Muzulmánok miért nem szolgálnak a brit hadseregben?
A statisztikák szerint a fiatal, katona korú britek között a muszlimok aránya 8%, viszont a hadseregben csak 0,5% az arányuk, tehát nagyon alulreprezentáltak. Sokak számára megdöbbentő volt az országban, hogy több muszlim csatlakozott az Iszlám Államhoz harcolni, mint ahányan a reguláris brit haderőhöz csatlakoztak.
Mi ennek az oka? A hadsereg rasszista, kirekesztő, iszlamofób vagy a muszlimok nem akarják szolgálni az országot, brit haderőt?
Ha ez így van, akkor elég vérlázító, abban az esetben, ha a muszlimok elvi okokból nem állnak be a brit seregbe.
Az viszont szintén lehetséges, hogy a britanniai muszlimok egy bizonyos réteg, mondjuk egy üzleti réteg, ahol a családban a vállalkozásaik a fő munkaadó tényezők. Tehát elvárják tőlük, hogy az adott üzletet vigyék tovább. Ezesetben érthető a dolog.
De kíváncsi lennék a statisztikára is, ahol ezt láttad.
Valószínűleg mindkettő benn van, de inkább a második.
Az iszlámmal szemben sok angolnak vannak fenntartásai. Az utóbbi évtizedek iszlamista terrorhulláma is növelte a bizalmatlanságot. A hadseregnek pedig a jelentkezők között is szűrni kell. Aki fizikailag, mentálisan, szellemileg nem éri el a kívánt szintet, vagy ideológiailag jelent kockázatot, az nem csatlakozhat, ezen a téren a muszlimok -Britanniában főként a pakik, bengáliak- körében rosszabbak lehetnek az arányok.
A muszlimok körében pedig valóban van egy bizalmatlanság, elutasítás a brit politika felé.
Úgy látják, hogy a brit haderő nem Britanniát, az országot védi (ez, vagyis az önvédelem a legtöbbjük számára elfogadható lenne), hanem távoli országokban harcol, felforgatók, hódítók, ártatlanokat ölnek. És ráadásul az utóbbi 20 évben a brit hadsereg kizárólag muszlim országokat támadott (Afganisztán, Irak, Líbia, Szíria), mely egy muszlim számára morálisan aggályosabb lehet, mint egy angol, skót számára. Sok muszlim úgy látja, hogy az ország cionista uralom alatt áll, az USA-hoz hasonlóan a zsidók bábja és Izraelt szolgálják csak ki. Ez, vagyis a zsidó-palesztin konfliktus is nagymértékben rányomta bélyegét a muszlim-nyugati kapcsolatokra az utóbbi évtizedekben. A muszlimok körében is előfordulnak nézetek, hogy a háborúk a gazdasági érdekekért, olajért folynak, nem mennének háborúba a British Petrolért. Kulturálisan is idegen a muszlimoktól, hogy szimbolikusan egy királynőt szolgáljanak Isten, Allah vagy legalább egy király helyett, a nőknek kevésbé van tekintélye.
A bizalom nem csak a politikai/hadvezetéssel szemben hiányzik, de felmerülhet a bajtársakkal is. Egy muszlim vajon elvárhatja a hitetlen társától, hogy egy háborúban, adott esetben Afganisztánban kiálljon mellette, védje és meglegyen a bajtársiasság, kölcsönös bizalom a harcban?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!