Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Régen mikor még volt sorkatona...

Régen mikor még volt sorkatonaság, akkor milyen nehéz motyóval kellett, és mekkora távot megtenni gyalog?

Figyelt kérdés
Néztem 20, 30, 70 kilót, de hogy mennyi távot, időben, vagy kilométerben, azt nem láttam.
2020. máj. 22. 03:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanakkora mint most is a szerzodeseseknek elméletileg.

Es sok mindentől függ. En pl soha nem cipeltem semmit, gyalog is max 5 km volt. Miközben más kollégám 50 kilóval rohangált egész nap a hátán.

2020. máj. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az alapkiképzés része volt - elméletileg egy 50 km-es menetgyakorlat könnyű menetfelszerelésben. Ez fegyver, tártáska, kulacs gyalásó, gázálarc vv felszerelés, rohamsisak.


Ezt minden kiképzési időszakban meg kellett ismételni. Na ez 90%-ban elmaradt.

2020. máj. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ahogy a #2-es is írja elvileg lett volna egy 50 km-s menetgyakorlat, de a végén ezt már nagyon sok helyen "lespórolták", máshol 25-30 km-re vágták (mondjuk az sem egy népünnepély surciban menetfelszerelésben - fogyott is bőven a ragtapasz nap végére).
2020. máj. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!