„Négyféle ország van a világon: fejlett országok, fejletlen országok, Japán és Argentína” Ezt az állítást nekem valaki eltudná magyarázni?
Egyébként egy Nobel-dijas közgazdás Simon Kuznetz mondta.
Azt értem, hogy a Japán és Argentína egyik csoportba se tartozik.Gondolom azért,mert van olyan szempont amiért a fejlettbe és van olyan is amiért fejletlenbe.
Válaszokat előre is köszönöm :)
Japánt a második világháborúban szénné bombázták atommal, majd 40 év múlva a gazdasága lenyomta a világot. Ezt a csodát nagyjából egy tudós sem tudta semmilyen közgazdasági törvényszerűséggel magyarázni, csak olyanokkal, hogy a japán emberek nagyon szorgalmasak és kis igényűek, más a vállalati kultúrájuk, az állam és a cégek összedolgoztak, satöbbi.
Argentína meg ha úgy tetszik egy anti-Japán: az ország történelme során milliónyi kiugrási lehetőséget kapott, mégis mai napig a legjelentősebb exportja mezőgazdaságból van, s körülbelül tíz évente menetrendszerűen be kell avatkoznia a Világbanknak vagy IMF-nek, hogy az ország fizetőképes maradjon (mondjuk mára mindenki egyetért abban, hogy ezek a beavatkozások általában többet ártanak, mint használnak).
Japánban közel 50%kal többen élnek, mint Németországban és így sikerült összehozni a +25% GDPt és a legendák szerint a japcsik nagyon nem 8 órát dolgoznak naponta :D
Ha ehhez hozzátesszük, hogy az államadósságuk a GDP 253%-a, akkor látható ez a gazdasági csoda. Hitelből és eladósodottságból, napi 16 óra munkából épült az a digitális csillogás.
Mi történik, ha esetleg egyszer Kína lenyomja őket az innovációs háborúban és szűkülni kezd a piacuk? Ha azt túlélik az lesz ám a gazdasági csoda. :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!