Feltudtok sorolni olyan polgárháborúkat a 1949-2002 között, ahol külső katonai erők is beszálltak az egyik fél támogatására?
Szomália, Etiópia (és újabban Kenya) is beszállt, bár lehet a 2002-es határból ez már kilóg.
Az afganisztáni szovjet beavatkozás is belső zűrként indult.
A szomáliai egyértelműen, kongói krízis (1960 - 1966), az 1974-es ciprusi konfliktus is polgárháborúnak indult, Kongói polgárháború (mármint a tulajdonképpeni Kongó, nem Zaire), az első elefántcsontparti polgárháború (pontosan 2002-ben kezdődött), a dzsibuti polgárháború, guinea-bissau-i polgárháború, mozambiki polgárháború, srí lanka-i polgárháború, tadzsikisztáni polgárháború, az afganisztáni háború is polgárháborúnak indult, laoszi polgárháború, kambodzsai polgárháború, grúziai polgárháború és a kolumbiai polgárháború.
Ennyit tudok én felsorolni, de még biztos volt más is.
Igen, először klasszikus háborúnak indult a vietnami háború, majd később lett belőle egy nemzetközi... Szerintem. A transznacionális fegyveres konfliktus kifejezést nem kellett volna használnom, mivel azok olyan belső konfliktusok (sztem), amelyek átterjedtek más országokba...
73%-s válaszoló: amiket felsoroltál, az mind ilyen típusú belső fegyveres konfliktus volt (ergo polgárháború), amelyekbe később külső katonai erők is beszálltak (nem békefenntartói szándékkal)?
nagyapám összeveszett a szomszédjával, mert az légpuskával lődözött a galambjaira - mindketten polgárok voltak.
külső félként a házmester nagyapám mellé állt a vitában.
ez 1967-ben történt Budapest belvárosi részén.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!