt nem láttam előre. De a döntést nekem biztosan meg kellett hoznom, mert nem volt valójában más lehetőség.
*valójában Krámátorszkájá, Hitler eltévesztette a nevét"
Kicsit rákerestem, Hitler példájára.
Kramatorszk 100 ezres nehézipari városként a tankgyártás központja volt már a 30-as években is.
Az 1934-ben létrehozott Új Kramatorszki Gépgyár terjeszkedett Kramatorszkaja felé.
Ahogy Hitler előadja, szinte hozzáképzeli az ember, hogy ezt a mezőgazdasági falut mindenfelé amíg a szem ellát termőföldek határolják, nem pedig egy nagy iparváros peremén van.
Helye:
A gyár ma:
#7
Most így jobban belegondolva Hitler direkt becsapásból mondhatott Klámárovszkáját Krámátorszkájá helyett Mannerheimnek.
Mannerheim 1917-ben az Orosz Birodalom altábornagya volt*, előtte lovashadosztálya az Osztrák–Magyar Monarchia ellen harcolt. Így lehetetlen, hogy ne tudta volna, hogy Kramatorszkája Kis-Kramatorszk-ot jelent (ilyen névképzéssel városok melletti településeket neveztek el) és akkor is Klamatorszk az Orosz Birodalom egyik jelentős iparváros volt, "Klamarovszk" nevü jelentős város meg nincs, ami mellett lehetne "Klámárovszkájá"
Volt annyira tapintatos, hogy Hitlert nem pontosította ebben, csak arra hívta fel a figyelmét hogy 20-25 év alatt bizony volt ideje a szovjeteknek fegyverkezni.
*német eredetű svéd arisztokrata dédapja orosz arisztokratává vált, miután svéd uralom alól orosz uralom alá került a finn terület, sőt miniszterelnöki jellegű hatalma a Finn Szenátus Gazdasági Osztályának alelnökeként (elnöke az autonóm finn nagyhercegség orosz főkormányzója volt)
#7
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!