Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyi ideig tartana egy...

Mennyi ideig tartana egy atomháború? Melyik ország nyerné meg és kik harcolnának egymással?

Figyelt kérdés
2019. nov. 29. 23:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
A ruszkiknak és amncsiknak van több tízezer robbanófejük, Kínának pár ezer, az angoloknak és franciáknak meg pár száz. Az első néhány száz nukleáris töltetet az első percekben ki lehetne lőni, további ezret a következő fél órában, aztán van több ezer konzerválva amihez órák kellenének még bevetésre készen állnának. Szóval valószínűleg fél óra alatt pusztulna el minden.
2019. nov. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
max 1-2 hét. Nem nyerné senki, mert ma minden ország gazdasága függ a többitől. Ha az egyik becsődöl az a többire is negatív hatással van.
2019. nov. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az lehetséges hogy Magyarország is a célpontok közé kerülne és például a legfejlettebb része, a főváros kapna egy találatot valamelyik országtól? Van jelenleg konfliktusunk olyan országgal, aminek van atombombája?
2019. nov. 29. 23:19
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon Budapest biztos kapna egyet, meg Paks is egy ballisztikus rakétát, ugyanúgy a szlovák, román főváros/atomerőművek, semmi élet nem maradna itt kb.
2019. nov. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

https://www.youtube.com/watch?v=5iPH-br_eJQ


Egy átlagos méretű atombomba pont elég ahhoz, hogy egész Budapestet a földdel tegyen egyenlővé, úgyhogy sokszorosan elegendő tartaléka van a világnak ahhoz, hogy a világon megsemmisítse az összes várost, így azonnal megölve az emberiség felét, a többit meg a nukleáris tél fogja eltenni láb alól.

2019. nov. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én azt látom valószínűnek hogy megfenyeget minket egy atomnagyhatalom az atomháború közben azzal, hogy ránk küldi a következőt ha nem adjuk meg magunkat nekik feltétel nélkül.
2019. nov. 29. 23:35
 7/15 anonim ***** válasza:
21%

Einstein bölcs mondása volt” A 3. Viláháborút nem tudom milyen fegyverekkel fogják vívni, de a 4. biztos, hogy botokkal és kővekkel”

Az atombomba ugyanis kisüti az elektromos eszközöket. Egy atomháború, hamar kőkor szintjére dobná a túlélőket.

2019. nov. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A háborúnak nem az az volt a lényege soha sem, hogy totálisan a földdel tegyed egyenlővé az ellenséged városait, természeti erőforrásait.


A második világháborúban jelent meg először ez, hogy civil lakosságot is nagy mértékben bevontak közvetlenül a háborús pusztításba, és a városokat ténylegesen lakatlanná tették néhány esetben.


Nem is lett túl sok értelme, nem igazán használja azóta senki sem ezeket a fajta stratégiákat területszerző háborúban. Egy háborúnak ugyanis a minél nagyobb mennyiségű erőforrás megszerzése a lényeg. Az erőforrás pedig nem csak föld, víz, olaj, erdő lehet, hanem városok, és az ott élő népesség is.

Ha nincsenek városok (hanem csak némileg radioaktív törmelék halmok), akkor semmit nem nyertél.

Takaríthatod el, ráadásul saját néped munkájával.

Az a legjövedelmezőbb, ha totális pusztulás nélkül veheted át az infrastruktúrát.

Ezt csak közelharccal érheted el.


Nincs ilyen hogy atommal fenyegetőzünk, max a gagyi filmekben.

Gyalogság, és némi légierő bevetése a leghatékonyabb egy terület elfoglalásához. Gyors, minimális emberanyag felhasználásával, és a lehető legtöbb infrastruktúrát így nyerheted meg.


Annak semmi értelme ha szénné bombázunk egy várost, plusz a környező területeket is károsítjuk. Egy atomháborúnak nincs nyertese.

Eleve nem tudna egyetlen háború sem odáig eszkalálódni, hogy atomot lövöldözzenek.

Az elmúlt majdnem 75 évben szerinted miért nem történt a II. vh után atommal való összecsapás?

Mert mindenki tudja hogy csak veszíteni lehet ilyesmiben.

Ha megnézed, a modern fegyverek pont hogy nem a tömegpusztításra mennek.

Minél precízebb, minél jobban kontrollált és felesleges pusztítást elkerülő fegyvereket fejlesztenek.

Az ilyen ormótlan dolgokat mint katyusák, meg interkontinentális rakéták el lehet felejteni.


Kb olyan ez a kérdés, hogy "Ha magamra gyújtom a házat amiben az ellenségem is benn van, akkor ki nyer?".


Leginkább senki + a túlélőkre egy elpusztult világ vár, amiben a fagyhalál a legnemesebb halálnem.

2019. nov. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező

Emlékszel Csernobilra? Hogy pár hét alatt fél Európát beterítette a radioaktív sugárzással és még ma, 40 évvel később sem lehet ott élni? Na, ott NEM volt atomrobbanás, csakis egy aprócska reaktortűz, amely szétrobbantotta az erőmű blokkját és szétjuttatta a füsttel, gőzzel és a robbanással a levegőbe a radioaktív anyagokat. Ezt aztán vitte a szél, bemosta az eső mindenhová.

Vagy ott van a nem régi Fukusimai eset. Ott sem volt atomrobbanás, csak egy szökőár és megsérült a reaktor hűtőrendszere, szivárog kifelé a tengerbe a hűtővize. Semmi más csakis a hűtővíz. De ezzel is tönkre teszik a környezetet és hatalmas mennyiségű sugárzó anyag kerül a tengerbe, ami megy tovább a Földön mindenfelé.

Ha ezek, amiknél nem is volt atomrobbbanás, nem volt bomba, ekkora a pusztítás, szerinted mi történne ha bombákat dobnának egymásra?

A Föld egy egységes dolog, nem áll meg a radioaktív sugárzás a határon. Mindegy hogy eltalálják-e Budapestet, hogy célpont lesz-e. Ha kihagyják egész Európát és csak mondjuk az amcsik meg az oroszok lövik egymást, ahogy a hidegháborúban állt a helyzet, vagy az amcsikra dobnak bombákat az arab világ valamely terror fészkéből és azok meg visszalőnek - a Földnek és neked annyi!

Ha atomháború lenne, imádkozz azért hogy az első bomba feletted robbanjon, akkor békés tudatlanságban halnál meg tized másodpercek alatt. Azok járnak a legrosszabbul akiktől messze vannak a bombák. Oda lehet hogy hónapok alatt ér el a halálos mértékű sugárzás. Csendben, láthatatlanul, de elkerülhetetlenül. mert elér oda, nincs kivétel.

Az atomháborúnak nincsenek túlélői. Csak az a kérdés ki mikor hal bele.

Nézd meg ezt a filmet és okulj belőle! Veszélyes jövő

[link]

(Innen nyílt meg nekem ez az oldal

[link]

2019. nov. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

9-es:


Azt azért tegyük hozzá, hogy egy atombomba radioaktív anyag tartalma, meg egy atomreaktor radioaktív anyag tartalma sok nagyságrenddel különbözik.


Egy átlagos atombombában kb 50-100 kg dúsított urán van. Nyílván sokkal nagyobb is lehet...


A Little Boy-ban pl amit Hiroshimára ledobtak, abban 64 kg dúsított urán volt, és ennek mindössze körülbelül 1,3% fisszionált a robbanás során.

Tehát körülbelül 1 kg urán maghasadása okozta azt a hatalmas pusztítást. Itt fontos, hogy ez a pusztítás energiafelszabadulás volt, és nem elsősorban a radioaktív kihullás.


Tehát maga a radioaktív anyag mennyisége ami gőz formájában a légkörbe került nagyon kevés, nagyon alacsony koncentrációban volt jelen utána is egy Csernobilhoz képest. Ezért van az, hogy ma Hiroshima egy lakotrt város, Csernobil meg még jó ideig lakatlan marad.


Egy atomreaktorban több ezer tonna uránium és plutónium is lehet, ami a reaktor sérültségének függvényében kerülhetett kapcsolatba a környezettel.

A lényeg, hogy ne akarjunk összemérni egy atomreaktor szivárgásából/vagy hidrogén robbanásából származó szennyezést, egy atombomba töltetének szennyezésével, mert sok nagyságrenddel nagyobb hatású egy atomreaktor.


Persze sok kicsi sokra megy alapon tetemes mennyisdégű radioaktív izotóp kerülne a légkörbe akár csak a teljes nukleáris arcenél felének bevetése esetén is.

2019. nov. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!