Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Igaz-e, hogy az uránium...

Igaz-e, hogy az uránium ötvözet sugároz?

Figyelt kérdés
Pl töltények, gépalkatrészek, ha tegyük fel pl egy vadászpilóta baleset során lezuhannak, akkor a szétszóródott alkatrészek miatt a területen sugárzás lesz mérhető? Vagy ha nem találják meg az adott részeket a műszer azok sugárzását mutatják ki?

2019. szept. 22. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire nyilván sugároz, ahogy minden más is a földön.
2019. szept. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem hallottam olyan gépalkatrészről, ami uránból készült volna.


Egyébként ha radioaktív anyagból készítik, akkor természetesen a termék is radioaktív lesz, függetlenül attól, hogy van-e benne urán.

2019. szept. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért leírhatnád, hogy az urániumot milyen örvözethez használják és hol alkalmazzák.
2019. szept. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Uránmagos töltényről már hallottam, de ott a lényeges része, hogy az átütőerőt növelik meg vele erősen, nem a sugárzás miatt lesz veszélyes, persze valamennyire sugároz is.
2019. szept. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az uránból készült lövedék, valamint az uránból készült páncéllemez szegényített uránból készül. Ez azt jelenti, hogy a kibányászott uránból kivonják az atomreaktorokhoz (meg a fegyverekhez) szökséges U235-öt. Az igy megmaradt meddő anyagot hívják szegényített uránnak. Ennek a sugárzása gyengébb mint a természetben előforduló uránnak. Alapvetően alfa sugárzó, ami kb 1 cm után már nem érzékelhető ezért pl. aharckocsik vagy a repülőgépek kezelőire veszélytelen. (ilyen alfa sugárzó egyébként a régi képcsöves Tv képernyője)

Azonban az urán nehézfém, ezért a szervezetbe jutva egészségkárosodást okozhat.

2019. szept. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha levegőbe jut(például szegényített urán lövedékkel lőnek ki egy tankot vagy szegényített urán páncélzaton komulatív töltet robban) akkor biztosan nem egészséges de erről nincs hivatalos adat hogy hogyan rakódik le az emberi szervezetben (például az ólom a csontokban). Bár létezik egy olyan jelenség aminek "öbölháborús szindrómának"hívnak ennek lehet hogy köze van ehhez
2019. szept. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az urán is az ólomhoz hasonlóan rakódik-kötődik meg a szervezetben.

Ha az urán lövedék becsapódik, akkor a surlódás következtében részecskék válnak le róla (mellesleg az urán pirofor, tehát öngyuladó is.). Ez e akörnyezetben, vagy éppen a megtámadott harceszköz belsejében lerakódik. Aki ezekbe bemászik összatapogatja, érintkezik a lerakódott porral. Az iraki háborúban számos olyan eset volt, hogy a szétlőtt eszközökbe néhány " erekjegyűjtő bemászott. Nem sok mindent találtak, de uránszennyezést azt igen.

Ugyanez volt a helyzet boszniában. Mellesleg a kilőtt urán lövedékek a talajba becsapódást követően az évek során oldódnak, és állítólag bizonyítottan megjelennek a növényekben.

2019. szept. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
24%
A délszláv háborúban használtak ilyet és vastagon állt az uránpor a kidőlt külső távvezetékeken. Ezt sohasem lehet elfelejteni. Persze hogy káros, és sugárzó is mint minden urán addig amíg ólommá nem bomlik.
2019. szept. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!