Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyi ideig tartana egy...

Mennyi ideig tartana egy atomháború? Melyik ország nyerné meg és kik harcolnának egymással?

Figyelt kérdés
2019. nov. 29. 23:06
1 2
 11/15 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Atomháború esetén a nagyhatalmak egymással lennének elfoglalva.

Hazánknak kb semmilyen jelentősége nincs ebben a helyzetben, szóval nem szólítanának fel semmire... orosz oldalról valószínűleg kapnánk áldást... Budapest Szolnok Pápa... meg ki tudja még minek gondolják úgy hogy katonai jelentősége van.


Ilyen esetben túl gyorsan pörögnek a dolgok hogy bárkivel is tárgyaljanak vagy felszólítsanak (Főleg az olyan országokkal nem fognak tárgyalni akinek nincs atom fegyverük).


A ballisztikus rakéták repülési ideje kb 30 perc (USA Oroszország távon) ha egy orosz tengeralattjáró az USA partközelből indít nyilván sokkal kevesebb Ha az oroszok kilövést érzékelnek valahol akkor pont nem fognak tárgyalgatni vagy felszólítani hanem lőnek és ennyi volt nyilván a nagy részét egymás területére irányozzák de gyanítom mi is kapnánk mert pld Pápa katonai reptér szal biztos ami biztos gondolom a pár ezerből belefér 1-2 a NATO felvonulási terület ellen is.

2019. nov. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Az oroszoknak meg amerikaiaknak automata válasz csapást indótó rendszere van (lehetséges hogy a többi nukleáris arzenállal rendelkező ország is). Nem úgy van mint a filmekben hogy várni kell az elnök parancsára hogy visszalőjjenek. és már léteznek hyperszonikus rakéták amik 10 macchal képesek repülni. Ez annyit jelent hogy még azelőtt véget érhet hogy a világ egyáltalán felfogja mi is van
2019. nov. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokáig, órákba mérd.


Oda-vissza csapások amíg lehetséges.

A semleges felek pedig mindegy mit tesznek mert 2 atomhatalom összecsapása kipusztítaná az egész emberi életet. Persze páran túlélnék bunkerekbe de elfogy a tartalék, bedöglik a légszűrő stb és akkor fel kéne jönniük egy lakhatatlan bolygóra vagy meghalhatnak lent.

2019. nov. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem meg elég valószínű, hogy lesz még atomcsapás, ha már rendelkeznek ezzel az erővel, akkor nehéz megállni, hogy a viszkető ujjak nyugton maradjanak.

Hitler biztosan bevetette volna, ha lett volna neki, de nem is kell ilyen alkat, hiszen Trumann sem sokat habozott és még Kennedy is elszánta rá magát a kubai válság idején, csupán az oroszok meghátrálásán múlott, hogy elmaradt a világháború.

Katonai doktrínák születnek a korlátozott atomháborúról, vagy az első csapás elmélete még akár be is jöhet, mert korántsem biztos, hogy területszerzés lesz a cél, például senki nem érdekel az atomhatalmak közül észak-Korea területe és sajnos lehet, hogy elegendő a pusztítási szándék, mert gondolom az ISIS sem sokat habozott volna atomcsapást mérni bárkire is, ha módja lett volna rá.

Akár egy mostani konszolidált országban is felütheti a fejét a fanatizmus a jövőben.

Ami minket illet, mindig is két világrend határán voltunk és a rakétaelhárító rendszerek első hullámát meglehet, hogy fölöttünk semlegesítenék, mert ha azt látnák, hogy választaniuk kell, hogy Párizsban, Madridban, vagy Moszkvában robbanjon e a töltet, vagy lelőjék e közép-Európa felett, akkor sejtem, mit választanának.

Nagyon reméljük, hogy nem bolondul meg a világ, de a túlnépesedés, a klímaváltozás, az olaj és nyersanyagkészletek drasztikus fogyása kiélezheti a helyzetet és minden lehetséges sajnos.

Még azt is hozzá kell tennem, hogy a nukleáris fegyverek már elég régi rendszerek, ki tudja, milyen halálos arzenált fejlesztettek már ki más jellegű technológiával?

Nem akarok itt fantasztikus, vagy ezós lehetőségeket vázolni, de hogy törekvés van rá, az egészen biztos, a hadiipar minden kutatásban benne van, így én lehetségesnek tartok az atomfegyvereknél is rosszabb, vagy pusztítóbb eszközöket.

2019. dec. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Az amerikaiak kitalálták a figyelmeztető lövést. Ez azt jelenti,hogy nem az ellenfél nagyhatalomra mérnek atomcsapást, hanem vele szövetséges kisebb országra. Az ellenfél nagyhatalom ezért még nem fog egy atomháborúba belemenni, de visszafogja magát. Hazánk azért van nagy veszélyben egy oroszok elleni háborúban, mert Orbán Viktor most írta alá 10+1 évre, hogy az amerikai hadsereg bármikor jöhet MO.-ra bármilyen fegyverzetet hozhat és ezt nem köteles a kormány tudomására hozni. Természetesen egy oroszok elleni támadást az oroszokhoz közeli országokból indítana, meg a válaszcsapás sem őket érintené elsősorban. Ez nagyban megnövelte országunk biztonsági kockázatát. Szlovákokkal is akartak ilyen szerződést kötni, de ők nem akarták feláldozni az országuk szuverenitását.
2019. dec. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!