Hitler hogy viselkedett volna a Nrbergi perben?
Figyelt kérdés
2019. jún. 6. 09:30
2/27 A kérdező kommentje:
és szónoklatokat tartott volna hevesen gesztikulálva?
2019. jún. 6. 09:41
3/27 anonim 



válasza:





"Kérem, én csak parancsokat teljesítettem...izé..."
4/27 anonim 



válasza:





Asztalt csapkodva üvöltötte volna hogy Nein, nein !!
5/27 anonim 



válasza:





Lehet, hogy nagy beszédekben, ragyogó logikával védte volna magát (tudjuk, a jó oldalon álltak a németek). Pl. hogy nem ők kezdték a bombázást, nem ők üzentek hadat Angliának, a kommunizmus ellen harcoltak, a győztesek sokkal több ártatlan civilt öltek meg, stb. Lehet, hogy meg sem szólalt volna tiltakozásul, és ő is öngyilkos lett volna Göringgel.
6/27 A kérdező kommentje:
#3: :)))))))))))
2019. jún. 6. 11:24
7/27 anonim 



válasza:





Sehogy, nem tette volna mi magát ilyen cirkusznak. De a többi vádlott is azzal védekezett, hogy a hadviselés szabályait csak az 1899-es és 1907-es Hágai Konvenció korlátozta, amit már az első világháborúban sem vett komolyan egyik fél sem. A gyarmati politikájukban sem a háború előtt pár évvel sem. Nürnbergben a "Nürnbergi principiák" alapján ítélkeztek, az csak 1949-ben lett a nemzetközi jog része Genfi Konvencióként.
Mai történelemkönyvekből sokszor az a kép bontakozik ki, hogy főleg szegény kis Hollandia, meg Belgium nem érdemelte meg, hogy bántsák, pedig ők is rohadt gyarmattartó birodalmak voltak még, britekről, franciákról, amerikaiakról (pl. Fülöp-szigetek).
8/27 A kérdező kommentje:
hát igen s a lengyeleket se felejtsük el, még ha nem is gyarmattartók voltak, de meglehetősen agresszívek voltak a németekkel szemben. csak ugye nem a lengyel népnek kellett volna ezért megfizetni, mégha ez mindig is így volt.
2019. jún. 6. 11:31
9/27 anonim 



válasza:





Igen, a kis Belgium sokkal több embert ölt meg, mint a nácik...
10/27 A kérdező kommentje:
amúgy ez a parancsra tettem jó kérdés vajon milyen rang felett nem érvényes. mert érdekes a német közkatona is 10-25 évet kapott volt aki többet is pedig ő mégcsak nem is tiszt volt hanem többnyire szántó vető paraszt vagy városi munkás.
2019. jún. 6. 13:17
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!