Miért nem szereli le az összes ország az atomfegyvereit?
Ezzel kapcsolatban bennem felmerül egy érdekes kérdés. Általában csak azt látom, hogy az emberek a nukleáris fegyverek üzemben tartása ellen tiltakoznak. Békeidőben, szétszerelt állapotban ezek a világ legjobban őrzött fegyverei, csak úgy nem lehet hozzájuk jutni illetve felhasználni..
A biológiai hadviselés és ilyen célú kutatások ellen mintha kevesebben tiltakoznának, pedig egy komolyabban felszerelt "zuglabor" költségvetése ahol tömegpusztításra alkalmas kórokozókat lehet előállítani az töredéke a hadiipari nukleáris költségvetésnek. Itt már a költségek lecsúsznaknak a kisiparos terrorista szervezetek által elérhető szintre és viszonylag kis költséggel világ méretű gebaszt lehet összehozni.
Ez a veszély nem áll fenn a katonai nukleáris fegyverek esetében.
#22: Kérlek mond el, mely államok lennének ennek a szervezetnek tagjai, akiknek politikai, gazdasági ereje elég nagy ahhoz, hogy kikényszerítheti az atomfegyvert birtokló államoktól a fegyverzetük leszerelését?
- Oroszország?
- USA?
- India?
- UK?
- Franciaország?
- Kína?
Mindegyik jelentős állam rendelkezik atomfegyverrel, és nem véletlenül.
John_McClane nevű felhasználó!
tőled is kérdem, tudsz védőruhát és maszkot gyártani egy hidrogénbomba ellen?
Gyanítom nem.
Vegyi és biológiai fegyver ellen meg igen.
Meg gondold végig mi a könnyebb egy MIRV robbanótöltettel egyetlen rakétával kildni 5-10 nagyvárost, vagy minden nagyvárosba bátor sofőröket meg kémiai vagy biológiai minilaborokat építeni egy ellenséges országban?
A válaszok költőiek, a biológiai és vegyifegyverek sosem fognak olyan pusztító erőt képviselni, amit egy levegőből, vízből, másik országból is indítható nukleáris robbanófejjel ellátott rakéta képvisel.
"Vegyi és biológiai fegyver ellen meg igen."
Mekkora mennyiségben? Megfelelő minőségű és túlélést biztosító vegyvédelmi felszerelést nem tudsz legyártani több tíz vagy százmillió ember számára, irreálisan költséges lenne.
"Meg gondold végig mi a könnyebb egy MIRV robbanótöltettel egyetlen rakétával kildni 5-10 nagyvárost, vagy minden nagyvárosba bátor sofőröket meg kémiai vagy biológiai minilaborokat építeni egy ellenséges országban?
A válaszok költőiek, a biológiai és vegyifegyverek sosem fognak olyan pusztító erőt képviselni, amit egy levegőből, vízből, másik országból is indítható nukleáris robbanófejjel ellátott rakéta képvisel."
Pontosan, hogy fog. A nukleáris csapás esetén mindig ott a válaszcsapás lehetősége ami elindul még mielőtt a MIRV fejek célbaérnének. Pont ez ( és a fent taglalt MAD doktrina ) biztosítja, hogy ez a baromi nagy pusztítóerő sosem fog elszabadulni. Tehát elméletileg valóban rövid idő alatt nagyságrendekkel nagyobb pusztítóerővel bírnak a (termo)nukleáris fegyverek, viszont a lokális biológiai és vegyi csapásnak némileg nagyobb a valószínűsége.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!