Miért volt a totalitárius államoknak szükségük külső, és belső ellenségekre? Például a kommunisták a kulákokat, üldözte, a nácik meg a zsidókat.
Figyelt kérdés
#kommunista #történelem #ellenség #diktatúra #Szovjetunió #paranoia #1984 #totalitarizmus #történelem hidegháború
2019. márc. 30. 12:13
1/7 anonim válasza:
Akkor a Nyugat is ilyen?
Mert nekik meg szükségük van a nácikra, homofóbokra stb
2/7 A kérdező kommentje:
Jó kérdés.
2019. márc. 30. 12:46
3/7 anonim válasza:
Csak mi nem mindegy? Az nem, hogy minek mennyi az igazságtartalma és hogy mi a fő propaganda, meg hogy az egyik véd valakiket, a másik meg támad, ellehetetlenít, megszégyenít, vagy megöl.
4/7 anonim válasza:
Ahogyan Puzsér egyszer megfogalmazta: lényegében a gender diktatúra es a náci harmadik birodalom, vagy a nemzeti radikalizmus eszméi kozott nincs nagy kulonbseg, csak annyi, hogy a joerzesu ember az elozot fogja valasztani az utobbi helyett.
Mert mig a nemzeti radikalizmus a kocsmában meg mogotte a kontenernel zajlik, addig a gender diskurzus egy plazában úgy hogy egyik kezedben popcorn, masik kezedben coca cola.
A kulonbseg: a nemzeti radikalizmusrol a huszadik szazad miatt eleg csak EGYET asszocialni a szogesdrotokig, mig a gender kurzusrol hármat kell.
5/7 anonim válasza:
Szoval igen, a Nyugat is ilyen es amugy minden nagyhatalom, csak a nagybetus Nyugat sokkal szofisztikaltabb eszkozokkel teszi azt, amit a nácik tettek anno.
6/7 anonim válasza:
Azért, mert szükségük volt egy megnevezett ellenségre, akiket lehetett hibáztatni a rendszerük hiányosságaiért. A zsidókat évszázadok óta kinézik Európában, es az egész a féltékenységből fakad. Mert amikor idejöttek, rendelkeztek mozgatható tőkével, igy szervezett gazdaságokat tudtak működtetni es gyorsan meggazdagodtak. Ezt meg a főleg jobbágyokból álló országok népei nem nézték jo szemmel. A nácik ezt megérezték es kihasználták. A gyűlölet leplezte az egyéb problémákat, az ember pedig mindig is hajlamos az utálatra, főleg olyankor ha neki rossz. Ez csak az egyszerűbb út volt. Szörnyűbb, mocskosabb, de egyszerűbb.
7/7 anonim válasza:
Ha csak a saját véleményüket, ideológiájukat fogadták el, diktatórikusan, akkor érthető, hogy nem bántak kesztyűs kézzel az ellenségeikkel. De messze nem mindegyik volt ilyen. Pl. spanyol vagy olasz példa. Szingapúrról nem beszélve, ahol egy minden szempontból csodálatos diktatúra van mai napig. Ahol a diktátor minden jót rákényszerített a népre. De egyes volt szoci országok is sokat fejlődtek, pl. Türkmenisztán.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!