Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ennek van értelme?

Ennek van értelme?

Figyelt kérdés

Mindig minden drágul, amire mindig meg is van a magyarázat. De ha egy olyan év jön, amikor minden jó, akkor meg épp nem nagyon van árstagnálás, esetleg árcsökkenés. Mire jó ez, hogy a nép kölcsönösen kiszipolyozza egymást ezzel a mondvacsinált árdrágulásokkal?

[link]



2019. ápr. 13. 08:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolj bele a saját szemszögedből. Neked van egy adott munkád, amit végzel. Mivel ebből van a jövedelmed amiből vásárolhatsz, természetes, hogy szeretnél a következő hónapban többet keresni. De csak akkor kaphatsz magasabb bért, ha a cégednek több a bevétele. Mivel rajtad kívül mindenki többet szeretne keresni, a cég tulajdonosa is, ezért ha csupán ugyanazon az áron adjátok el a terméketeket vagy szolgáltatást amit csináltok, akkor nem jön össze. Emelni kell hozzá az áraitokat.

Ha te emelted az áraidat, akkor az másnak több pénzébe fog kerülni - vagyis ha szeretne ugyanannyit vásárolni abban a hónapban is mint előtte, akkor ő is emelni fogja az árait. És így megy ez tovább.

Emellett az alap dolgok, mint élelmiszer, most is alacsony, nyomott áron vannak a piacon, mert versenyeznek a cékla termelők a lengyel és spanyol céklatermelőkkel. Ha emelkedik valaminek az ára ami kell a célatermesztéshez, pl. drágább lesz a traktorba az üzemanyag, akkor megpróbálja a cékla árát is emelni, hogy a költséget fedezze. Sok évig ez nem ment, mert az emberek akkor egyszerűen megvették az olcsóbb külföldi terméket. Amikor tehát van pénz az embereknél, akkor a céklatermesztők is megpróbálnak többet kérni a céklájukért - akkor is ha több cékla termett és éppen nem nőttek a költségeik, csak hogy behozzák ami elmaradásuk volt korábban. Ez viszont másoknál csinál áremelkedést, ami megy tovább.

Az árdrágulások nem mondvacsináltak, hanem a kereslet-kínálat által megszabott változások. Aki elad, az szeretne minél több pénzt keresni vele, aki meg vesz, az szeretne minél kevesebbet fizetni érte. Ha sokan akarnak eladni és kevesen venni, akkor a vevő diktál, mert attól veszi meg, aki kevesebbet kér érte. Ha sokan akarnak venni és kevés amit el akarnak adni, mint most pl. lakást Budapesten, akkor meg az eladó diktál, hiszen ha van aki megveszi 1 millióval többért tőle a lakását, akkor annak fogja odaadni.

Bizonyos dolgokban szabályoz az állam, ilyen a rezsi ára, de csak kevés dologba szól bele ilyen módon. A rezsiköltségeknél azért teszik meg, mert ezt a társadalom, az ország elfogadja, hogy ez mindenkinek fontos és nem a nyereséget kell belőle kitermelni, hanem elérhetőnek, megfizethetőnek kell lenni. Most a költségekre nem tesznek rá több hasznot a víz, gáz, villany árában, csak amennyi ahhoz kell, hogy működőképes legyen a rendszer. Vagyis legyen pénz fejlesztésre, karbantartásra, de nincs haszon, amit a tulajdonos zsebre tehet, mint korábban. Mivel azonban a világpiacon kell beszerezni a gázt, az üzemanyagokhoz a kőolajat és a vezetékekhez az alapanyagot stb. ha azoknak emelkedik az ára, akkor a költség is emelkedik és vele a rezsidíj is. Ez viszont mindenki másnak is emeli a költségét, mert mindenkinek kell szállítania a termékét, a termelőknek kell locsolni, stb.

2019. ápr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
[b]Nem.[/b]
2019. ápr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!